• Centrum Mistrzostwa Informatycznego
     • Centrum Mistrzostwa Informatycznego

     •        Już od października 2019 roku grupa uczniów klas V i VI bierze udział w programie Centrum Mistrzostwa Informatycznego - projekcie grantowym współorganizowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji.  Jest on nastawiony na odkrywanie i rozwój talentów uczniowskich, szczególnie w zakresie informatycznym. W tym celu realizowane są zajęcia z podstaw programowania, na których nasi uczniowie poznają tajniki języków Python i C++.  Pieczę nad stroną merytoryczną projektu sprawuje pięć renomowanych uczelni technicznych. W naszym wypadku jest to Politechnika Gdańska.

          W pierwszym miesiacu działania kółka podjęliśmy wyzwanie uczestniczenia w „Tygodniu Kodowania”. Do rozwiązania mieliśmy kilka ciekawych łamigłówek opartych na popularnej grze Minecraft. Uczniowie zdobyli certyfikaty potwierdzające udział w ogólnoświatowej akcji.

          14 listopada uczestniczyliśmy w  XIV edycji Konkursu Informatycznego „Bóbr” 2019. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów. Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z rozwiązywaniem różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Niektóre zadania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego.

      Wyniki etapu szkolnego XIV edycji Konkursu Informatycznego „Bóbr” 2019:

      1 miejsce – Maciej Pacuk kl. 6F
      2 miejsce – Weronika Rybandt z kl. 5B i  Małgorzata Drewczynska z 6F
      3 miejsce – Przemysław Szlage z kl. 5D

      Wyróżnienia: Barbara Drewczynska kl. 5B, Wiktoria Tokarska 6F, Kacper Stenzel 6E, Ignacy Richert 6 E, Franciszek wierzba 6H, Lucyna Pranszk 6G.

          W ramach zajęć projektowych używaliśmy również Ozobotów. Programowaliśmy je zarówno za pomocą kodów graficznych, jak również poprzez stronę Ozoblockly.com.  Można tam programować nie tylko ruch robota, jego szybkość ,ale również efekty świetlne.  Zajęcia z Ozobotami cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, nie tylko uczestników koła.

           W drugim semestrze uczniowie nadal będą pogłębiać swoje umiejętności programistyczne. Zajęcia wzbogacą się o nowe pomoce – będą to roboty Mbot. Planujemy również wycieczkę na Politechnikę Gdańską i zwiedzanie Centrum Informatycznego TASK.

      Sławomir  Szymański

    • Powiatowy Konkurs „MOJE KASZUBY”
     • Powiatowy Konkurs „MOJE KASZUBY”

     •      12 grudnia 2019 r. w sali widowiskowej  Centrum Kultury w Kartuzach rozstrzygnięto konkurs plastyczny „MOJE KASZUBY”. W tegorocznej edycji uczestnicy przygotowali prace w pięciu kategoriach. Przedszkola rysowały Kaszubskie Stolemy, klasy I-III Kaszubskie Purtki. Tematem prac klas IV-VI były Gwiżdze,  klas VII i VIII Nowa i stara Checz Kaszubska , szkoły średnie rysowały scenki z „Życia i przygód Remusa”.

       I MIEJSCE  zdobyła MALWINA KISZKO z klasy Ic w kategorii wiekowej I-III 
       II MIEJSCE  ANTONINA KUCHTA z klasy VIg  w kategorii wiekowej IV-VI
       

          Dziękujemy Wam za godne reprezentowanie naszej szkoły. Zachęcamy do dalszego rozwijania swoich talentów.

      Przygotowała  Grażyna Glienke

    • Podsumowanie akcji "Idą święta, nie o sms-ie lecz o kartce pamiętaj"
     • Podsumowanie akcji "Idą święta, nie o sms-ie lecz o kartce pamiętaj"

     •     Nasza szkoła po raz drugi brała udział w ogólnopolskiej akcji "Idą święta, nie o sms-ie lecz o kartce pamiętaj". Celem kampanii było zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o innych osobach, jak również - a może przede wszystkim - kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. 

          Uczniowie otrzymali darmowe kartki do napisania życzeń świątecznych samodzielnie, wspólnie z rodzicami lub na godzinie wychowawczej. 

          Najmłodsi poszli na pocztę wysłać kartki do najbliższych. Natomiast starsze klasy pisały życzenia m.in. do pacjentów ze Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Dzierżążnie. 

          Dziękujemy za zaangażowanie w akcję!

      Małgorzata Zander

     • Wyniki Szkolnego Konkursu "Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa"

     •     Na konkurs wpłynęło 45 prac plastycznych. Komisja w składzie: Krystyna Szlachetka, Dorota Świerczewska i Małgorzata Zander przyznała miejsca:

          W kategorii klas 0-III:

          I miejsce Zuzanna Romska 1b
          II miejsce Sebastian Szulc 1b
          III miejsce Borys Bielawa 3a

          W kategorii klas IV-VI:

          I miejsce Daria Drewing 5f
          II miejsce Jakub Ratowt 5g
          III miejsce Maksymilian Mielewczyk 5h

          Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

      Małgorzata Zander

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie
    • (+48) 58 681 87 62, 58 681 85 34, Tel. filia (58) 681 82 02, Tel. komórkowy 503 751 197
    • 83-330 Żukowo ul. Gdyńska 7 Filia ul. Gdańska 66 Poland
   • Logowanie