• Święto Niepodległości w grupie 0 „C” Delfiny

     •        Grupa 0 „C” Delfiny z entuzjazmem przygotowywała się do Święta Niepodległości.

             Poznawała legendy o Warszawie i dawnych stolicach Polski. Uczyła się co to godło, flaga i hymn państwowy. Przedszkolaki postanowiły, że nauczą się  Mazurka Dąbrowskiego. Przez kilka dni trwały próby, a w przeddzień Święta Niepodległości o godzinie 11.11, tak jak dzieci z wielu polskich przedszkoli i szkół, cała grupa przystrojona we własnoręcznie wykonane biało - czerwone  kotyliony z całego serca śpiewała „Jeszcze Polska nie zginęła…..”

               Dobrze jest razem śwętować.Wszystkiego dobrego z okazji Święta Niepodległości!

      Ewa Niemczyk - Schmidt

       

       

    • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

     •      5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji w grupach 0 oraz w klasach pierwszych odbyły się specjalne zajęcia poświęcone bajkom i ich bohaterom. Szkolne sale zapełniły się księżniczkami, wróżkami, piratami, smokami i wieloma innymi postaciami z bajek, gdyż nasi najmłodsi uczniowie na ten dzień przebrali się za swoich ulubionych bohaterów. W takiej atmosferze dzieci chętnie odgadywały przygotowane dla nich bajkowe zagadki literackie i zadania matematyczne.

            Uczniowie każdej grupy zmierzyli się tez z multimedialnym wyzwaniem, podczas którego musieli wykazać się nie tylko znajomością bajek, ale również spostrzegawczością, znajomością liter czy umiejętnością liczenia. Wszyscy uczniowie rozwiązywali prezentowane zadania celująco, dlatego po zakończonych zajęciach każda grupa otrzymała dyplom i upominki.

          Spotkania w klasach pierwszych były też okazją do wręczenia uczniom książek z projektu „Mała książka – wielki człowiek”, które dotarły do naszej szkoły w ramach akcji Instytutu Książki. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli uczących w grupach 0 i klasach pierwszych to był naprawdę bajkowy dzień!

      Dziękuję wszystkim za współpracę.

       Iwona Sreberska

        W piątek w grupie O „C” – „Delfiny” odbyły się zajęcia  z okazji Międzynarodowgo Dnia Postaci z Bajek. Tego dnia dzieci były przebrane za ulubionego bajkowego bohatera.

             O godzinie 8.00 pojawił się w sali „Delfinów” gość – pani Iwona Sreberska, nauczycielka – bibliotekarka z naszej szkoły, która przygotowała sporo atrakcji na ten wyjątkowy dzień. Najpierw opowiedziała o bajkowych książkach ze szkolnej biblioteki i zachęcała do ich wypożyczania. Następnie odczytywała przedszkolakom zagdaki o bajkowych bohaterach.

          Kolejną część spotkania stanowiła multimedialna „Bajkowa zgdauj-zgadula”. „Delfiny” rozwiązywały prezentowane zadania celująco, dlatego po zakończonych zajęciach otrzymały dyplom. Dzieciom bardzo podobało się spokanie i umówiły się z panią Iwoną na kolejne.

           Po pożegnaniu gościa, zerókowicze wykonali prace plastyczne przedstawiające ich ulubionych bajkowych bohaterów. To był naprawdę bajkowy dzień. Szkoda, że kolejny będzie dopiero za rok.

      Ewa Niemczyk - Schmidt

     • Powiatowy Konkurs “Just Sing”

     •    Dnia października dwójka naszych uczniów Piotr Kosiarz (klasa 6d) i Sara Kosiarz (klasa 2a)   otrzymali wyrożnienie w Powiatowym konkursie Just Sing w Baninie.

       Nagrodzonym gratulujemy. 

     • Narodowe Święto Niepodległości

     •    

          11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W 1918 roku Polska, po 123 latach, odzyskała niepodległość.

          W związku z obecną sytuacją proponujemy obejrzenie krótkiego programu artystycznego w formie zdalnej. Zaangażowali się w niego następujący uczniowie : Martyna Fogler (6d), Zuzanna Hinca (6d), Witold Celiński - Jakubowicz (6c), Weronika Kwolek (6b), Weronika Rybant (6b) i Rozalia Łapa (6c).

       

      1.  Zuzanna Hinc klasa 6d,  "Rota"

       

      2. Witold Celiński klasa 6c

       

       

      3. Weronikas Kwolek klasa 6b

       

      4. Weronika Rybandt klasa 6b

       

      5. Martyna Fogler klasa 6d, piosenka "Maszerują strzelcy"

       

      6.  Rozalia Łapa klasa 6c 

       

      7. Zuzanna Hinc klasa 6d, piosenka "Raduje się serce"

       

      Przygotowały: Bernadeta Ciach i Justyna Belgrau

    • Projekt: „Opowiadamy o obrońcach Wybrzeża z 1939 i współczesności”
     • Projekt: „Opowiadamy o obrońcach Wybrzeża z 1939 i współczesności”

     •     Nieformalna Grupa Nauczycieli naszej szkoły pod nazwa Pasjonaci Szkoły im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie realizuje od kilku tygodni projekt z Funduszu Akumulatora Społecznego pt.: „Opowiadamy o obrońcach Wybrzeża z 1939 i współczesności”. Nasza Szkoła Podstawowa nr 1 imieniem Obrońców Wybrzeża może pochwalić się tym patronem od 45 lat, dlatego postanowiliśmy jej nazwę upamiętnić realizacją filmu.

         Do realizacji Projektu zaprosiliśmy także, poprzez nauczycieli, uczniów naszej szkoły. Uczniowie w różny sposób uczestniczyli w realizacji Projektu. Niektórzy zamienili się w aktorów , inni poprzez prace plastyczne pomogli zrealizować film w filmie.

         Projekt realizowaliśmy dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Urzędu Gminy Żukowo za pośrednictwem Akumulatora Społecznego.

          Realizacja Projektu nie była łatwa bowiem jesteśmy cały czas pod reżimem sanitarnym dotyczącym szkół i miasta, dlatego scenki filmowe musieliśmy nagrywać w maseczkach i dbać o zasady higieny, aby nie doszło do infekcji uczestników . Dziś możemy powiedzieć, że się udało. Dlatego pragniemy wszystkich zaprosić do obejrzenia naszego filmu. Zamierzamy zamieścić go 13 listopada 2020 na stronie Szkoły i UG w Żukowie oraz OKIS.

            A teraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej wspólnej pracy.

       

      Pasjonaci Szkoły im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie

      ---------------

      Filmy

      1.   Ognisko

       

      2.   Czas  wojny

       

      3.   Solidarność

       

      4.   Obrońcy Wybrzeża