• Sukces w Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek „Niosę Ci kolędę”

     • Konkurs kolęd i pastorałek objęty patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty organizowany jest każdego roku w styczniu w Sp nr 23 w Gdańsku. Podzielony jest na kategorie wiekowe oraz na kolędy w języku polskim i kolędy w języku angielskim.

       Uczniowie naszej szkoły reprezentowali bardzo wysoki poziom wokalny i zdobyli wysokie lokaty.

      Kategoria VI-VIII

      I miejsce Aleksandra Kutniewska kl. VI D piosenka angielska

      Kategoria III- V

      II miejsce Lidia Kutniewska kl. IV H piosenka polska

       

      Zwycięzcom gratulujemy.

      Opiekunami były: Anita Bobrowska i Martyna Podolska.

     • Warsztaty hafciarskie

     •         Wszyscy kochamy nasze Babcie i Dziadków i chętnie obdarowujemy ich prezentami. Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie z klasy IIa, IIIa i IIIb ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żukowie postanowili własnoręcznie wykonać coś oryginalnego i wyjątkowego. Pomysł szybko przekuli w czyny i z dziecięcą pasją podjęli się niezwykle trudnego zadania. Podczas zajęć  kreatywnych prowadzonych przez panią Magdalenę Ułanowicz z Eco Art poznali tajniki haftowania i wyczarowali dla swoich najukochańszych dziadków subtelne wzory. Na drewnianej ramce powstały magiczne obrazki wykonane techniką haftu krzyżykowego.  

              Wnuczęta z cierpliwością i wielkim oddaniem płynącym z malutkich serc stworzyły piękne serduszka dla swoich najukochańszych dziadków. Te niepowtarzalne prace już niebawem połączą miłością dwa pokolenia i zapewne sprawią ogromną radość jednym i drugim.

      Marzena Górska

     • ORSZAK TRZECH KRÓLI

     •      6 stycznia 2019 roku ulicami 752 miejscowości w Polsce przeszedł Orszak Trzech Króli. Pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi” Trzej Królowie wędrowali do stajenki, żeby pokłonić się Dzięciatku Jezus. Wraz z nimi udało się wielu uczestników.

           W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim organizatorom tego wielkiego dzieła, za ich chęć i zapał do działania, za promowanie  tego co dobre i co łączy wielu ludzi. Bardzo dziękuję uczniom naszej szkoły za tak liczny udział w Orszaku, dziękuję również Rodzicom i Nauczycielom.

            Pięknie, że ten Maleńki Jezus, który przyszedł na ziemię dla Wszystkich Ludzi, nadal przyciąga tłumy ludzi, tych którzy są blisko i tych, którzy są daleko.

      Karolina Grajkowska

     • Teatr od podszewki

     •       W poniedziałek 7.01 kilkunastoosobowa grupa uczniów naszej szkoły dołączyła do zespołu teatralnego pana Ireneusza Laskowskiego (dzięki jego uprzejmości), aby wspólnie zwiedzać zaplecze Teatru Wybrzeże i wziąć udział w zajęciach rozwijających kreatywność i ośmielających do publicznych wystąpień.

           Uczniowie z klas 4c, 5b, 5e, 5g i 5h, aby zdobyć zaproszenie na bezpłatny wyjazd mogli wziąć udział w konkursie, w którym należało wykazać się wiedzą na temat usytuowania niektórych słynnych teatrów, a przede wszystkim – napisać opowiadanie pt.” Dramatyczny antrakt”, którego akcja miała się rozgrywać w realnym lub wymyślonym teatrze. W tekście należało użyć wskazanych słów należących do nomenklatury teatralnej.

      Ostatecznie – bilet na dzień pod znakiem teatru wygrali:

      1. Magdalena Gardzielewska 5b
      2. Oliwia Wydrowska 5b
      3. Wiktoria Jereczek 5b
      4. Juliusz Gryczka 4c
      5. Rozalia Łapa 4c
      6. Klaudia Marschk 4c
      7. Antonina Kuchta 5g
      8. Julia Kosater 5g
      9. Piotr Wiczling 5g
      10. Paulina Hewelt 5g
      11. Justyna Weiher 5g
      12. Wiktoria Bulińska 5g

           Oni też zobaczyli teatr od podszewki, podejrzeli budkę inspicjenta, garderobę i charakteryzatornię. Zobaczyli peruki, kostiumy i … sztuczną krew. Uczestnicy obejrzeli wielki silnik napędzający scenę obrotową, zwiedzili też foyer i nową scenę Teatru Wybrzeże (tzw. Starą Aptekę). Drugie śniadanie zjedli w bufecie aktorskim, a potem bawili się i rozwijali podczas warsztatów.

          Gratuluję wszystkim zwycięzcom i dziękuję uczestnikom konkursu. Wasze prace były dobrze napisane, dramatyczne, zabawne i pełne literackiego wdzięku.

      Karolina Grześkowiak

       

     • W grudniu pomagamy

     •       Tradycyjnie w okresie przedświątecznym świetlica szkolna przygotowywała ozdoby na kiermasz bożonarodzeniowy. Powstało wiele ciekawych oraz oryginalnych prac. Nie zabrakło na nim świątecznych stroików, bombek i ozdób na stoły, okna oraz oczywiście choinkowe zawieszki.  Wszystko zostało przekazane na kiermasz świąteczny. 

          Małgorzata Zander
          Sandra Miłejko 
          Iwona Borzeszkowska
          Katarzyna Stępień

     • Wizyta dzieci ze świetlicy szkolnej w SOSW

     •     Grudzień jest niezwykłym miesiącem w szkole, i w domach. Dzieci ze świetlicy szkolnej postanowiły przygotować coś miłego dla swoich sąsiadów z SOSW. A co dzieci lubią najbardziej? Słodycze ?? Dlatego ozdobiliśmy pierniczki i zanieśliśmy przedszkolakom.  Na miejscu kolędowaliśmy i częstowaliśmy smakowitościami.

          Małgorzata Zander