• III miejsce Zsófii Fabian na XXII Szachowym Turnieju Kopernikowskim!
     • III miejsce Zsófii Fabian na XXII Szachowym Turnieju Kopernikowskim!

     •       Dnia 23 maja odbył się XXII Szachowy Turniej Kopernikowski zorganizowany przez SP nr 2 w Kartuzach. Ze względu na pandemię, turniej po raz pierwszy w historii, odbył się na portalu szachowym w internecie. W zawodach wzięło udział 52 szachistów z całego województwa. Rywalizować mogli szachiści urodzeni w 2004 roku i młodsi. W kategorii dziewcząt III miejsce zajęła uczennica klasy Va, Zsófia Fabian. Zsófia (rocznik 2009) trenuje szachy dopiero od pół roku i zaczyna nabierać doświadczenia turniejowego. Dlatego też wynik ten należy uznać za duży sukces.

             W turnieju zagrali również inni uczniowie naszej szkoły: Dmytro Haladzy oraz Jakub Bednarek. Obaj z klasy 3A. Na uwagę zasługuje wynik Dimy, który zdobył 4 pkt (z 7) i w swoim roczniku też znalazł się w czołówce.

      Ryszard Wicki

    • Nowa pracownia zawitała do naszej szkoły
     • Nowa pracownia zawitała do naszej szkoły

     •         MAMY TO…… Szkoła Podstawowa Nr 1 w Żukowie podobnie jak inne dwie szkoły w naszej gminie w zeszłym roku szkolnym, przystąpiły do konkursu, którego nagrodę stanowiło pozyskanie nowej mobilnej pracowni komputerowej. Po udziale  Naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie #OSEWyzwanie. Zostaliśmy poinformowani, że Komisja Konkursowa Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie dokonała rozstrzygnięcia i przyznała nagrody. Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski.

             Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie są mobilne pracownie multimedialne, dzięki którym szkoły będą mogły prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.

      W MIESIĄCU KWIETNIU NOWA PRACOWNIA ZAWITAŁA DO NASZEJ SZKOŁY….

             Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać przygotowaną specjalnie na nasz konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek."

                Nasza szkoła spełniła wszystkie wyżej wymienione warunki. Dzięki znalezieniu się wśród laureatów nasza szkoła otrzymała dostęp do bezpiecznego, szybkiego i bezpłatnego internetu. Dzięki wygranej w konkursie nasza szkoła pozyskała komplet 16 laptopów do wykorzystywania przez uczniów nie tylko podczas lekcji informatyki. Z mobilnej pracowni multimedialnej będzie można korzystać podczas zajęć z dowolnego przedmiotu i w każdej sali lekcyjnej. Pracownia składa się z mobilnej szafy dokującej posiadającej miejsca na cały sprzęt komputerowy zawierający 16 laptopów, router oraz 16 myszek.

              Serdeczne podziękowania kierujemy do uczennic: Oliwii Wydrowskiej oraz Kornelii Klinkosz z kl. VIb oraz nauczycieli: p. Marzeny Górskiej, p. Beaty Formella, p. Anity Bobrowskiej, p. Wiolety Wydrowskiej, p. Doroty Goszka-Stoltmann, p. Sławomira Szymańskiego, p. Małgorzaty Zander wraz z uczniami ze świetlicy oraz p. Marii Klasy za pomoc w przygotowaniu pracy plastycznej oraz współpracę podczas spełniania wszystkich warunków konkursu.

               Koordynatorem projektu była p. Hanna Gruba.

    • Wymiana instalacji elektrycznej
     • Wymiana instalacji elektrycznej

     •      Okres epidemii związanej z korono wirusem i zarażeniami COVID – 19, dla nikogo nie jest sytuacją komfortową, a tym bardziej dopingującą do bardziej wydajniejszej działalności. Jednak wykorzystując nadarzającą się okazję związaną z absencją dzieci w szkole podjęliśmy decyzję o wymianie instalacji elektrycznej.

             Dzięki uprzejmości organu prowadzącego czyli Gminy Żukowo, która w tych trudnych dla wszystkich chwilach, umożliwiła pod względem finansowym wymianę całej instalacji elektrycznej, podjęliśmy decyzję o pracach zapewniających zapewnienie bezpieczeństwa naszym dzieciom w szkole. Dzięki powyższemu szkolna instalacja elektryczna pamiętająca budowę szkoły a więc przełom lat pięćdziesiątych na sześćdziesiąte XX wieku, została w całości wymieniona.

           Szkoła zyskała w całości wymienioną instalację elektryczną, energooszczędne lampy LED-owe, nowe oświetlenie wejściowe, automatyczny dzwonek, nowe rozdzielnie i cały osprzęt zapewniający bezawaryjne działanie instalacji elektrycznej.