• Jesienne kwietniki
     • Jesienne kwietniki

     •         Aura powoli przestaje nas rozpieszczać i wielkimi krokami zaczyna rządzić jesień. Zazwyczaj kojarzy się ona z pluchą, deszczem, silnym wiatrem, spadkiem temperatury i coraz krótszym dniem... Ale na pewno ta pora roku ma również swoje piękne strony...Rozpieszczać nas może możliwością zbierania owoców, grzybów i przede wszystkim całą gamą pięknie kwitnących kwiatów, kolorami liści zmieniających się z wiosenno-letniej zieleni  na kolory w całej palecie barw ciepłych, od żółtej poprzez pomarańcz do czerwieni włącznie.

          Wystrój naszych szkolnych kwietników też uległ zmianie. Dzięki współpracy i zaangażowaniu członka Prezydium Rady Rodziców - Pani Magdaleny Wolf, kwietniki znajdujące się przed frontem szkoły oraz przy naszym Dębie Niepodległości zyskały nowy wygląd. Rosnące tam wcześniej begonie zostały zastąpione pięknymi wrzosami.
       

            Złota polska jesień malowana różnymi odcieniami fioletu wita w progach naszej szkoły i dodaje pozytywnej energii do podejmowania codziennych obowiązków.

       DZIĘKUJEMY !!!

     • Dzień Głośnego Czytania w świetlicy szkolnej

     •        W świetlicy naszej szkoły 29 września obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania  pod hasłem „Czytamy razem w świetlicy” w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Tego dnia z samego rana dzieci poznały historię smoka Achillesa, który uwielbiał czytać książki i marzył o dalekich podróżach. Następnie dzieci malowały głównego bohatera opowiadania oraz jego przyjaciół. Przygotowały też własną bajkową zakładkę do książek.

            W ciągu całego dnia w świetlicy towarzyszyło nam głośne czytanie różnych ciekawych książek i stało się to naszą świetlicową codziennością – z czego bardzo się cieszymy!

            Dzień Głośnego Czytania został zainicjowany w 2001 roku przez Polską Izbę Książki. Patronką wydarzenia wybrano wybitną pisarkę książek dla dzieci - Joannę Porazińską.

             Data 29 września to dzień urodzin autorki znanej baśni o dzielnym Szewczyku Dratewce. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, gdyż książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, dodatkowo rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki. Jednak przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie, które jest motywem przewodnim święta, jest dobrą okazją do budowania wzajemnych więzi  i relacji oraz dobrego sposobu na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem.

      Katarzyna Karcz, Sandra Miłejko

    • Klasa 2b poznawała podstawy programowania z mobilną pracownią komputerową
     • Klasa 2b poznawała podstawy programowania z mobilną pracownią komputerową

     •      

            14 października klasa 2b miała okazje po raz pierwszy przetestować szkolne laptopy z mobilnej pracowni komputerowej. Przypomnijmy, że otrzymaliśmy je za udział w ogólnopolskiej akcji #OSEWyzwania.

           Po otwarciu „magicznej skrzyni” ujrzeliśmy 16 nowych przenośnych komputerów. Każdy z nas mógł osobiście pracować na nowym sprzęcie. Wzięliśmy udział w zajęciach z podstaw programowania. Skorzystaliśmy z ćwiczeń on-line na Matzoo - Programowanie Poziom 2. Pani Marzena wyjaśniła nam i pokazała  jak należy wykonywać zadania.

           Uczyliśmy się jak stosować w praktyce obroty i strzałki, które służą do programowania i poruszania wybranych postaci. Tym razem musieliśmy zaprowadzić hipcia do wody. Przesuwaliśmy odpowiednie polecenia na obszar roboczy i uruchamialiśmy swój kod. Nie było to wcale takie  proste. Jeszcze musimy poćwiczyć programowanie i kodowanie. Następnym razem będzie już łatwiej.  Kodowanie to super zabawa i świetna nauka,  a z mobilną pracownią ogromna wygoda.

      Uczniowie klasy 2b

       

             

      Następnym razem będzie już łatwiej.  Kodowanie to super zabawa i świetna nauka,  a z mobilną pracownią ogromna wygoda.

      Uczniowie klasy 2b

    • Europejski Dzień Języków
     • Europejski Dzień Języków

     •       26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków, ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku. Najważniejszym jego przesłaniem jest prawo każdego, niezależnie od wieku, do rozwijania umiejętności językowych i korzystania z możliwości, jakie ta nauka stwarza.

             Pomimo wielu ograniczeń, jakie obowiązują w tym roku szkolnym nasi uczniowie przyłączyli się do obchodów Dnia Języków. Każda z klas poszerzała wiedzę o jednym, losowo wybranym, kraju naszych partnerów projektów Erasmus+ i przygotowywała na jego temat plakat, film, fotorelację czy wystawę prac plastycznych. Stworzone przez uczniów prace wyeksponowane zostały w salach lekcyjnych oraz na korytarzach i holach w budynkach szkolnych. Powstała też szkolna gazetka dzięki której uczniowie mają możliwość nauczenia się powitania w wielu językach i rozróżniania flag państw Europy.

           Za organizację przedsięwzięcia odpowiedzialne były panie: Anita Bobrowska, Hanna Gruba, Kalina Kwidzińska i Iwona Sreberska.

       

    • CodeWeek - Cała Polska Programuje 2020
     • CodeWeek - Cała Polska Programuje 2020

     •      W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 1C wzięli udział w wyzwaniu CodeWeek - Cała Polska Programuje 2020. Zgłosiliśmy się do 10 wyzwań i codziennie wykonywaliśmy jedno zadanie. Zadania obejmowały elementy programowania, korzystaliśmy z maty, ozobotów, puzzli AR - ukazujących nam rozszerzoną rzeczywistość, ale też ze zwykłych karteczek z obrazkami. Te drobne zadania były oczywiście dopasowane do tematów lekcji i dawały nam dużo radości.

             Działając w naszej klasie, przyczyniliśmy się do zdobycia przez Polskę pierwszego miejsca w ilości podjętych wyzwań. Zdjęcia naszych poczynań można obejrzeć w galerii.
       

       Kalina Kwidzińska

    • Nasi uczniowie w CMI
     • Nasi uczniowie w CMI

     •       W nowym roku szkolnym nasza szkoła już po raz drugi bierze udział w projekcie  Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Uczniowie uczestniczą w zajęciach w ramach kół informatycznych, gdzie rozwijają swoje zainteresowanie i talenty w zakresie programowania i robotyki.

               W wrześniu zebrały się dwie grupy uczniów zainteresowanych udziałem w tych zajęciach. Grupa klas szóstych liczy 14 uczestników, w tym 10 dziewcząt i 4 chłopców.  Z klas czwartych i piątych uczestniczy 12 uczniów – 3 dziewczęta i 9 chłopaków.

      A oto co planujemy robić w najbliższych miesiącach:

      - od 10 do 16 października br. uczestniczymy w internetowych zadaniach prezentowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Programowania – CodeWeek 2020;

      - jeszcze w październiku powinny dotrzeć do nas kolejne cztery zestawy robotów.  Tym razem będą to LofiRoboty uzyskane w projekcie #SuperKoderzy. Będziemy używać tych zestawów w ramach nauki programowania robotów z wykorzystaniem różnorodnych czujników;

      - spróbujemy swoich sił w konkursie programistycznym Pix Programming Challenge prowadzonym on-line na stronie PixBlocks. Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.

      - 12 listopada planowana jest piętnasta już edycja Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr. Obecnie przeprowadzany jest on on-line, poprzez platformę internetową Dzwonek.pl.

       

      Sławomir Szymański

       

    • „Oddaj książkę – stwórz bibliotekę – zainspiruj innych!”
     • „Oddaj książkę – stwórz bibliotekę – zainspiruj innych!”

     • To hasło przyświeca organizatorom Wielkiej Zbiórki Książek od pierwszej edycji. W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się do tej ogólnopolskiej akcji. Od 8 września do
      11 października zbieraliśmy książki dla małych i dużych pacjentów. Łącznie zebraliśmy
      424 książki:

      • 331 książek przekazaliśmy dla Fundacji Zaczytani.org;
      • 93 książki, które nie spełniły kryteriów przekazaliśmy do naszej szkolnej biblioteki.

      Książki trafią do beneficjentów fundacji: szpitali, domów dziecka, domów seniora, zakładów karnych, domów dziennej opieki, hospicjów i innych placówek pomocowych.

      O naszej zbiórce można przeczytać na szkolnym koncie na facebooku oraz na stronach:

      • express.kaszubski.pl  >>>  OTWÓRZ
      • kartuzy.info  >>>   OTWÓRZ

      SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM!

      Organizatorki:

      Aneta Marchewicz, Małgorzata Zander

       

      * Wielka Zbiórka Książek została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia, Rzecznika Praw Pacjenta, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury oraz prezydentów 7 miast: Gdańska, Łodzi, Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia. Partnerem strategicznym Fundacji Zaczytani.org jest Alior Bank. Partnerami Wielkiej Zbiórki Książek są Fundacja KPMG i AVIVA.

    • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020
     • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020

     •         Po raz 27 pod hasłem „Rezygnuję, Redukuję, Segreguję” rusza tegoroczna akcja Sprzątania Świata 2020 r. Wielki finał akcji jak co roku odbędzie się w trzeci weekend września w dniach 18,19,20. W związku z pandemią COVID -19 tegoroczna akcja będzie niewątpliwe różnić się od poprzednich, z uwagi na panujące wytyczne co do zgromadzeń grupowych jak i obostrzenia z tym związane. Mimo to nie możemy zapomnieć o tym, że Ziemia to nasz wspólny dom, o który powinniśmy wszyscy bez wyjątku dbać.

            Razem z rodziną, sąsiadami lub przyjaciółmi posprzątaj kawałek swojego świata. Chętni uczniowie mogą zrobić zdjęcia na temat akcji i dwa najlepsze przesłać na adres: sprzatanieswiata@interia.pl . Najciekawsze umieścimy na stronie internetowej szkoły.

               W tym roku szczególną uwagę poświęcamy plastikowi. Jednorazowe torby, butelki, słomki, kubki…..to tylko cześć produkowanych przez nas śmieci. Zastanówmy się co możemy zredukować lub z czego zrezygnować.

      Magdalena Gliszczyńska

     • WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK 2020

     •      Serdecznie zapraszamy do udziału w WIELKIEJ ZBIÓRCE KSIĄŻEK 2020 dla małych i dużych pacjentów. Jeżeli macie w swoich zbiorach książki w bardzo dobrym stanie dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych (wydane po 2000r.) to dołączcie do zaczytanego świata i weźcie udział w akcji.

           Książki można przynosić do 11 października. Miejsce, w którym można zostawić książki znajduje się przy wejściu w budynku głównym oraz w filii przy świetlicy. Dary przekażemy do Fundacji Zaczytani, a Fundacja do placówek medycznych tworząc kolejne zaczytane biblioteki dla dzieci i dorosłych. Prosimy, żeby osoby, które biorą udział w akcji wpisały się do zeszytu. Na koniec zbiórki w podziękowaniu wpiszemy pochwały.

       

      Więcej szczegółowych informacji na stronie: www.zaczytani.org

      Organizatorki
      Aneta Marchewicz
      Małgorzata Zander

     • WIELKI MARATON CZYTELNICZY DLA KLAS IV-VI

     •  

      XII  edycja ogólnopolskiego konkursu czytelniczego

      dla kl. IV - VI  pod hasłem

      ,,Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”

       

      Jeśli jesteś miłośnikiem książek i uczniem klasy IV, V lub VI, czytaj dalej:

      1. Na początku każdego miesiąca (od września do marca) dowiadujesz się, jaką książkę spoza listy lektur obowiązkowych należy przeczytać.

      2. W terminie wskazanym przez organizatora piszesz test konkursowy składający się z 20 zadań różnego typu sprawdzających znajomość i zrozumienie lektury.

      3. Za test możesz uzyskać maksymalnie 21 pkt. (po jednym punkcie za 19 zadań i dwa punkty za zadanie dwudzieste)  

      Suma punktów do uzyskania w Maratonie – 147.

      4. Czekasz cierpliwie na wyniki, które zostaną ogłoszone w maju 2021 r.

      5. W każdej chwili możesz przystąpić do maratonu lub zrezygnować z udziału w konkursie.

       

      Alfabetyczny spis lektur :

      1.Bąkiewicz G., Szymeczko K., Wakuła P., Piastowskie orły. 10 opowiadań z czasów Piastów

      2. Beręsewicz Paweł, Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek 

      3. Hunter Erin, Wojownicy. Ucieczka w dicz

      4. Kielecka Krystyna, Gieśki

      5. Ryrych Katarzyna, Mała wojna

      6. Milewska Marta, Po co nam ta szkoła

      7. Szczygielski Marcin, Bez piątej klepki

       

      Lektura na wrzesień : Paweł Beręsewicz ,,Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”

      Uwaga!

      Organizatorzy Wielkiego Maratonu Czytelniczego nie zapewniają uczestnikom lektur.

      Zdobycie wskazanej książki należy do Maratończyków.

       

      Gorąco zachęcam do udziału !!!

       

      Opiekun konkursu: Monika Czonstke

     • WIELKI MARATON CZYTELNICZY DLA UCZNIÓW KLAS II-III

     • „Spotkacie nowych przyjaciół”

      Jeśli jesteś miłośnikiem książek i uczniem klasy  II lub III, czytaj dalej:

      1. Na początku każdego miesiąca dowiadujesz się, jaką książkę spoza listy lektur obowiązkowych należy przeczytać.

      2. Piszesz test konkursowy składający się z 10 zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru i 10 zadań otwartych sprawdzający znajomość i zrozumienie lektury.

      3. Za test możesz uzyskać maksymalnie 21 pkt.

      Suma punktów do uzyskania w Maratonie – 147.

      4. Czekasz cierpliwie na wyniki, które zostaną ogłoszone w maju 2021r.

      5. W każdej chwili możesz przystąpić do maratonu lub zrezygnować z udziału

      w konkursie.

      6. Zgłoszenia u wychowawcy klasy.

      Szczegółowy regulamin ogólnopolskiego konkursu czytelniczego znajdziecie na stronie internetowej naszej szkoły. Organizatorzy konkursu nie zapewniają uczestnikom lektur.

      Alfabetyczny wykaz lektur:

      1. Justyna Bednarek, Babcocha
      2. Anna Czerwińska-Rydel, Słońcem na papierze. Wesoła opowieść o Kornelu Makuszyńskim UWAGA! Książka wyszła też pod tytułem: Słońcem na papierze. Niezwykłe losy Kornela Makuszyńskiego
      3. Wojciech Kołyszko, Smutek i zaklęte miasto
      4. Marcin Pałasz, Wszystko zaczyna się od marzeń
      5. Katarzyna Ryrych, Wilczek
      6. Ann-Cath Vestly, 8+2 i sztormowy wiatr
      7. Elżbieta Zubrzycka, Filip, lis i magia słów

      Lektura na wrzesień:

      Marcin Pałasz ,,Wszystko zaczyna się od marzeń”

        Wioletta Wydrowska, Wiesława Bielawa- Belka

       

      REGULAMIN_2020.pdf

     • Erasmus + w nowym roku szkolnym

     •    

       

      Nasza szkoła będzie brać udział w projekcie Erasmus + Robotyka dla uczniów klas 5 i 6. Jest to projekt dwuletniej współpracy międzynarodowej oparty na zagadnieniach związanych z robotyką i umiejętnościami językowymi, gdyż językiem komunikacji jest język angielski.

           Partnerstwo tworzy: Chorwacja, Hiszpania, Turcja, Estonia i Polska. W ramach współpracy międzynarodowej uczniowie będą mieli okazję wyjechać do Turcji (5 uczniów), Estonii (5 uczniów), Hiszpanii (5 uczniów) oraz przyjąć zagranicznych kolegów i koleżanki w kwietniu 2021.

           Kwalifikacje do udziału w wymianach międzynarodowych określa regulamin wyjazdów. Czynniki, które będę brane pod uwagę to:

      • rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim,
      • zaangażowanie w działania projektu,
      • motywacja uczestnika.

          Osoby zakwalifikowane do projektu będą obowiązkowo uczestniczyć w zajęciach z  robotyki i języka angielskiego. Zgłoszenia proszę kierować do p. Doroty Goszka - Stoltmann do 11 września 2020 (przez librusa).

             W razie pytań proszę skontaktować się z koordynatorem projektu p. Anitą Bobrowską.

       

      Dokumenty:

      Regulamin rekrutacji      >>> regulamin_rekrutacji.pdf

      Oświadczenie rodziców >>> oswiadczenie_rodzicow.pdf

      Opinia wychowawcy      >>> opinia_wychowawcy.pdf

       

    • #OSEhero: Anita Bobrowska, Żukowo
     • #OSEhero: Anita Bobrowska, Żukowo

     •        

           OSEhero to projekt, który ma na celu wspieranie oraz promocję aktywnych nauczycieli, a także rozwój nauczania z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Osehero jako element programu OSE (Ogólnopolska Sieć Edukacyjna) jest realizowany przez NASK Państwowy Instytut Badawczy – ośrodek, działający na rzecz rozwoju i bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych.   

           Nasza nauczycielka p. Anita Bobrowska znalazła się wśród grona nauczycieli z całej Polski, którzy w interesujący sposób pracują z uczniami, wykorzystując między innymi nowe technologie.

      Gratulujemy 👏👏👏

       

      osehero.pl/osehero/anita-bobrowska

    • Konkurs Fotograficzny „Książka – Mój Przyjaciel”
     • Konkurs Fotograficzny „Książka – Mój Przyjaciel”

     •      Na zorganizowany z okazji Święta Książki Konkurs Fotograficzny „Książka - Mój Przyjaciel” dla uczniów klas I-VI wpłynęło online 75 zdjęć.  Komisja w składzie: Barbara Wilczewska-Topka, Paulina Stobba-Kur, Beata Klein i Katarzyna Karcz przyznały miejsca oraz wyróżnienia następującym uczniom:

      W kategorii klas I-III

      I miejsce: Kornelia Lubocka 1c, Wiktoria Grobelniak 3a

      W kategorii klas IV-VI

      I miejsce: Lidia Kutniewska 5h, Julia Libon 4b

      II miejsce: Maksymilian Mielewczyk 5h, Oliwia Piastowska 5f, Blanka Mądra 5g, Angelika Trzebiatowska 5e, Julia Piastowska 5h

      III miejsce: Aleksander Formela 5h, Jakub Pleszyniak 5h, Dawid Kochanek 5g, Katarzyna Droździk 5g
       

      Wyróżnienia:
      Natalia Pionk 5e, Olivier Kruszewski 5h, Oliwier Wolf 5h, Patrycja Kostuch 4b, Paweł Miłejko 5g, Zuzanna Kuberna 4b, Anna Kuberna 5h, Sandra Danielek 5g, Seweryn Mielewczyk 5f, Maja Lubecka 5e, Igor Trzciński 4a, Julia Pałubicka 5e, Błażej Skierka 4b, Dawid Grocholski 5e, Alan Curyło 5f, Maciej Polejowski 5g, Nikodem Kreft 5h.

       

      Gratulujemy laureatom konkursu ciekawego, często artystycznego lub też zaskakującego

      podejścia do realizacji tematu.

      Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za tak liczny udział w konkursie!

      Nadesłane przez Was zdjęcia, w tym specyficznym czasie nauki zdalnej, pokazują, że książka jest niezawodnym przyjacielem w każdej sytuacji.

      ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ LAUREATÓW KONKURSU


      Organizatorzy: Beata Klein i Katarzyna Karcz

       

    • Konkurs poetycki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym
     • Konkurs poetycki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

     •  

            W naszej szkole pod koniec maja został rozstrzygnięty XI Szkolny Konkurs Poetycki na Wiersz o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla klas 4-6. Na konkurs wpłynęło 18 wierszy.
            Komisja w składzie: Anna Majkowska, Helena Kukielska, Beata Klein, Katarzyna Karcz przyznała miejsca i wyróżnienia następującym uczniom:

      I miejsce: Maksymilian Mielewczyk 5h
      II miejsce: Daria Drewing 5f
      III miejsce: Agata Lubocka 5f oraz Wiktoria Charenza 5a

      Wyróżnienia: Julia Libon 4b oraz Magdalena Gardzielewska 6b

       

      Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy.
      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za twórczy wysiłek i udział w tegorocznej edycji online konkursu.

       

      ZAPRASZAMY DO LEKTURY NAGRODZONYCH WIERSZY

      Nagrodzone wiersze


      Organizatorzy: Beata Klein, Katarzyna Karcz

    • Nasza szkoła od września dołączy do #SuperKoderów!
     • Nasza szkoła od września dołączy do #SuperKoderów!

     •  

      #SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu.

      #SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów.

    • III miejsce Zsófii Fabian na XXII Szachowym Turnieju Kopernikowskim!
     • III miejsce Zsófii Fabian na XXII Szachowym Turnieju Kopernikowskim!

     •       Dnia 23 maja odbył się XXII Szachowy Turniej Kopernikowski zorganizowany przez SP nr 2 w Kartuzach. Ze względu na pandemię, turniej po raz pierwszy w historii, odbył się na portalu szachowym w internecie. W zawodach wzięło udział 52 szachistów z całego województwa. Rywalizować mogli szachiści urodzeni w 2004 roku i młodsi. W kategorii dziewcząt III miejsce zajęła uczennica klasy Va, Zsófia Fabian. Zsófia (rocznik 2009) trenuje szachy dopiero od pół roku i zaczyna nabierać doświadczenia turniejowego. Dlatego też wynik ten należy uznać za duży sukces.

             W turnieju zagrali również inni uczniowie naszej szkoły: Dmytro Haladzy oraz Jakub Bednarek. Obaj z klasy 3A. Na uwagę zasługuje wynik Dimy, który zdobył 4 pkt (z 7) i w swoim roczniku też znalazł się w czołówce.

      Ryszard Wicki

    • Nowa pracownia zawitała do naszej szkoły
     • Nowa pracownia zawitała do naszej szkoły

     •         MAMY TO…… Szkoła Podstawowa Nr 1 w Żukowie podobnie jak inne dwie szkoły w naszej gminie w zeszłym roku szkolnym, przystąpiły do konkursu, którego nagrodę stanowiło pozyskanie nowej mobilnej pracowni komputerowej. Po udziale  Naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie #OSEWyzwanie. Zostaliśmy poinformowani, że Komisja Konkursowa Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie dokonała rozstrzygnięcia i przyznała nagrody. Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski.

             Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie są mobilne pracownie multimedialne, dzięki którym szkoły będą mogły prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.

      W MIESIĄCU KWIETNIU NOWA PRACOWNIA ZAWITAŁA DO NASZEJ SZKOŁY….

             Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać przygotowaną specjalnie na nasz konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek."

                Nasza szkoła spełniła wszystkie wyżej wymienione warunki. Dzięki znalezieniu się wśród laureatów nasza szkoła otrzymała dostęp do bezpiecznego, szybkiego i bezpłatnego internetu. Dzięki wygranej w konkursie nasza szkoła pozyskała komplet 16 laptopów do wykorzystywania przez uczniów nie tylko podczas lekcji informatyki. Z mobilnej pracowni multimedialnej będzie można korzystać podczas zajęć z dowolnego przedmiotu i w każdej sali lekcyjnej. Pracownia składa się z mobilnej szafy dokującej posiadającej miejsca na cały sprzęt komputerowy zawierający 16 laptopów, router oraz 16 myszek.

              Serdeczne podziękowania kierujemy do uczennic: Oliwii Wydrowskiej oraz Kornelii Klinkosz z kl. VIb oraz nauczycieli: p. Marzeny Górskiej, p. Beaty Formella, p. Anity Bobrowskiej, p. Wiolety Wydrowskiej, p. Doroty Goszka-Stoltmann, p. Sławomira Szymańskiego, p. Małgorzaty Zander wraz z uczniami ze świetlicy oraz p. Marii Klasy za pomoc w przygotowaniu pracy plastycznej oraz współpracę podczas spełniania wszystkich warunków konkursu.

               Koordynatorem projektu była p. Hanna Gruba.