• BAŚNIOWE SPOTKANIE Z ZERÓWKAMI

     •     6 czerwca odwiedziły bibliotekę szkolną dzieci z oddziałów przedszkolnych: grupa 0a, 0b i 0c wraz z Wychowawczyniami: P. Danutą Makrocką-Ropel, P. Dominiką Pranczk i P. Ewą Niemczyk-Schmidt. Dzieci wzięły udział w „Baśniowych zajęciach” i zmierzyły się w przeróżnych konkurencjach w ramach Międzygrupowego Baśniowego Konkursu Wiedzy.

              W każdej grupie znaleźli się prawdziwi „baśniowi eksperci”, którzy wykazali się wszechstronną wiedzą o bohaterach i wydarzeniach z kanonu literatury dziecięcej. Wszystkie grupy otrzymały w nagrodę dyplom i książkę. Spotkanie to było też okazją do zapoznania się z organizacją i funkcjonowaniem biblioteki oraz jej zbiorami przez najmłodszych uczniów naszej szkoły.

      Przygotowała: Katarzyna Karcz

     • DZIECI Z PRZEDSZKOLA „KOGUCIK” W BIBLIOTECE

     •      Naszą bibliotekę 30 maja odwiedziły dzieci zaprzyjaźnionego Niepublicznego Przedszkola „Kogucik” w Żukowie wraz z nauczycielką Panią Kamilą Mering Grupa sześciolatków i siedmiolatków „Topiciele” przybyła, aby zapoznać się z organizacją i pracą biblioteki szkolnej. Dzieci wysłuchały z zainteresowaniem m.in. informacji na temat funkcjonowania biblioteki oraz obejrzały wypożyczalnię, czytelnię i magazyny. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega wypożyczanie książek oraz jak należy postępować z książkami. Wszystkie te informacje były dla nich bardzo ważne, gdyż od września zostaną uczniami klasy pierwszej. W dalszej części spotkania dzieci wzięły udział w baśniowej zabawie.

               Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Dzieciom tak spodobało się w naszej bibliotece, że nie chciały wracać do swojego przedszkola.

               Przygotowała: Katarzyna Karcz

     • Powiatowy Konkurs „My London Lapbook”

     •       Po raz pierwszy w Szkole Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie przeprowadzono  Powiatowy Konkurs My London Lapbook. Uczestnicy musieli się wykazać zdolnościami plastycznymi oraz swoją wiedzą na temat Londynu. Do szkoły wpłynęło aż 80 konkursowych prac. Jury miało nie lada wyzwanie by wyłonić zwycięzców. 

              Oprócz rozdania nagród odbył się również koncert naszych zdolnych uczennic. Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć :Anne Treder ,Julie Wenzeł, Igę Toporek, Liliannę Komarnicka,  Julię Magulską, Martynę Gnibę, Ola i Lidia Kutniewskie, oraz Katarzynę Droździk. Koncert poprowadziła Zosia Bigus.

      Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

      I miejsce: Zuzanna Getz SP w Leźnie

      I miejsce: Liliana Komarnicka SP nr 1 w Żukowie Opiekun Agnieszka Labuda

      II miejsce: Oliwia Wydrowska SP nr 1 w  Żukowie Opiekuna Anita Komarnicka

      II miejsce: Anna Treder SP nr 1 w Żukowie Opiekun Anita Bobrowska

      III miejsce: Amelia Hinca SP w Miechucinie Opiekun Anna Król

      III miejsce: Jakub Kalkowski SP nr 1 w Żukowie Opiekun Anita Bobrowska

       

      Wyróżnienia:

      Agata Felskowska SP  w Miechucinie Opiekun Anna Król,

      Paweł Wroński SP w Dzierżążnie Opiekun Anna Wesołowska

      Hubert Renka  SP  w Dzierżążnie Opiekun Anna Stachowiak

      Ignacy Hirsz SP  w Chmielnie Opiekun Anna Makurat – Karszny

      Natalia Pionk  SP nr 1 w Żukowie Opiekun Agnieszka Labuda

      Barbara Kasprzak SP nr 1 w Żukowie Opiekun Anita Bobrowska

      Cyprian Płaczkowski SP nr 1 w Żukowie Opiekun Agnieszka Labuda

      Magdalena Byczkowska SP  w Chmielnie Opiekun Anna Makurat – Karszny

      Zwycięzcom gratulujemy. Zapraszamy za rok.

      Anita Bobrowska

     • Warsztaty przyrodnicze - Fascynujący świat pszczół

     •     W dniach 10-13 czerwca 2019 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty pszczelarskie, w których uczestniczyli uczniowie klas I –VI. W niemal teatralnym otoczeniu i za pomocą podstawowych narzędzi pszczelarskich pszczelarz przybliżył dzieciom świat tych niesamowitych owadów.

            Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz. Gwoździem zajęć  był szklany ul, w którym dzieci zobaczyły żywe owady przy pracy. Dowiedziały się, jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Obejrzały również strój pszczelarza i poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami. Ponadto uczniowie usłyszeli, jak powstaje wosk pszczeli i do czego jest wykorzystywany oraz jakie mamy metody wytwarzania świec woskowych. Następnie wszyscy degustowali miód i pyłek kwiatowy.  

         Na pamiątkę warsztatów wszyscy otrzymali drewniany nożyk do miodu, książeczkę ,,Fascynujący Świat Pszczół” Aleksandra Rębacza wraz z Certyfikatem Przyjaciela Pszczół.

          Zajęcia były niezwykle interesujące. Nie tylko przybliżyły uczniom  świat pszczół i pokazały, jak ogromną rolę pełnią w środowisku naturalnym, ale nauczyły nas wrażliwości i poszanowania dla tych pożytecznych owadów.

          Takie spotkanie z naturą "na żywo"  bardzo nam się podobało. Na pewno te warsztaty na długo pozostaną w naszej pamięci !!!

      Organizatorzy spotkania:
      Wioletta Wydrowska
      Joanna Lewandowska

     • Wycieczka uczniów klas pierwszych do Parku Edukacyjno-Rekreacyjnego Sea-Park w Sarbsku

     •       7 czerwca 2019 r. uczniowie  klas pierwszych wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę autokarową do Sea-Parku w Sarbsku, koło Łeby.

          Zwiedziliśmy tam Oceanarium Prehistoryczne 3 D , gdzie zobaczyliśmy pradawne zwierzęta żyjące w głębinach morskich, mogliśmy stanąć "oko w oko" ze stworami zamieszkującymi wody naszej planety miliony lat temu. Dzięki temu uczniowie poznali prehistoryczne gady i ryby osobiście, tak jakby sami znajdowali się w podwodnych głębinach.  To bardzo ekscytujące przechadzać się pośród tych stworzeń budzących grozę gabarytami, odgłosami i wyglądem. Niektóre dzieci kurczowo trzymały się pań widząc tak dziwne i wielkie zwierzęta. Było to ogromne przeżycie wywołujące jednocześnie strach i śmiech :)

            Odwiedziliśmy również park makiet zwierząt morskich, w którym znajdowały się naturalnych rozmiarów ssaki, ryby i ptaki zamieszkujące morze i jego wybrzeże. Dzieciom najbardziej podobały się pokazy połączone z treningiem oraz karmieniem z udziałem uchatek kalifornijskich, fok szarych oraz foki pospolitej.

           Kolejnym punktem był udział w interaktywnym widowisku multimedialnym z udziałem zabawnego wieloryba Błękitka, który śpiewał, tańczył i zadawał dzieciom zagadki.

          Na koniec uczniowie skorzystali z parku zręcznościowo-linowego Małego Pirata, Gaju Małego Pirata na Galeonie Wodnik oraz placu zabaw. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu wrażeń i emocji, a przede wszystkim wiadomości na temat fauny i flory mórz i oceanów, a także kultury i historii Pomorza.                                                          

      Przygotowała:
      Wioletta Wydrowska

     • Wycieczka laureatów do Wdzydz Kiszewskich

     •         30 maja odbyła się wycieczka laureatów konkursów o Patronie Szkoły do Wdzydz Kiszewskich.  Tym razem zwiedziliśmy Park Etnograficzny,  położony jest nad jeziorem Gołuń, zabudowany obiektami regionalnej architektury Pomorza i zajmujący 22 ha. Nasza wędrówka wiodła ścieżkami wśród starych chat ze strzechy, urokliwej kapliczki, wiatraka i chłopskich zagród. Poznaliśmy życie starej wsi, chłopskie zajęcia, rzemiosło, które niestety dzisiaj możemy zobaczyć już tylko w skansenach. W szkole wysłuchaliśmy opowieści o tym, jak kiedyś uczyli się nasi przodkowie. Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się, jaką dyscyplinę stosowano w dawnych czasach w szkole. Kilku naszych uczniów miało możliwość doświadczenia klęczenia na grochu. 

             Skansen we Wdzydzach Kiszewskich pozostawił w nas wiele wspomnień, uczniowie mogli przenieść się w czasie i zobaczyć, jak kiedyś żyli ludzie nie mając prądu, urządzeń elektrycznych i przede wszystkim InternetuJ

              Sponsorem wycieczki była Rada Rodziców naszej szkoły.

      Organizatorzy:
      Wioletta Wydrowska oraz Joanna Lewandowska

     • Rowerowy Maj 2019 - podsumowanie

     •        9 czerwca Burmistrz Gminy Żukowo oficjalnie podsumował Kampanię Rowerowy Maj 2019. Na ręce dyrektora placówki, pana Przemysława Czachorowskiego, trafił bon w wysokości 1000zł na rzecz szkoły.  Klasa Id z najwyższą frekwencją przejazdów w szkole otrzymała bilety do Multikina na wybrany przez siebie film. Nagrody indywidualne dla wszystkich uczestników zabawy Rowerowy Maj zostaną przekazane na najbliższym apelu w szkole. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy. Zapraszamy do zabawy w przyszłym roku.

      Anna Majkowska

     • SPRAWOZDANIE REALIZACJI PROJEKTU „PEN FRIENDS”

     •        eTwinning jest akcją patronującą projektom opartym na współpracy internetowej, realizowanym przez co najmniej dwie szkoły z przynajmniej dwóch różnych krajów europejskich. Szkoły tworzą projekt, a następnie korzystają z technologii informacyjno-komunikacyjnej (ICT), by ten projekt przeprowadzić.

             Pod patronatem akcji eTwinning (http://www.etwinning.net) po raz kolejny nawiązaliśmy internetową współpracę z innymi europejskimi szkołami. Tym razem naszymi partnerami zostały szkoły z  Włoch, Grecji, oraz Rumunii. W ramach tych kontaktów podjęliśmy się uczestnictwa w projekciePEN FRIENDS.  Uczniowie mieli możliwość obcować z językiem angielskim nie tylko na lekcjach, ale również zobaczyć, jak języka używa się w praktyce. Uczniowie chętnie brali udział w Projekcie. Uczestnicy projektu musieli stworzyć filmik o szkole, napisać kilka zdań o sobie, oraz o swoim przyjacielu. Uczniowie również stworzyli prezentacje o Żukowie, oraz wykonywali kartki z okazji świąt Bożego Narodzenia.

           Współpraca ta dała uczniom możliwość rozwijania wielu różnych kompetencji: językowych, interkulturowych oraz technicznych. Uczą się oni komunikacji pisemnej i ustnej w wielu językach, wzrasta motywacja do nauki języków obcych oraz poznawania innych kultur.

             Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z realizacji projektu.

      Koordynator projektu:
      Anita Bobrowska

     • Maj w świetlicy szkolnej

     •      Majowe zajęcia w świetlicy szkolnej dotyczyły głównie najpiękniejszej pory roku - wiosny. Podczas zajęć dzieci wykonywały: kwiaty oraz motyle z origami, ozdabiały drzewa kwiatami, plasteliną wyklejały tęczę oraz ozdabiały farbami okna świetlicowe. Uczniowie mieli możliwość zagrać w japońskie szachy dla dzieci - Shogi. Z okazji Dnia Matki przygotowały mydełka z drobnym suszem z kwiatów. W świetlicy pojawił się również nowe gazetki ścienne przypominające nam, że już niedługo wakacje.

            Dnia 28.05.19r  Świetlica Szkolna oraz dzieci z kl. 0 "A" i 0 "C" wraz z wychowawczyniami odwiedzili seniorów w DPS "NESTOR" w Żukowie. Zaprezentowaliśmy  przedstawienie teatralne pt. "Błękitna Planeta" oraz piosenki i wiersze okolicznościowe. Podopiecznych domu Seniora obdarowaliśmy Laurkami wykonanymi przez uczniów świetlicy z kl. 0 - 6. Podopieczni nie ukrywali wzruszenia, a młodzi artyści otrzymali gromkie brawa. Na zakończenie wysłuchaliśmy gry na organkach w wykonaniu pensjonariuszki. Dzieci otrzymały słodki poczęstunek. Dziękujemy za serdeczne i życzliwe  przyjecie.

      Małgorzata Zander
      Iwona Borzeszkowska 
      Sandra Miłejko
      Katyarzyna Stępień  

     • Wizyta uczniów kl. II w schronisku "Promyk"

     •      Dnia 30 maja br. uczniowie klas II odwiedzili miejsce zamieszkania bezdomnych zwierząt. Schronisko dla wielu z nas kojarzy się z miejscem smutnym, mieliśmy natomiast okazję przekonać się, że wcale tak nie musi być. Podczas wizyty w " Promyku" uczniowie poznali zasady panujące w schronisku, codzienne rytuały zwierząt i historię kilku podopiecznych. Na wybiegu - tzw. ogródku mogliśmy zaobserwować zachowanie psów m.in. Charliego, poznać jego usposobienie, ulubione zabawy. Pan Grzegorz,  opowiedział nam również o innym psie, o pracy z nim, nauce podstawowych komend, tak , aby mógł znaleźć nowy dom i zacząć nowe życie.

      Paulina Piekarska

     • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „W KOLOROWYM ŚWIECIE OWOCÓW I WARZYW”

     •      W maju 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Żukowie odbył się konkurs plastyczny podsumowujący całoroczną akcję „ Owoce i warzywa w szkole”.

          W konkursie brały udział dzieci z klas I – III, które korzystały z darmowych dostaw witamin i minerałów. Uczniowie przygotowali wiele ciekawych i pięknie wykonanych prac plastycznych. Ocenie podlegała estetyka, kolorystyka obrazów oraz samodzielność wykonania. Najciekawsze zostały nagrodzone dyplomami i upominkami.

      Organizator:

      Barbara Adamczyk

     • Dzień Dziecka- wizyta w Straży Pożarnej

     •      W piątkowy poranek 31 maja  uczniowie klasy II a z zaciekawieniem przybyli do najwspanialszej  na Pomorzu Ochotniczej Straży Pożarnej naszego miasta.  Powitali ich strażacy Brunon Hinz i Wojciech Dampc. Z zaciekawieniem dzieci słuchały opowieści o służbie strażaka, oglądały imponujący, nowoczesny sprzęt jakim dysponuje nasza straż pożarna. Mieli okazje poznać choć po trochu jakim ofiarnym i niebezpiecznym sytuacjom są poddawani strażacy, by pomagać potrzebującym i niejednokrotnie ratować ludzkie życie.

      Cieszymy się i czujemy bezpiecznie mając tak dzielnych strażaków w naszym mieście.

      Dziękujemy.  Zapraszam do galerii zdjęć.

      Beata Formella

     • Kanadyjski gość w naszej szkole

     •      29 maja 2019 r.  Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie gościła niezwykłego człowieka - podróżnika, sportowca z Kanady. George Flock jest w trakcie swojej rowerowej, czteroletniej podróży po świecie. Odwiedził 42 kraje i przejechał 125000 km.

           Zatrzymał się w Żukowie, gdzie znalazł nocleg u fanatyków rowerowego świata. Kanadyjczyk podzielił się swoimi doświadczeniami podczas zorganizowanego w szkole przez nauczycielkę języka angielskiego Edytę Kuklińską spotkania z uczniami klas 6a i 6c. Klasa 6a niedawno wróciła z 5-dniowego pobytu na obozie językowym Euroweek  z wolontariuszami z różnych krajów, a klasa 6c bierze aktywny udział w akcji szkolnej „Rowerowy Maj”.

           Uczniowie byli bardzo zainteresowani opowieściami podróżnika, który zafascynował ich swoimi przeżyciami, wyborem ścieżki  życiowej , tolerancją wobec różnych kultur oraz chęcią przekraczania barier. Uczestnicy spotkania mieli wyjątkową okazję rozwijania swoich umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim i zadawali gościowi wiele pytań.

            Na koniec spotkania wszyscy zrobili pamiątkowe zdjęcia, na których wyeksponowano wyjątkowy pojazd podróżnika. Uczniowie podziękowali gościowi symbolicznym kaszubskim poczęstunkiem.

             SP nr 1 chętnie korzysta z różnych ciekawych  form nauczania. Od nowego roku szkolnego 2019/20 będzie realizowała unijny program Erasmus +  „Otwieramy się na nowe możliwości”.

      Edyta Kuklińska

     • Po co jechać do Bydgoszczy?

     • Powyższe pytanie usłyszał jeden z naszych uczniów informujący członka rodziny o celu szkolnej wycieczki. Pytanie zasadne, bo największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego nie wydaje się być szczególnie kuszącą destynacją dla młodych turystów. Korzystając z efektów wycieczki, na którą gromadnie udali się piątoklasiści (część z nich 21, a część 22 maja) odpowiadamy:

      • aby przepłynąć tramwajem wodnym Brdą i obejrzeć oba jej brzegi,
      • żeby zajrzeć na Wyspę Młyńską, a tam odwiedzić budynek szesnastowiecznej mennicy i podziwiać skarb bydgoski, w skład którego wchodzą bezcenne monety i wyroby złotnicze,
      • by zwiedzić kameralne Muzeum Mydła i Historii Brudu, a tam posłuchać barwnych gawęd przewodniczki oraz wziąć udział w warsztatach wyrobu mydła,
      • ażeby zobaczyć jeszcze wiele ciekawych atrakcji Bydgoszczy: perełki architektoniczne, ciekawie zagospodarowaną przestrzeń rekreacyjną, wyjątkowe pomniki.

      Oprócz tego, jak na każdą szkolną wycieczkę, do Bydgoszczy pojechaliśmy także po to, aby porozmawiać, pośmiać się, kupić pamiątki, spędzić miło czas! Udało się. Znowu!

      Karolina Grześkowiak

     • Dzieci z Bocianowa z wizytą w naszej szkole.

     •       W piątek naszą szkołę odwiedziła zerówka z przedszkola Bocianowo w Żukowie. Dzieci wraz z wychowawczynią panią Elżbietą Markowską oraz panią dyrektor Magdaleną Roszkowską zwiedzały sale lekcyjne, świetlicę szkolną, salę komputerową oraz salę gimnastyczną. Mali animatorzy z klasy Id przygotowali stanowiska sportowe, na których dzieci doskonaliły różne umiejętności.

               W przerwie od rozgrywek odbył się piknik, a na zakończenie wszyscy zajadali się pysznymi lodami. Część dzieci z Bocianowa już dziś chciała zapisać się w progi naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy!

      Anna Majkowska

     • Shogi - japońskie szachy dla najmłodszych w świetlicy szkolnej

     •        W ostatnim tygodniu, w świetlicy szkolnej dzieci poznawały Shogi - japońską odmianę szachów. Gra rozwija logiczne i strategiczne myślenie. Natychmiastowo i z ogromnym entuzjazmem przystępowały do rozgrywki, nie znając sobie sprawy, jak wiele się uczą.  Dzieci są tą grą oczarowane!

            Zrobiliśmy świetlicowe rozgrywki, w których dzieci zdobywały naklejki. Chętni uczniowie rozwiązywali testy i zdobywali certyfikaty (kurczaka, żyrafy, słonia i lwa).

      Zapraszamy do świetlicy na Shogi!

      Małgorzata Zander

     • KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA DLA KLAS III

     • „Kto czyta, ten żyje ciekawie”

           14 maja 2019 r. odbył się V Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas III. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas III wyłonieni w eliminacjach klasowych. Komisja w składzie: Dorota Świerczewska Wioletta Wydrowska, Małgorzata Kurkowska, i Katarzyna Karcz przyznała miejsca oraz wyróżnienia następującym uczniom:

      I miejsce Sebastian Wunsz III a

      II miejsce Maciej Bednarczyk III c

      III miejsce Oliwia Długoszewska III a

      III miejsce Julia Zielińska III b


      Wyróżnienie: Kinga Olech III a; Michalina Kierznikiewicz III b

      Laureaci I i II miejsca wzięli udział w XI Wojewódzkim Konkursie Pięknego Czytania Dla Klas III,
      który odbył się 20 maja 2019r. w Gdańsku.

         Nasi uczniowie wspaniale reprezentowali szkołę w konkursie wojewódzkim, mierząc się z interpretacją wylosowanego fragmentu książki Grzegorza Kasdepke „Detektyw Pozytywka”. 

      Komisja konkursu wojewódzkiego doceniła umiejętności pięknego czytania
      Sebastiana Wunsz z klasy III a przyznając mu wyróżnienie.

           Gratulacje dla Sebastiana, rodziców oraz wychowawczyni kl. IIIa P. Marzeny Górskiej. Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom etapu szkolnego, serdecznie gratulujemy jego laureatom i życzymy kolejnych sukcesów. Dziękujemy również za współpracę wychowawczyniom klas III.

                                           Organizatorzy: Katarzyna Karcz i Wioletta Wydrowska

     • Brawo, Maratończycy!

     •      Wiele osób trzeba przekonywać o korzyściach płynących z czytania książek, ale na pewno nie uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie. Już od dziesięciu lat licznie uczestniczą w kolejnych edycjach ogólnopolskiego konkursu ,,Wielki Maraton Czytelniczy” pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska i Pomorskiego Kuratora Oświaty.

         Idei czytelniczych zmagań przyświeca promowanie wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży. Nasi uczniowie stali się niejako ambasadorami czytania wśród swoich kolegów – w klasie, szkole, grupach rówieśniczych, a nawet lokalnym środowisku.

           Liczby przemawiają do wyobraźni: od 2009 r. do konkursu w naszej szkole przystąpiło ok. 230 osób z klas IV – VI, (niektórzy przez 3 kolejne lata etapu edukacyjnego), a w 2015 r. dołączyli uczniowie z klas II-III. Co miesiąc czytali lektury spoza kanonu, między innymi takich klasyków jak: H. Ożogowska, A. Szklarski, Z. Nienacki, A. Bahdaj i piszących współcześnie: J. Olech, A. Czerwińskiej – Rydel czy Andrzeja Maleszki. To siedem, osiem tytułów rocznie, czyli ok. 80 w dekadzie! Później znajomość treści książek weryfikowali pisząc test składający się z różnego rodzaju zadań, czasami bardzo precyzyjnych i podchwytliwych.

            Przez te lata mogliśmy się cieszyć z wysokich wyników naszych uczniów: 4 tytułów laureata, 10 finalistów i 6 wyróżnionych w klasach starszych oraz 9 laureatów, 7 finalistów i 5 wyróżnionych w klasach młodszych. Niektórzy sięgali po nie kilkukrotnie.

          Każdy konkurs ma w sobie element rywalizacji, ale ,,maratończyków”, oprócz zainteresowania literaturą, połączyła też życzliwość i pomoc, chociażby we wzajemnym udostępnianiu sobie trudnych do zdobycia lektur.

            Może wyniki badań dotyczące czytelnictwa w Polsce nie są zadawalające, ale nasi uczniowie temu przeczą i oby jeszcze długo udowadniali, że czytanie to wartość sama w sobie: rozwija i wzbogaca – jak głosi hasło Wielkiego Maratonu Czytelniczego.  

      Monika Czonstke
      Wioletta Wydrowska

     • XIII Gminny Przegląd Małych Form Scenicznych w Szkole Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie

     •    Dnia 17 maja 2019 r. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Wybrzeża zorganizowała już XIII Gminny Przegląd Małych Form Scenicznych dzieci 4-, 5- i 6-letnich z gminy Żukowo. Przegląd stał się już naszą tradycją, w tym roku udział w nim wzięło sześć grup dzieci w wieku przedszkolnym:

      • Niepubliczne Przedszkole „Kogucik” z Żukowa
      • Szkoła Podstawowa im. ppor. Klemensa Wickiego w Pępowie
      • Przedszkole i Żłobek "Bocianowo" z Żukowa
      • Szkoła Podstawowa w Tuchomiu
      • Niepubliczne Przedszkole "Promyczek" z Żukowa
      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie

             Naszych małych aktorów serdecznie przywitał Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża - p. Przemysław Czachorowski. Słowa otuchy i wsparcia przekazała pani Paulina Milczanowska - Specjalista do Spraw Kultury Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie.

           Mali aktorzy wykazali się przede wszystkim ogromną odwagą wystąpienia na scenie przed publicznością. Mimo wieku dzieci, można było zauważyć luz i swobodę, z jakimi wypowiadali swoje kwestie, tańczyli, śpiewali. Brawo! Mieliśmy okazję zobaczyć pięknie przygotowane przedstawienie, które dzieci odtwarzały z uśmiechem na twarzy i energią.
            Nad każdą z grup czuwały panie wychowawczynie, które zadbały o najmniejszy element - od strojów poprzez muzykę z dziecięcego repertuaru aż do profesjonalnego przygotowania gry aktorskiej.

        Po zakończeniu występów na naszych gości czekały nagrody oraz słodki poczęstunek, który był podsumowaniem uroczystości. Dziękujemy dzieciom i ich opiekunom oraz życzymy dalszych wspaniałych sukcesów na scenie. Mamy ogromną nadzieję, że zobaczymy się za rok na kolejnym już XIV Gminnym Przeglądzie Małych Form Scenicznych.

          Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie składa serdeczne podziękowania za ufundowanie nagród rzeczowych i wsparcie finansowe podczas organizacji XIII Gminnego Przeglądu Małych Form Scenicznych dzieci 4, 5 i 6 letnich. Dzięki Państwa uprzejmości możliwy był zakup nagród dla dzieci biorących udział w przeglądzie. Dziękujemy:

      Dominika Pranczk, Ewa Niemczyk - Schmidt