• Konkurs Fotograficzny „Książka – Mój Przyjaciel”
     • Konkurs Fotograficzny „Książka – Mój Przyjaciel”

     •      Na zorganizowany z okazji Święta Książki Konkurs Fotograficzny „Książka - Mój Przyjaciel” dla uczniów klas I-VI wpłynęło online 75 zdjęć.  Komisja w składzie: Barbara Wilczewska-Topka, Paulina Stobba-Kur, Beata Klein i Katarzyna Karcz przyznały miejsca oraz wyróżnienia następującym uczniom:

      W kategorii klas I-III

      I miejsce: Kornelia Lubocka 1c, Wiktoria Grobelniak 3a

      W kategorii klas IV-VI

      I miejsce: Lidia Kutniewska 5h, Julia Libon 4b

      II miejsce: Maksymilian Mielewczyk 5h, Oliwia Piastowska 5f, Blanka Mądra 5g, Angelika Trzebiatowska 5e, Julia Piastowska 5h

      III miejsce: Aleksander Formela 5h, Jakub Pleszyniak 5h, Dawid Kochanek 5g, Katarzyna Droździk 5g
       

      Wyróżnienia:
      Natalia Pionk 5e, Olivier Kruszewski 5h, Oliwier Wolf 5h, Patrycja Kostuch 4b, Paweł Miłejko 5g, Zuzanna Kuberna 4b, Anna Kuberna 5h, Sandra Danielek 5g, Seweryn Mielewczyk 5f, Maja Lubecka 5e, Igor Trzciński 4a, Julia Pałubicka 5e, Błażej Skierka 4b, Dawid Grocholski 5e, Alan Curyło 5f, Maciej Polejowski 5g, Nikodem Kreft 5h.

       

      Gratulujemy laureatom konkursu ciekawego, często artystycznego lub też zaskakującego

      podejścia do realizacji tematu.

      Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za tak liczny udział w konkursie!

      Nadesłane przez Was zdjęcia, w tym specyficznym czasie nauki zdalnej, pokazują, że książka jest niezawodnym przyjacielem w każdej sytuacji.

      ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ LAUREATÓW KONKURSU


      Organizatorzy: Beata Klein i Katarzyna Karcz

       

    • Konkurs poetycki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym
     • Konkurs poetycki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

     •  

            W naszej szkole pod koniec maja został rozstrzygnięty XI Szkolny Konkurs Poetycki na Wiersz o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla klas 4-6. Na konkurs wpłynęło 18 wierszy.
            Komisja w składzie: Anna Majkowska, Helena Kukielska, Beata Klein, Katarzyna Karcz przyznała miejsca i wyróżnienia następującym uczniom:

      I miejsce: Maksymilian Mielewczyk 5h
      II miejsce: Daria Drewing 5f
      III miejsce: Agata Lubocka 5f oraz Wiktoria Charenza 5a

      Wyróżnienia: Julia Libon 4b oraz Magdalena Gardzielewska 6b

       

      Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy.
      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za twórczy wysiłek i udział w tegorocznej edycji online konkursu.

       

      ZAPRASZAMY DO LEKTURY NAGRODZONYCH WIERSZY

      Nagrodzone wiersze


      Organizatorzy: Beata Klein, Katarzyna Karcz

    • Nasza szkoła od września dołączy do #SuperKoderów!
     • Nasza szkoła od września dołączy do #SuperKoderów!

     •  

      #SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu.

      #SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów.

    • III miejsce Zsófii Fabian na XXII Szachowym Turnieju Kopernikowskim!
     • III miejsce Zsófii Fabian na XXII Szachowym Turnieju Kopernikowskim!

     •       Dnia 23 maja odbył się XXII Szachowy Turniej Kopernikowski zorganizowany przez SP nr 2 w Kartuzach. Ze względu na pandemię, turniej po raz pierwszy w historii, odbył się na portalu szachowym w internecie. W zawodach wzięło udział 52 szachistów z całego województwa. Rywalizować mogli szachiści urodzeni w 2004 roku i młodsi. W kategorii dziewcząt III miejsce zajęła uczennica klasy Va, Zsófia Fabian. Zsófia (rocznik 2009) trenuje szachy dopiero od pół roku i zaczyna nabierać doświadczenia turniejowego. Dlatego też wynik ten należy uznać za duży sukces.

             W turnieju zagrali również inni uczniowie naszej szkoły: Dmytro Haladzy oraz Jakub Bednarek. Obaj z klasy 3A. Na uwagę zasługuje wynik Dimy, który zdobył 4 pkt (z 7) i w swoim roczniku też znalazł się w czołówce.

      Ryszard Wicki

    • Nowa pracownia zawitała do naszej szkoły
     • Nowa pracownia zawitała do naszej szkoły

     •         MAMY TO…… Szkoła Podstawowa Nr 1 w Żukowie podobnie jak inne dwie szkoły w naszej gminie w zeszłym roku szkolnym, przystąpiły do konkursu, którego nagrodę stanowiło pozyskanie nowej mobilnej pracowni komputerowej. Po udziale  Naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie #OSEWyzwanie. Zostaliśmy poinformowani, że Komisja Konkursowa Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie dokonała rozstrzygnięcia i przyznała nagrody. Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski.

             Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie są mobilne pracownie multimedialne, dzięki którym szkoły będą mogły prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.

      W MIESIĄCU KWIETNIU NOWA PRACOWNIA ZAWITAŁA DO NASZEJ SZKOŁY….

             Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać przygotowaną specjalnie na nasz konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek."

                Nasza szkoła spełniła wszystkie wyżej wymienione warunki. Dzięki znalezieniu się wśród laureatów nasza szkoła otrzymała dostęp do bezpiecznego, szybkiego i bezpłatnego internetu. Dzięki wygranej w konkursie nasza szkoła pozyskała komplet 16 laptopów do wykorzystywania przez uczniów nie tylko podczas lekcji informatyki. Z mobilnej pracowni multimedialnej będzie można korzystać podczas zajęć z dowolnego przedmiotu i w każdej sali lekcyjnej. Pracownia składa się z mobilnej szafy dokującej posiadającej miejsca na cały sprzęt komputerowy zawierający 16 laptopów, router oraz 16 myszek.

              Serdeczne podziękowania kierujemy do uczennic: Oliwii Wydrowskiej oraz Kornelii Klinkosz z kl. VIb oraz nauczycieli: p. Marzeny Górskiej, p. Beaty Formella, p. Anity Bobrowskiej, p. Wiolety Wydrowskiej, p. Doroty Goszka-Stoltmann, p. Sławomira Szymańskiego, p. Małgorzaty Zander wraz z uczniami ze świetlicy oraz p. Marii Klasy za pomoc w przygotowaniu pracy plastycznej oraz współpracę podczas spełniania wszystkich warunków konkursu.

               Koordynatorem projektu była p. Hanna Gruba.

    • Wymiana instalacji elektrycznej
     • Wymiana instalacji elektrycznej

     •      Okres epidemii związanej z korono wirusem i zarażeniami COVID – 19, dla nikogo nie jest sytuacją komfortową, a tym bardziej dopingującą do bardziej wydajniejszej działalności. Jednak wykorzystując nadarzającą się okazję związaną z absencją dzieci w szkole podjęliśmy decyzję o wymianie instalacji elektrycznej.

             Dzięki uprzejmości organu prowadzącego czyli Gminy Żukowo, która w tych trudnych dla wszystkich chwilach, umożliwiła pod względem finansowym wymianę całej instalacji elektrycznej, podjęliśmy decyzję o pracach zapewniających zapewnienie bezpieczeństwa naszym dzieciom w szkole. Dzięki powyższemu szkolna instalacja elektryczna pamiętająca budowę szkoły a więc przełom lat pięćdziesiątych na sześćdziesiąte XX wieku, została w całości wymieniona.

           Szkoła zyskała w całości wymienioną instalację elektryczną, energooszczędne lampy LED-owe, nowe oświetlenie wejściowe, automatyczny dzwonek, nowe rozdzielnie i cały osprzęt zapewniający bezawaryjne działanie instalacji elektrycznej. 

       

    • I półrocze w bibliotece szkolnej - grudzień 2019
     • I półrocze w bibliotece szkolnej - grudzień 2019

     •  

      KONKURS POETYCKI „PIERWSZA GWIAZDKA”

          Na zorganizowany w grudniu XI Bożonarodzeniowy Konkurs Poetycki „Pierwsza Gwiazdka” wpłynęło 51 wierszy, spośród których nagrodzono 18 autorów:

      w kategorii klas II-III

      I miejsce: Emilia Szymanowska 2b

      II miejsce: Aniela Littwitz 2d

      III miejsce: Maja Dzionk 2c

      wyróżnienie: Lena Mejna 2a; Franciszek Wydrowski 2d; Łucja Dzierżawiec 2d; Maja Nowińska 2d; Piotr Tuchlin 3b

      w kategorii klas IV-VI:

      I miejsce: Agata Lubocka 5f; Magdalena Hirsz 6d

      II miejsce: Maria Małycha 4c; Magdalena Gardzielewska 6b

      III miejsce: Laura Pioch 5g; Dawid Kochanek 5g; Antonina Kuchta 6g

      wyróżnienie: Paulina Góra 5b; Tymon Grzech 5f; Aleksander Formela 5h

      Niektóre wiersze znalazły się na specjalnej wystawie w szkole z okazji Kiermaszu Bożonarodzeniowy 6 grudnia.

      Konkurs przeprowadziły: Katarzyna Karcz i Beata Klein przy współpracy Heleny Kukielskiej,
      Małgorzaty Kurkowskiej, Anny Majkowskiej

       

      GRUDNIOWE SPOTKANIA

           Od 2 do 13 grudnia klasy od I do VI wzięły udział w zajęciach z cyklu Grudniowe Spotkania. Jak co roku uczniowie poznawali tradycje i obrzędy związane z mikołajkami, Świętami Bożego Narodzenia, początkiem roku kalendarzowego i następującym po nim karnawale. Dowiedzieli się jak ten okres przeżywany jest przez nas, ale również w innych krajach. Spotkania z uczniami przygotowała i przeprowadziła Iwona Sreberska.

       

      WARSZTATY CZYTELNICZE WYDAWNICTWA ZAKAMARKI

             W dniach od 16-18.12.2019 r. przedstawiciele Wydawnictwa Zakamarki z Poznania przeprowadzili Warsztaty Czytelnicze dla klas I-IV. Dotyczyły one popularnych wśród młodych czytelników serii wydawniczych szwedzkich pisarzy. Klasy I i II poznały bohaterów idealnych dla początkujących czytelników, a opowiadającej o uczuciach oczami dziecka - Dunię i Mattisa autorstwa Rose Lagercrrantz.

             Klasy III odkryły kolejne tajemnice z bestsellerowego cyklu „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” Martina Widmarka. Natomiast klasy IV zapoznały się z Dawidem i Larisą z książki „Antykwariat pod Błękitnym Lustrem” - pierwszą z serii autorstwa również M. Widmarka, gdzie można znaleźć niesamowite intrygi, tajemnice oraz przygody. Książki ze wszystkich serii są dostępne w naszej bibliotece szkolnej - Zapraszamy!

       

               Przygotowały: Katarzyna Karcz, Iwona Sreberska

    • I półrocze w bibliotece szkolnej - listopad 2019
     • I półrocze w bibliotece szkolnej - listopad 2019

     •  

      KONKURS PROZY PROZATORIUM

            W eliminacjach szkolnych 14.11.2019 r., które zorganizowały Katarzyna Karcz i Beata Klein do IV Wojewódzkiego Konkursu Prozy Prozatorium, wzięło udział 41 uczniów z klas II-VI. Wyłoniono 16 laureatów:

      w kategorii klas II-III

      I miejsce: Izabela Gruchała 3c

      II miejsce: Aleksander Wojowski 2c

      III miejsce: Maria Richert 2a

      w kategorii klas IV-VI

      I miejsce: Natalia Pionk 5e; Apolonia Cirocka 6a

      II miejsce: Katarzyna Droździk 5g

      III miejsce: Paweł Formela 5f

      Wyróżnienie: Jacek Olech 4a, Sebastian Wunsz 4a, Julia Bobryk 4c, Judyta Młyńska 5c, Emilie Klupczynski 5h, Zuzanna Grabowicz 5h, Oliwia Wydrowska 6b, Michalina Zoch 6c, Julia Kosater 6g

      W finale wojewódzkim 25.11.2019 r. nasi reprezentanci zajęli: I miejsce - Aleksander Wojowski, III miejsce - Izabela Gruchała. Wyróżnienie zdobyła Apolonia Cirocka.


      ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW SOS-W W ŻUKOWIE

             22 listopada odbyło się „Spotkanie z biblioteką i baśniami” dla uczniów ze świetlicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żukowie, którzy odwiedzili naszą bibliotekę wraz z wychowawcą p. Moniką Malc. Podczas zajęć, które przygotowała i przeprowadziła Katarzyna Karcz nasi przemili goście zapoznali się z funkcjonowaniem biblioteki oraz świetnie bawili się rozwiązując przeróżne baśniowe zagadki.


       

      MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

            Tradycyjnie pod koniec listopada najmłodsi uczniowie z naszej szkoły obchodzili Święto Pluszowego Misia. 27 listopada oddziały przedszkolne grupa 0a i 0b wzięły udział w zajęciach zorganizowanych przez Katarzynę Karcz. Dzieci m.in. poznały historię powstania pluszowego misia, obejrzały „Misiową Wystawę” oraz radośnie świętowały w ciągu całego dnia urodziny wszystkich ukochanych pluszaków. 

       

               Przygotowały: Katarzyna Karcz, Iwona Sreberska

    • I półrocze w bibliotece szkolnej - październik 2019
     • I półrocze w bibliotece szkolnej - październik 2019

     • KONKURS PLASTYCZNY „WYOBRAŹ SOBIE…”

           Na październikowy Konkurs Plastyczny „Wyobraź Sobie…” i zaprojektuj okładkę ulubionej książki dla uczniów klas I-VI wpłynęło 37 prac, z których 16 zostało nagrodzonych i wyróżnionych. Laureatami konkursu zostali:

      w kategorii klas I - III 

      I miejsce: Róża Jereczek 1c; Nina Jereczek 2c

      II miejsce: Maja Nowińska 2d

      III miejsce: Kornelia Lubocka 1c

      Wyróżnienie: Izabela Gruchała 3c, Nikola Szymańska 1c

      w kategorii klas IV-VI

      I miejsce: Katarzyna Droździk 5g; Filip Reszka 5f

      II miejsce: Roksana Giezek 5e; Agata Lubocka 5f

      III miejsce: Oliwia Piastowska 5f

      Wyróżnienie: Tymon Mucha 4a, Tymon Grzech 5f, Natalia Pionk 5e, Ida Trawicka 5d, Julia Głodowska 6a

      W bibliotece można było podziwiać najlepsze prace na przygotowanej wystawie.
      Konkurs zorganizowały Katarzyna Karcz i Agnieszka Rzepka.

       

       

      ZAJĘCIA TEMATYCZNE W BIBLIOTECE

           Od 17 do 30 października klasy od II do VI wzięły udział, podobnie jak w latach ubiegłych, w zajęciach tematycznych, które przeprowadziła Iwona Sreberska.
             W ich trakcie uczniowie dowiedzieli się czym i na czym pisano zanim wymyślono długopis i papier, kto i kiedy go wynalazł oraz jak powstawały książki zanim wynaleziono druk. Najmłodsi uczniowie próbowali pisać stalówką i atramentem, starsi zaś obejrzeli starożytne pierścienie pieczętne. Zajęcia uatrakcyjniły prezentacje multimedialne przygotowane na każdy omawiany temat.

               Przygotowały: Katarzyna Karcz, Iwona Sreberska

    • Działania projektowe Erasmus + Technoschool KA29
     • Działania projektowe Erasmus + Technoschool KA29

     •          W naszej szkole od 1 IX 2019r. Jest realizowany projekt, w który zaangażowało się kilkunastu nauczycieli. Celem projektu jest wdrażanie nowych technologii. W związku z tym podjęliśmy szereg działań.

          W czerwcu 2019r. nauczycielki: Anita Bobrowska i Edyta Kuklińska uczestniczyły w szkoleniu dla koordynatorów projektów unijnych organizowanym przez Narodową Agencję w Warszawie. W szkoleniu na temat rozliczeń finansowych projektów wzięła udział pani księgowa Justyna Dampc.  W szkoleniu w stolicy wzięła również udział Wioletta Wydrowska, uzyskując certyfikat EduSense ,,Code Week z Uczymy Dzieci Programować’’.

            Nasi uczniowie kl. I-VI biorą aktywny udział w zajęciach z ozobotami, które prowadzi Wioletta Wydrowska. Ozoboty zostały zakupione z funduszu projektu. Z zakresu nowych technologii zostało przeprowadzone szkolenie dla grupy ok. 20 nauczycieli. Przeprowadził je informatyk Sławomir Szymański. Podczas lekcji nauczyciele stosują: kahoot, baamboozle, learning app, wordwall, matzoo, quizlet, voki-avatary, kodowanie, zajęcia z lego Wedo, we kody, canva oraz padlet.

             Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w szkolnym konkursie na logo projektu, Technoschool. Przygotowano również ulotkę w j. angielskim o szkole. W naszej szkole działa “Kółko europejskie”, które wykorzystuje nowe technologie.

            

        Przeprowadzono również ankietę w gronie nauczycieli i uczniów na temat stosowania nowych technologii. Za nami również pierwsze bardzo udane spotkanie partnerów projektu. Odbyło się ono w Messynie na Sycylii 20-25.02.2020 r.

      Opracowała Beata Klein

    • Sukcesy szachistów
     • Sukcesy szachistów

     •     Dnia 27 lutego (czwartek) odbył się w Baninie ostatni z serii 3 turniejów „Indywidualnych Mistrzostw Gminy Żukowo w Szachach”. W turnieju mogli uczestniczyć także szachiści spoza naszej gminy. Bardzo dobre wyniki uzyskali szachiści reprezentujący naszą szkołę.

           W kategorii juniorek młodszych trzy pierwsze miejsca zajęły szachistki z naszej szkoły.

      Oto wyniki:
      I miejsce zajęła Zofia Fabian z klasy VA
      II miejsce zajęła Martyna Fogler z klasy VD
      III miejsce zajęła Patrycja Grobelniak z klasy VA

      W kategorii juniorów młodszych II miejsce zajął Oskar Syldatk z klasy IIIA

      W sumie naszą szkołę reprezentowało ośmioro szachistów.
       

      Dnia 29 lutego (sobota) odbył się w Lipuszu „I Kwalifikacyjny Turniej Szachowy 2020”. W grupie D w stawce 49 szachistów I miejsce zajęła Martyna Fogler, zdobywając jednocześnie III kategorię szachową!

      Osiągnięte wyniki nie byłyby możliwe bez treningu podczas zajęć szachowych oraz bez treningu w internecie (partie i zadania).

      Za świetną grę naszym szachistom należą się gratulacje!

      Ryszard Wicki

    • Technoschool Erasmus + nauczanie wczesnoszkolne
     • Technoschool Erasmus + nauczanie wczesnoszkolne

     •        

      wrzesień/styczeń 2019/20 r.

                 Z początkiem roku szkolnego 2019\20 nasza szkoła wzięła udział w projekcie Erasmus +. Jego celem jest  łączenie  nauki języka angielskiego z wiedzą na temat krajów Unii Europejskiej. Program nastawiony jest również na rozwijanie umiejętności informatycznych, obsługi różnorodnych platform edukacyjnych oraz aplikacji na telefony komórkowe. Uczniowie tworzyć mają ciekawe materiały na zajęcia lekcyjne, jak również gry i zabawy edukacyjne.

           Nauczycielom nauczania początkowego biorącym udział w projekcie, przyświeca myśl, aby pozwolić uczniom być ekspertami w różnorodnych dziedzinach i dać im szansę na kreatywność i odpowiedzialność.

            Aby dobrze wywiązywać się z założeń projektu, nauczyciele odbywali szkolenia we własnym gronie, pani Anita Bobrowska, przekazywała ciekawe str. internetowe, rozwijające wiedzę o stosowaniu w nauczaniu nowych technologii. Pan Sławomir Szymański w październiku przeprowadził szkolenie z Funduszu Europejskiego Polska Cyfrowa „Praca i rozwój zawodowy....”., brałyśmy również udział Webinarium pana Piotra Maczug na temat- „Metod tworzenia poprawnych komunikatorów wizualnych”.

        Pierwsze działania zaowocowały już w październiku.

      -kl. I a -bawiła się w kodowanie

      -kl. II a- odbyła warsztaty z robotyki-”Symulator trzęsienia Ziemi”,

      -kl. II d-miała zajęcia z robotyki na temat programowania

      -kl. III a- podczas zajęć z robotyki tworzyła wyrzutnię spinnerów

      -kl. III b-miała swój pierwszy kontakt z kahootem.

      -kl. III c-uczyła się programować.

              

        Każdy kolejny miesiąc wprowadzał coraz to ciekawsze nowe technologie, które uatrakcyjniały zajęcia i ułatwiały przyswajanie wiedzy, a przede wszystkim rozwijały kreatywność dzieci.

        W listopadzie I a i  II a- korzysta z Learning App

      kl. II a rozwiązuje zagadki z kodami QR

      kl. II d ma kolejne zajęcia z robotyki

      kl. III a tworzyła „żaby roboty”

      kl. III b- eksperymentuje z kahootem 

      kl. III c-poznaje różnice między robotami a innymi urządzeniami elektrycznymi.

         Wciąż odbywało się samokształcenie nauczycieli, jednak pani Wioletta Wydrowska odbyła certyfikowane warsztaty pt. ”Programowanie łatwiejsze niż myślisz”.

       

      Z funduszy projektu zakupione zostały różnorodne pomoce dydaktyczne. Ku naszej  radości pojawiły się na zajęciach informatycznych dwa zestawy Ozobotów – małych, sprytnych robotów do nauki programowania. W sumie jest to:

      • 12 Ozobotów,
      • Osprzęt do ich podłączenia i ładowania,
      • 4 zestawy puzzli do budowania tras dla robotów,
      • Materiały dydaktyczne, karty pracy, kody kolorów.

          No i w grudniu się zaczęło, pani Wioletta Wydrowska przeszkoliła grupę zainteresowanych nauczycieli i przeprowadziła szereg zajęć w klasach wprowadzając dzieci w świat Ozobotów.

        Mamy nadzieję, że kolejne miesiące będą również owocne w samokształcenie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej jak i w ubogacanie świata wiedzy, kreatywności i zabawy dzieci dzięki nowym technologiom.

      Beata Formella

    • IX Powiatowy Konkurs "Historia Żukowa”
     • IX Powiatowy Konkurs "Historia Żukowa”

     •    29.02.2020r. odbył się IX Powiatowy Konkurs "Historia Żukowa”  im. Antoniego Grzędzickiego, w którym wzięło udział 48 uczniów. Konkurs składał się z dwóch etapów: z części plastycznej oraz wiedzy o mieście. Na uczestników czekało ponad 80 pytań. Najlepszych obdarowano nagrodami, a wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy i drobne upominki.

      W konkursie plastycznym – „ Zabytki Żukowa”- uczniowie  przedstawili w dowolnej technice malarskiej, rysunkowej lub graficznej wybrany zabytek Żukowa. Drugi etap pod hasłem "Cudze chwalicie, swego nie znacie", który odbył się w sobotnie przedpołudnie wymagał wiedzy o Żukowie. 

       W komisjach oceniających obie części konkursu zasiadały: Maria Byczkowska, Krystyna Rogalewska, Hanna Gruba, Helena Hinz, Grażyna Glienke, Dorota Goszka-Stoltmann, Bogumiła Bundt,Wioletta Wydrowska.

       

      CZĘŚĆ I - plastyczna - Zabytki Żukowa            

        Kategoria A-klasy III-IV

      1 miejsce  AMELIA WILLICH KL.III  SP SKRZESZEWO

      1 miejsce FILIP MACIUŃSKI  KL.III  SP TUCHOM

      2 miejsce OSKAR MAŚLAK  KL.IIIa  SP NR 1 ŻUKOWO

      2 miejsce DOMINIK KREFT  KL.IIIa  SP NR 1 ŻUKOWO

      3 miejsce AMELIA ZARACH  KL.III  SP SKRESZEWO

      3 miejsce WIKTORIA SZYDEŁKO KL.III  SP SKRZESZEWO

      Wyróżnienia:

      WIKTORIA NEMTZ KL.III  PSP ŻUKOWO

      WIKTORIA FORMELA KL.III   SP SKRZESZEWO

      ANDRZEJ TUTKOWSKI KL.III   PSP ŻUKOWO

      Kategoria B-klasy V-VI

      1 miejsce JEREMI ŚWIĄTKIEWICZ KL.Va  PSP ŻUKOWO

      1 miejsce ANTONINA KUCHTA  KL.VI g   SP NR 1 ŻUKOWO

      2 miejsce OLIWIA WYDROWSKA  KL.VI b  SP NE 1 ŻUKOWO 

      2 miejsce JAKUB CHĘCIŃSKI KL.Va  SP PĘPOWO

      3miejsce AMELIA SZCZECIŃSKA KL.VI   SP PĘPOWO

      3 miejsce MARTYNA BRONK KL.VI  SP SKRZESZEWO

      Wyróżnienie:

      PAWEŁ WĘSIORA KL.Vc  SP PĘPOWO

      Kategoria C- klasy VII-VIII

      1 miejsce SZYMON CZAJA KL.VIII  SP SKRZESZEWO

      2 miejsce KAMILA WĘSIORA KL.VIIIa  SP PĘPOWO

      Wyróżnienia:

      ANNA TUTKOWSKA KL.VIII  PSP ŻUKOWO

      WIKTORIA  JANK KL.VIIIa  SP PĘPOWO

      ALEKSANDRA MAZUREK VII  PSP ŻUKOWO
       

       

      CZĘSĆ II – wiedza o mieście - Żukowo dawniej i dziś.

      W kategorii klasy III-IV

      1 miejsce AMELIA WILLICH SP SKRZESZEWO

      2 miejsce WIKTORIA SZYDEŁKO SP SKRZESZEWO

      3 miejsce AMELIA KREFT SP SKRZESZEWO

      Wyróżnienie ANDRZEJ TUTKOWSKI PSP ŻUKOWO, FILIP MACIUŃSKI SP TUCHOM.

      W kategorii klasy V-VI

      1 miejsce OLIWIA WYDROWSKA SP nr 1 ŻUKOWO

      1miejsce NATALIA MARKUSZEWSKA SP SKRZESZEWO

      2 miejsce MACIEJ HALMAN SP SKRZESZEWO

      2 miejsce JAKUB ZIELIŃSKI SP SKRZESZEWO

      3 miejsce AMELIA HOPA SP PĘPOWO

      Wyróżnienie MAGDALENA BERENDT SO PĘPOWO, AGATA SIEBERT SP PĘPOWO.

      W kategorii klasy VII-VIII

      1 miejsce JAGODA MIELCZAREK SP SKRZESZEWO

      2 miejsce WIKTORIA JANK SP PĘPOWO

      3 miejsce ALEKSANDRA DOSZ SP PĘPOWO

      Wyróżnienie  OLIWIA ELGERT SP SKRZESZEWO, JULIA SYLDATK SP PĘPOWO, ANNA TUTKOWSKA PSP ŻUKOWO.
       

             W tym roku najlepszą szkołą, która zdobyła 53 punkty, była SP w Skrzeszewie i tym samym uzyskała tytuł „ Przewodnika Żukowa”. II miejsce zajęła SP w Pępowie, na III miejscu znalazła się SP nr 1 w Żukowie, a wyróżnienie otrzymała PSP w Żukowie.
          Nagrody ufundował żukowski samorząd. Konkurs zorganizowali: Szkoła Podstawowa im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie i oddział Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego w Żukowie.              

                                                                                                                              G.Glienke

    • Konkurs Draw a Word
     • Konkurs Draw a Word

     • Jury w składzie: Dorota Goszka - Stoltmann, Anita Komarnicka i Anita Bobrowska wyłoniły najciekawsze prace i przyznały następujące nagrody:

      klasy 1-3
      1 miejsce - Pola Karczewska klasa I a
      2 miejsce - Jan Gruba klasa  I a
      3 miejsce - Aleksandra Kunda klasa I a

      Wyróżnienia: Zuzanna Kitowska kl.III a, Julia Laskowska Kl. I b, Antonina Gruba KL. II a, Wiktoria Grobelniak KL. III a

      w kategorii klas IV -VI
      I miejsce - Maja Labuda kl. V c
      II miejsce - Maciej Bednarczyk kl. IV c
      III miejsce - Kinga Reglińska KL. IV b

      Wyróżnienia: Liliana Komarnicka V A, Patrycja Grobelniak V A, Maria Małycha IV C, Wiktoria Jereczek VI B,  Jakub Ratowt VI G


      Nagrodzony gratujemy :)

    • Wycieczka do Centrum Informatycznego TASK
     • Wycieczka do Centrum Informatycznego TASK

     •       We wtorek 11 lutego 2020 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczący w zajęciach CMI brali udział w wycieczce na Politechnikę Gdańską.  Mieli okazję zobaczyć tam superkomputer obsługujący Trójmiejską Akademicką Sieć Komputerową. Pracownicy Centrum zapoznali ich z możliwościami  wykorzystania tej klasy sprzętu informatycznego. Uczniowie obejrzeli prezentację ukazującą historię powstania i zasady działania trójmiejskiej i ogólnopolskiej sieci internetowej.  Po zakończeniu zwiedzania był jeszcze czas na spacer po kampusie Politechniki Gdańskiej.​​

       

          Wycieczka ta była wspólnym przedsięwzięciem nauczycieli prowadzących zajęcia Centrum Mistrzostwa Informatycznego w SP nr 1 i SP nr 2 w Żukowie oraz SP w Borkowie.

       

      Sławomir  Szymański

    • Konkurs Piosenki zorganizowany z okazji Święta Szkoły
     • Konkurs Piosenki zorganizowany z okazji Święta Szkoły

     •        19 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Obrońców Wybrzeża nr 1 w Żukowie odbył się Konkurs Piosenki zorganizowany z okazji zbliżającego się Święta Naszej Szkoły. Głównymi celami konkursu było wyłonienie młodych talentów wokalnych, zapewnienie możliwości publicznego zaprezentowania się, rozwijanie zainteresowań piosenkami patriotycznymi. Uczniowie przygotowali również piosenki o tematyce morskiej, gdyż w tym roku minęła 100. rocznica zaślubin Polski z morzem.

           Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczestnicy zaprezentowali się pięknym występem artystycznym oraz pomysłowością w doborze ubioru scenicznego. Jury w składzie: Ireneusz Laskowski, Beata Łapa, Justyna Belgrau wyłoniło najlepszych i przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

      W kategorii klas I – III :

      1. miejsce : Helena Modrzejewska
      2. miejsce: Maria Richert
      3. miejsce: Sara Kosiarz

      Wyróżnienia: Julia Hopa, Marcelina Cirocka, Oskar Krzystowski, Oliwier Krzystowski, Emilia Szymanowska, Antonina Treder, Aleksander Wojowski, Antonina Zielińska, Jakub Żurek.

      W kategorii klas IV – VI :

      1. miejsce : Lucyna Pranszk
      2. miejsce: Apolonia Cirocka
      3. miejsce: Katarzyna Droździk

      Wyróżnienia: Zsófia Fabian, Zuzanna Hinca, Piotr Kosiarz, Julianna Szymichowska.

       

      Gratulujemy laureatom, dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział.

      Ireneusz Laskowski,
      Beata Łapa,
      Justyna Belgrau.

    • XV RAJD PIESZY „STOLEMY” 2020 KOŚCIERZYNA I OKOLICE
     • XV RAJD PIESZY „STOLEMY” 2020 KOŚCIERZYNA I OKOLICE

     •     W dniach 7-9.02 2020 r. uczniowie naszej szkoły już po raz piąty brali udział w pieszym rajdzie organizowanym cyklicznie przez PTTK Gdańsk. W tym roku naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów – harcerzy pod opieką Edyty Kuklińskiej. Rajd ma na celu rozwijanie zainteresowań turystycznych. Wszyscy uczestnicy wykazali się wytrwałością, orientacją na mapie, chęcią przeżywania nowych przygód. Dziękuję uczniom za zaangażowanie a dyrekcji za umożliwienie uczestnictwa w takiej formie poznawania świata.

      Edyta Kuklińska

      A oto relacja  uczestniczek rajdu:

         Rajd ,, Stolemy” rozpoczął się 40 minutową przejażdżką pociągiem. Trasa do Kościerzyny minęła szybko. Gdy wysiedliśmy, szliśmy kilka minut do bazy rajdu Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 3 w Kościerzynie. Przywitaliśmy się z panią komendant oraz uczestnikami i wyruszyliśmy w trasę. Pogoda nam sprzyjała, było bardzo słonecznie.

         Jechaliśmy  chwilę autobusem do muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Poznaliśmy tam historię hymnu polskiego. Odpoczęliśmy chwilkę i wyruszyliśmy dalej w drogę. Szliśmy trzy godziny przez wsie: Kula Młyn, Wielki Klincz, Graniczny Młyn, aż w końcu doszliśmy do celu, czyli Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie. Po nim oprowadzał nas trochę nasz kolega Paweł. Odpoczęliśmy i wyruszyliśmy w stronę szkoły. Po drodze zbieraliśmy patyki, których potrzebowaliśmy do zrobienia świecznika. W końcu dotarliśmy do szkoły, w której odpoczęliśmy.

         Następnie powędrowaliśmy na rynek, na którym zbieraliśmy punkty do gry miejskiej oraz zjedliśmy obiad. Gdy nadszedł wieczór, wreszcie doszliśmy do szkoły. W niej czekała na nas sala biologiczna, w której mieliśmy się rozłożyć. Gdy wszyscy byli już gotowi, poszliśmy na salę gimnastyczną, na której graliśmy w kosza oraz bawiliśmy się. Gdy już się zmęczyliśmy, po dwóch godzinach zabawy, wróciliśmy do Sali i udaliśmy się na ognisko. Po powrocie z ogniska, urządziliśmy kuchnię chińską, a mianowicie zjedliśmy zupki chińskie oraz inne potrawy. Nasza przyboczna Ala czekała już na nas z zegarkiem w ręku, ale i tak się nie wyrobiliśmy.

         Zorganizowaliśmy świeczkowisko, porozmawialiśmy, pośpiewaliśmy oraz posumowaliśmy dzień. Gdy skończyliśmy, położyliśmy się na karimatach i uświadomiliśmy sobie, że tego dnia przeszliśmy ok. !5 kilometrów.

       

      Dzień drugi.

         Wstaliśmy rano o godzinie 8:00. Zjedliśmy śniadanie( co niektórzy zupki chińskie). Spakowaliśmy najpotrzebniejsze rzeczy do plecaków i wyruszyliśmy w trasę. Po drodze wstąpiliśmy do sklepu. Dotarliśmy na miejsce, czyli do rezerwatu Strzelnica. Pan wytłumaczył nam zasady gry na orientację i podzieliśmy się na drużyny. Instruktor losował kolejność wyruszania w trasę. Oczywiście, nasze drużyny wyruszyły na koniec, nie licząc pani Edyty oraz chłopaków, którzy wyruszyli na początku. Gra polegała na tym, aby odnaleźć poszczególne punkty na mapie. Wędrowaliśmy oczywiście, gdy większość drużyn skończyła. Dwie drużyny się zgubiły. Zadzwoniły do pani Edyty, która dała wskazówkę, aby iść w stronę słońca. Dzięki temu odnalazłyśmy metę. Odpoczęliśmy chwilę i już wracaliśmy. Po drodze zbieraliśmy punkty do gry i poszliśmy na pyszną pizzę. Następnie udaliśmy się do Muzeum Akordeonu i Ziemi Kościerskiej. Pozwiedzaliśmy i wróciliśmy do szkoły, następnie nasza przyboczna Ala oraz zastępca Ola poprowadziły zabawy harcerskie. Po kolacji przebraliśmy się w piżamy i (podobnie jak dzień wcześniej) urządziliśmy świeczkowisko. Tego dnia przeszliśmy 16 kilometrów.

      Dzień trzeci.

         Wstaliśmy o 8:00 i zjedliśmy śniadanie. Następnie poszliśmy na salę gimnastyczną, na której organizatorzy rajdu ,,Stolemy 2020” podziękowali nam za udział oraz posumowali różne konkursy. W grze na orientację w lesie wygrali chłopaki: Maks, Artur i Paweł. Dostali oni kupon o wartości 100 zł do sklepu turystycznego. Natomiast w grze miejskiej wygrała nasza cała drużyna i otrzymaliśmy książkę. Posprzątaliśmy na błysk salę i wyruszyliśmy na rynek pozwiedzać z panią przewodnik. Gdy skończyliśmy zwiedzanie, poszliśmy odpocząć do cukierni. Ostatni raz wróciliśmy do szkoły, aby zabrać plecaki i pożegnać się z panią komendant. Wyruszyliśmy w drogę i wsiedliśmy do pociągu, szczęśliwi powróciliśmy do Żukowa. Ten rajd był pełen wrażeń i niesamowitych przygód.

      Oliwia Wydrowska z kl. 6b oraz Julia Peta z kl. 6a

       

    • Spotkanie szkoleniowe w Messynie
     • Spotkanie szkoleniowe w Messynie

     •        W ramach projektu ERASMUS PLUS KA 229 grupa nauczycieli z naszej szkoły: Dorota Goszka-Stoltmann, Beata Klein, Kalina Kwidzińska, Edyta Kuklińska oraz Sławomir Szymański wzięła aktywny udział w wyjeździe szkoleniowym do Messyny na Sycylię (20 – 25 stycznia 2020 r.).

          Tutaj wspólnie z partnerami projektu z Włoch, Turcji oraz Hiszpanii wymienialiśmy się doświadczeniami związanymi ze stosowaniem nowych technologii w edukacji. Zapoznaliśmy się z modelem włoskiej szkoły na różnych poziomach kształcenia. Dzięki gościnności włoskich gospodarzy poznaliśmy elementy miejscowej kultury, folkloru oraz najważniejsze zabytki Messyny.

            Koordynatorem projektu jest nauczycielka Anita Bobrowska.  W październiku wszyscy partnerzy zawitają do naszej szkoły.

      Beata Klein

    • X Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek „NIEŚ KOLĘDĘ”
     • X Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek „NIEŚ KOLĘDĘ”

     •      W czwartek 30 stycznia 2020 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w jubileuszowym X Konkursie Kolęd i Pastorałek. Przesłuchania konkursowe odbyły się w Szkole Podstawowej nr 23 w Gdańsku – Oliwie. Uczestnicy zaprezentowali piosenki w języku polskim oraz angielskim.

      Wśród laureatów znaleźli się:

      I miejsce – Lidia Kutniewska

      II miejsce - Jan Gruba

      III miejsce – duet Zuzanna Hinca i Martyna Fogler.

           W niedzielę 2 lutego o godzinie 13.00 w Katedrze Oliwskiej odbyła się uroczysta Msza św. Z okazji 115 – lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 23 w Gdańsku oraz X edycji Konkursu. Następnie laureaci konkursu zaprezentowali zwycięskie utwory, następnie odbyło się wręczenie nagród. 

      Gratulujemy zwycięzcom oraz życzymy dalszych sukcesów.

      Hanna Gruba

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie
   • (+48) 58 681 87 62, 58 681 85 34, Tel. filia (58) 681 82 02, Tel. komórkowy 503 751 197
   • 83-330 Żukowo ul. Gdyńska 7 Filia ul. Gdańska 66 Poland
  • Logowanie