• Projekt edukacyjny "Piękna nasza Polska cała"

     •     Od września do grudnia 2018 roku nasza szkoła realizowała międzynarodowy projekt edukacyjny  „Piękna Nasza Polska Cała”, który był odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Cała społeczność naszej szkoły aktywnie włączyła się w realizację projektu, którego celem było kształtowanie postaw patriotycznych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski.  Cele szczegółowe projektu zakładały, iż po zakończonej realizacji zadań dzieci będą znały historię państwa polskiego, jego symbole narodowe. Dzieci miały poznać tradycje, zwyczaje, obrzędy ludowe, tańce ludowe oraz potrawy regionalne. Po realizacji programu uczniowie mieli odczuwać dumę oraz radość z bycia Polakiem.

           Od września do grudnia zrealizowaliśmy aż 14 zadań wynikających z projektu. W bardzo ciekawy, jak również przystępny sposób  przeżywaliśmy przygodę z patriotyzmem. Dzięki zaangażowaniu i współpracy wszystkich nauczycieli zrealizowaliśmy następujące przedsięwzięcia: nauka, odsłuchanie i odśpiewanie Hymnu Polski, dlatego 9 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Biciu Rekordu w Śpiewaniu Hymnu Polskiego. Uczniowie klas pierwszych uczyli się wierszy oraz piosenek patriotycznych, które mieli okazję zaprezentować podczas ,, Ślubowania klas pierwszych”, Wieczornicy Niepodległościowej oraz apelu z okazji Święta Niepodległości. 

             Kolejnym z zadań projektu było wykonanie regionalnej potrawy ,,Sałatki śledziowej po kaszubsku” oraz jej degustacja. W sali 27 uczniowie klasy 1 a zorganizowali kącik regionalny ,,Kaszuby”, gdzie można było podziwiać porcelanę kaszubską, instrumenty kaszubskie oraz fotografie naszego miasta oraz regionu. W trakcie lekcji otwartej, którą poprowadziła pani Hanna Gruba, nauczycielka języka kaszubskiego, uczyliśmy się alfabetu. Poznaliśmy, co to jest haft kaszubski oraz zatańczyliśmy i zaśpiewaliśmy piosenkę ,,Na bębenku”. Następnie uczniowie wykonali pracę plastyczną  ,,Strój ludowy naszego regionu”.  Na zakończenie projektu uczniowie klasy 1a i 1b wybrali się do Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach.

           Realizacja powyższych zadań oraz ich różnorodność pozwoliła dzieciom na usystematyzowanie wiedzy o Polsce oraz poznanie tradycji i historii o własnym miejscu zamieszkania. Projekt Piękna Nasza Polska Cała bardzo trafnie wpisał się w lokalne przygotowania do setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Przyczynił się do wzrostu wiadomości dzieci w zakresie kultury kraju, w którym żyją, a także wzmocnienia postawy patriotycznej. Umożliwił godne uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj, a jego wartość dla kształtowania tożsamości narodowej dzieci jest nie do przecenienia.

      Koordynator projektu Wioletta Wydrowska

       

     • VIII konkurs o historii Żukowa

     •    "Cudze chwalicie, swego nie znacie"

          Po raz VIII odbył się Powiatowy Konkurs "Historia Żukowa i okolic" im. Antoniego Grzędzickiego pod hasłem: "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Konkurs jest dwuetapowy. Pierwsza część jest plastyczna, a druga obejmuje wiedzę o mieście i okolicy. W tegorocznej edycji wzięło udział 47 uczniów z żukowskiej gminy oraz ze Szkoły Podstawowej w Czeczewie. Najwięcej punktów zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Żukowie.

         Konkurs plastyczny odbył się pod hasłem "Zabytki Żukowa". W sobotnie przedpołudnie przeprowadzono drugi etap obejmujący wiedzę o Żukowie pod hasłem "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Organizatorzy przygotowali kilkadziesiąt pytań, a wśród nich były takie jak: Kto ufundował klasztor w Żukowie, w którym wieku powstał kościół św. Jana w Żukowie, przez ile lat Żukowo znajdowało się pod zaborem pruskim, podaj kolory nici w hafcie szkoły żukowskiej.

      - Pierwszy konkurs gminny przeprowadziliśmy w 2005 roku. Wraz z Ireneuszem Laskowskim jesteśmy pomysłodawcami tego wydarzenia. Kiedy obchodziliśmy 800-lecie Żukowa, postanowiliśmy konkurs rozszerzyć i odtąd odbywa się on na szczeblu powiatowym. Dotarliśmy więc do 15-lecia naszej imprezy. Cieszę się, że ona ciągle trwa. Zmieniały się władze samorządowe, a konkurs nadal istnieje. W przyszłym roku zamierzamy część plastyczną poszerzyć o zabytki gminy Żukowo. Chciałabym też, aby do kolejnych edycji zgłaszało się więcej szkół - powiedziała Krystyna Rogalewska, sprawująca pieczę nad całym przebiegiem konkursu.

      - W tym roku jesteśmy bardzo mile zaskoczeni tym, że najstarsza grupa, czyli klasy VII i VIII były świetnie przygotowane do testów. Tym razem najsłabiej wypadła grupa najmłodsza, czyli klasy III i IV. Być może to efekt tego, że dla tych dzieci to premierowy udział w konkursie. Ważny jest też aspekt, że nauczyciele, którzy przygotowują do konkursu muszą o uczestników zadbać i mobilizować. Od tego zależą późniejsze wyniki - dodała.

      Komisja w składzie: Dorota Goszka - Stoltmann, Bogumiła Bundt, Hanna Gruba i Grażyna Glienke przyznała następujące miejsca w konkursie plastycznym:

      Kategoria klasy III - IV
      1. miejsce Anna Szyłejko SP Czeczewo
      1. miejsce Ksawery Rzepka SP nr 1 Żukowo
      1. miejsce Kacper Tondytko SP Pępowo
      2. miejsce Maciej Bednarczyk SP nr 1 Żukowo
      2. miejsce Zuzanna Drewa SP Skrzeszewo
      3. miejsce Kinga Olech SP nr1 Żukowo
      3. miejsce Marta Sokołowska SP Borkowo

      Wyróżnienie Róża Siebert SP Borkowo

      Kategoria klasy V - VI
      1. miejsce Julia Cirocka SP nr 1 Żukowo
      1. miejsce Zuzanna Czaja SP nr 1 Żukowo
      2. miejsce Antonina Kuchta SP nr1 Żukowo

      Kategoria klasy VII - VIII i gimnazjum
      1. miejsce Przemysław Zabrocki kl. III gimnazjum w Czeczewie
      1. miejsce Natalia Wansel SP Skrzeszewo
      1. miejsce Natalia Tondytko SP Pępowo
      2. miejsce Szymon Czaja SP Skrzeszewo
      3. miejsce Kamila Węsiora SP Pępowo
      3 miejsce Nina Litwinowicz PSP Żukowo

      Komisja w składzie: Krystyna Rogalewska, Helena Hinz, Aleksandra Kreft, Zyta Formela, Maria Byczkowska i Józef Belgrau przyznała następujące miejsca w konkursie "Historia Żukowa i okolic":

      Kategoria klasy III - IV
      1. miejsce Natalia Nowakowska SP Skrzeszewo
      2. miejsce Anna Szyłejko SP Czeczewo
      3. miejsce Oliwia Kilczewska SP Skrzeszewo 

      Wyróżnienia: Agata Holk SP Czeczewo, Weronika Knapik SP Czeczewo

      Kategoria klasy V - VI
      1. miejsce Julia Wenzeł SP nr 1 Żukowo
      1. miejsce Marta Mejer SP nr 1 Żukowo
      2. miejsce Anna Treder SP nr 1 Żukowo
      2. miejsce Jakub Zieliński SP Skrzeszewo
      3. miejsce Maciej Halman SP Skrzeszewo
      3. miejsce Natalia Markuszewska SP Skrzeszewo

      Wyróżnienie: Jakub Bysewski SP Czeczewo

      Kategoria klasy VII - VIII i gimnazjum
      1. miejsce Aleksandra Dosz SP Pępowo
      1. miejsce Wiktoria Jank SP Pępowo
      2. miejsce Jagoda Mielczarek SP Skrzeszewo
      2. miejsce Jakub Michniak SP Skrzeszewo
      3. miejsce Klaudia Szlas SP Czeczewo
      3. miejsce Oliwia Elgert SP Skrzeszewo
      3. miejsce Paweł Krefta SP Pępowo

      Do konkursu uczniów przygotowali następujący nauczyciele: Aleksandra Kreft, Helena Hinz, Zyta Formela, Grażyna Glienke i Maria Byczkowska. Nagrody ufundował żukowski samorząd oraz żukowski oddział ZKP. 

      Organizatorami konkursu byli: Szkoła Podstawowa im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie i oddział Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego w Żukowie.

      L.T.

       

     • Karnawałowy bal z postaciami z bajek i filmów

     •     Kowboje, spidermany, policjanci, strażacy, księżniczki i królowie oraz ulubione zwierzęta. W takie postacie wcielili się uczniowie klas I -III naszej szkoły. Ponad dwugodzinny karnawałowy bal przebierańców odbył się w sali gimnastycznej filii przy ul. Gdańskiej. O poczęstunek zadbali rodzice uczniów.

           Tradycyjnie, co roku organizowany jest bal karnawałowy przebierańców. Zabawa odbywa się w trzech grupach: zerówki, klasy I - III, a najstarsi uczniowie bawią się na dyskotece.

            W piątkowe przedpołudnie w sali gimnastycznej bawiło się dziesięć klas od pierwszej do trzeciej. Pieczę nad imprezą sprawowało 12 nauczycielek. Na parkiecie zaroiło się od przeróżnych postaci począwszy od gangstera, policjanta, królów, rycerzy po różne odmiany księżniczek z bajek aż po smoki, wilki, myszy, koty i wiele innych postaci z bajek i filmów. Było ciekawie, kolorowo, radośnie i tanecznie.

         Przebiegiem imprezy zajmowały się animatorki z Centrum Tańca Gabi. Znakomicie potrafiły zainteresować zabawą wszystkie dzieci, które świetnie rozpoznawały serwowane im utwory, wiedziały jak się poruszać i jakie wykonywać gesty. Zabawy były różne, w tym typowo taneczne.

      - Jeżeli nawet ktoś nie umie jakiegoś tańca, albo nie lubi tańczyć, to wykonujemy takie animacje, żeby wszystkich rozruszać i zachęcić do jakiegokolwiek ruchu. Wykorzystujemy repertuar dobrze znany dzieciom - oznajmiły przedstawicielki Centrum Tańca Gabi. 

      - Utwory są typowo taneczne. Bardzo skoczne. Wybierane profesjonalnie i z uwzględnieniem przedziału wiekowego - stwierdziła Marzena Górska, wychowawczyni klasy 3a.

      - Dziękujemy rodzicom za to, że zadbali o stroje swoich pociech i za przygotowany posiłek. Dla nas wychowawców budujący jest fakt, iż uczniowie przynoszą go do wspólnego poczęstunku, czyli umieją się dzielić - dodała Marzena Górska.

      L.T.


     • Przedstawienie w Teatrze Miniatura

     •        30 stycznia klasy 1c, 1d oraz 2b wraz z wychowawczyniami, odbyły podróż w czasie do roku 2010, aby obejrzeć raz jeszcze prawdziwą historię psa, który w styczniu 2010 roku przepłynął Wisłę na kawałku kry. Przemarznięty i przestraszony, został uratowany przez załogę statku badawczego gdyńskiego Morskiego Instytutu Rybackiego R/V Baltica na wodach Zatoki Gdańskiej. Wielu uczniów po raz pierwszy gościła w Teatrze Miniatura i tuż po spektaklu wyraziła gotowość do kolejnych kulturalnych podróży.

      Anna Majkowska

     • Styczeń w świetlicy szkolnej 

     •        W styczniu uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej przygotowali prace i laurki dla kochanych dziadków. Zmienili również całą dekorację sali. Przygotowali razem z Panią plakaty na zbiórkę dla Hospicjum Dziecięcego "Bursztynowa Przystań" w Gdyni. 

             Cieszymy się bardzo z dużej ilości gier i zabawek dla dzieci, które otrzymaliśmy od firmy Alexander. Na początku lutego dzieci przygotowały maski karnawałowe, które będą mogły założyć już 8 lutego na bal, który odbędzie się w naszej szkole.

      Zapraszamy do galerii zdjęć.

      Małgorzata Zander
      Katarzyna Stępień
      Sandra Miłejko
      Iwona Borzeszkowska

     • Sukces w Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek „Niosę Ci kolędę”

     • Konkurs kolęd i pastorałek objęty patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty organizowany jest każdego roku w styczniu w Sp nr 23 w Gdańsku. Podzielony jest na kategorie wiekowe oraz na kolędy w języku polskim i kolędy w języku angielskim.

       Uczniowie naszej szkoły reprezentowali bardzo wysoki poziom wokalny i zdobyli wysokie lokaty.

      Kategoria VI-VIII

      I miejsce Aleksandra Kutniewska kl. VI D piosenka angielska

      Kategoria III- V

      II miejsce Lidia Kutniewska kl. IV H piosenka polska

       

      Zwycięzcom gratulujemy.

      Opiekunami były: Anita Bobrowska i Martyna Podolska.

     • Warsztaty hafciarskie

     •         Wszyscy kochamy nasze Babcie i Dziadków i chętnie obdarowujemy ich prezentami. Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie z klasy IIa, IIIa i IIIb ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żukowie postanowili własnoręcznie wykonać coś oryginalnego i wyjątkowego. Pomysł szybko przekuli w czyny i z dziecięcą pasją podjęli się niezwykle trudnego zadania. Podczas zajęć  kreatywnych prowadzonych przez panią Magdalenę Ułanowicz z Eco Art poznali tajniki haftowania i wyczarowali dla swoich najukochańszych dziadków subtelne wzory. Na drewnianej ramce powstały magiczne obrazki wykonane techniką haftu krzyżykowego.  

              Wnuczęta z cierpliwością i wielkim oddaniem płynącym z malutkich serc stworzyły piękne serduszka dla swoich najukochańszych dziadków. Te niepowtarzalne prace już niebawem połączą miłością dwa pokolenia i zapewne sprawią ogromną radość jednym i drugim.

      Marzena Górska

     • ORSZAK TRZECH KRÓLI

     •      6 stycznia 2019 roku ulicami 752 miejscowości w Polsce przeszedł Orszak Trzech Króli. Pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi” Trzej Królowie wędrowali do stajenki, żeby pokłonić się Dzięciatku Jezus. Wraz z nimi udało się wielu uczestników.

           W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim organizatorom tego wielkiego dzieła, za ich chęć i zapał do działania, za promowanie  tego co dobre i co łączy wielu ludzi. Bardzo dziękuję uczniom naszej szkoły za tak liczny udział w Orszaku, dziękuję również Rodzicom i Nauczycielom.

            Pięknie, że ten Maleńki Jezus, który przyszedł na ziemię dla Wszystkich Ludzi, nadal przyciąga tłumy ludzi, tych którzy są blisko i tych, którzy są daleko.

      Karolina Grajkowska

     • Teatr od podszewki

     •       W poniedziałek 7.01 kilkunastoosobowa grupa uczniów naszej szkoły dołączyła do zespołu teatralnego pana Ireneusza Laskowskiego (dzięki jego uprzejmości), aby wspólnie zwiedzać zaplecze Teatru Wybrzeże i wziąć udział w zajęciach rozwijających kreatywność i ośmielających do publicznych wystąpień.

           Uczniowie z klas 4c, 5b, 5e, 5g i 5h, aby zdobyć zaproszenie na bezpłatny wyjazd mogli wziąć udział w konkursie, w którym należało wykazać się wiedzą na temat usytuowania niektórych słynnych teatrów, a przede wszystkim – napisać opowiadanie pt.” Dramatyczny antrakt”, którego akcja miała się rozgrywać w realnym lub wymyślonym teatrze. W tekście należało użyć wskazanych słów należących do nomenklatury teatralnej.

      Ostatecznie – bilet na dzień pod znakiem teatru wygrali:

      1. Magdalena Gardzielewska 5b
      2. Oliwia Wydrowska 5b
      3. Wiktoria Jereczek 5b
      4. Juliusz Gryczka 4c
      5. Rozalia Łapa 4c
      6. Klaudia Marschk 4c
      7. Antonina Kuchta 5g
      8. Julia Kosater 5g
      9. Piotr Wiczling 5g
      10. Paulina Hewelt 5g
      11. Justyna Weiher 5g
      12. Wiktoria Bulińska 5g

           Oni też zobaczyli teatr od podszewki, podejrzeli budkę inspicjenta, garderobę i charakteryzatornię. Zobaczyli peruki, kostiumy i … sztuczną krew. Uczestnicy obejrzeli wielki silnik napędzający scenę obrotową, zwiedzili też foyer i nową scenę Teatru Wybrzeże (tzw. Starą Aptekę). Drugie śniadanie zjedli w bufecie aktorskim, a potem bawili się i rozwijali podczas warsztatów.

          Gratuluję wszystkim zwycięzcom i dziękuję uczestnikom konkursu. Wasze prace były dobrze napisane, dramatyczne, zabawne i pełne literackiego wdzięku.

      Karolina Grześkowiak

       

     • W grudniu pomagamy

     •       Tradycyjnie w okresie przedświątecznym świetlica szkolna przygotowywała ozdoby na kiermasz bożonarodzeniowy. Powstało wiele ciekawych oraz oryginalnych prac. Nie zabrakło na nim świątecznych stroików, bombek i ozdób na stoły, okna oraz oczywiście choinkowe zawieszki.  Wszystko zostało przekazane na kiermasz świąteczny. 

          Małgorzata Zander
          Sandra Miłejko 
          Iwona Borzeszkowska
          Katarzyna Stępień

     • Wizyta dzieci ze świetlicy szkolnej w SOSW

     •     Grudzień jest niezwykłym miesiącem w szkole, i w domach. Dzieci ze świetlicy szkolnej postanowiły przygotować coś miłego dla swoich sąsiadów z SOSW. A co dzieci lubią najbardziej? Słodycze ?? Dlatego ozdobiliśmy pierniczki i zanieśliśmy przedszkolakom.  Na miejscu kolędowaliśmy i częstowaliśmy smakowitościami.

          Małgorzata Zander
       

     • 2 DH im. dh L.Zadurskiego przekazała „Światło, które łączy”

     •      BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU to tradycyjna akcja organizowana przez skautów austriackich od 1986 roku, a  w Polsce od 1991r .

          Każdego roku najaktywniejszy wolontariusz z Austrii odbiera Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie w Wiedniu  sprawowana jest Msza św. podczas której Płomień jest przekazywany skautom europejskim.

          16 grudnia 2018 r. otrzymaliśmy Betlejemskie Światło Pokoju od skautów Słowackich i w ten sposób rozpoczęło ono swoją wędrówkę po Polsce. Polscy harcerze  przekazują Płomień skautom z Szwecji, Białorusi, Litwy, Ukrainy, Rosji , Niemiec i Danii .

               Przesłanie, które towarzyszy w tym roku wędrówce Światła, brzmi:  „Światło, które łączy ”. Światło, jest darem, którym chcemy się podzielić .  Przypomina nam, że mamy być lepsi, życzliwsi, bardziej pomocni dla drugiego człowieka . Niosąc Betlejemskie Światło Pokoju, szukajmy tego, co nas łączy.

           Z takim przesłaniem żukowscy harcerze odebrali Światło na Długim Targu w Gdańsku i przekazali je Burmistrzowi  Gminy Żukowo, przewodniczącemu Rady Miasta, pracownikom Ośrodka Kultury i Sportu , dyrekcji szkół , różnym instytucjom i zaprzyjaźnionym firmom. Niesiony harcerskimi dłońmi Ogień z Betlejem dotarł do mieszkańców naszego miasta na mszach roratnich w obu parafiach.      

          W naszej szkole harcerze przekazali Płomień uczniom, dyrekcji i pracownikom administracji na apelu wigilijnym.

      Organizator akcji:

      phm Joanna Lewandowska

     • Filia podsumowuje mijający rok

     •        Mijający rok kalendarzowy obfitował w ciekawe wydarzenia oraz inicjatywy. Uczniowie klas 1c, 1 d, 2b, 2c i 3c aktywnie uczestniczyli w konkursach i warsztatach zdobywając przy okazji nowe doświadczenia. Podczas warsztatów artystycznych doskonalili umiejętności szycia i ozdabiania, w trakcie zajęć kulinarnych poznawali nowe smaki i zasady zdrowego odżywiania się, a biorąc udział w akcji „Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj” nie tylko samodzielnie wypisywali życzenia świąteczne, ale przywołali uśmiech na twarzach swoich bliskich, do których dotarły świąteczne kartki. Zgrany zespół nauczycieli w filii naszej szkoły postanowił wspólnie podsumować działania dzieci oraz życzyć wszystkim miłośnikom naszej szkoły Wesołych Świąt!

            Zapraszamy do galerii zdjęć.

       

      Miłka Bundt, Małgorzata Doba, Helenka Kukielska,

      Małgorzata Kurkowska, Kalina Kwidzińska

      Anna Majkowska

     • Świąteczna robotyka i programowanie w II a i III a

     •        Nauka nie musi być nudna!

             Już od kilku lat nasi najmłodsi uczniowie biorą aktywny udział w warsztatach prowadzonych  przez Magdalenę Ułanowicz z Akademii Kreatywności Eco Art (ecoart-akademia.pl). Przed tegorocznymi świętami dzieci z klasy IIa i IIIa zainaugurowały nowy cykl spotkań. Tym razem postanowiły zaprzyjaźnić się z robotami.          Pracując w zespołach 2-3 osobowych przeniosły się w świat robotyki i nowoczesnych technologii. Pod kierunkiem i bacznym okiem instruktora Michała Murawko uczyły się konstruować roboty z klocków LEGO WeDo 2.0. W działaniach wspierały je wychowawczynie Beata Formella oraz Marzena Górska.

           Budowanie a następnie ożywianie urodziwych reniferów wraz z zaprzęgami Świętego Mikołaja, dostarczyło małym technikom wielu pozytywnych doznań i niezapomnianych wrażeń. Ciekawość, zaskoczenie, radość, euforia, zachwyt to niektóre z uczuć, które widoczne były podczas pracy. Na zakończenie uczniowie zaprogramowali swoje dzieła a następnie przeprowadzili pokazowe wyścigi świątecznych zaprzęgów. Wszyscy świetnie się bawili.

      Marzena Górska

     • Konkurs plastyczny "Christmas Card"

     •      Na początku grudnia odbył się konkurs plastyczny "Christmas Card" dla uczniów klas 1-3.

          Należało zaprojektować i wykonać kartkę świąteczną metodą dowolną oraz umieścić życzenia świąteczne w języku angielskim. Wśród wielu wspaniałych prac komisja w składzie : Małgorzata Zander, Aneta Marchewicz , Anita Bobrowska i Paulina Piekarska wyłoniła zwycięskie:

      • I miejsce Ksawery Rzepka kl.3c
      • II miejsce Aleksandra Formela kl.1c
      • III miejsce Kacper Jeliński kl. 1d

          Wyróżnienia:

      Izabela Gruchała kl.2c, Wiktoria Mathea kl.1c, Mariusz Petke kl.2c, Zosia Reglińska kl.1a, Kinga Olech kl.3a, Franciszek Wydrowski kl.1d,Tymon Mucha kl. 3a, Kinga Reglińska kl.3b, Jacek Olech kl.3a, Anna Rajewska kl.1d.

      Wszystkim uczstnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie

      oraz gratulujemy zwycięzcom.

      Koordynator : Paulina Piekarska

     • Mikołajkowy Turniej Szachowy 2018

     •       Szkoła Podstawowa im. ppor. Klemensa Wickiego w Pępowie zaprosiła w sobotę15 grudnia w swoje progi dzieci pasjonujące się szachami na Mikołajkowy Turniej SzachowyPrzybyło 63 szachistów, którzy systemem szwajcarskim rozegrali 7 rund. Ku naszej wielkiej radości uczeń naszej szkoły Ruben Przybylski z kl. II a zmierzył się w swojej kategorii wiekowej z 25 przeciwnikami i wywalczył I miejsce. Jego koleżanki i koledzy również poradzili sobie wspaniale.

      Z rąk przybyłego na turniej Mikołaja i burmistrza naszej gminy nagrodzeni otrzymali nagrody i puchary, a  wszyscy uczestnicy zostali obdarowani ciekawymi prezentami.

      Organizatorom i propagatorom turnieju szachowego bardzo dziękujemy.

      Zapraszam do galerii zdjęć.

      Beata Formella