• X Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek „NIEŚ KOLĘDĘ”
     • X Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek „NIEŚ KOLĘDĘ”

     •      W czwartek 30 stycznia 2020 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w jubileuszowym X Konkursie Kolęd i Pastorałek. Przesłuchania konkursowe odbyły się w Szkole Podstawowej nr 23 w Gdańsku – Oliwie. Uczestnicy zaprezentowali piosenki w języku polskim oraz angielskim.

      Wśród laureatów znaleźli się:

      I miejsce – Lidia Kutniewska

      II miejsce - Jan Gruba

      III miejsce – duet Zuzanna Hinca i Martyna Fogler.

           W niedzielę 2 lutego o godzinie 13.00 w Katedrze Oliwskiej odbyła się uroczysta Msza św. Z okazji 115 – lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 23 w Gdańsku oraz X edycji Konkursu. Następnie laureaci konkursu zaprezentowali zwycięskie utwory, następnie odbyło się wręczenie nagród. 

      Gratulujemy zwycięzcom oraz życzymy dalszych sukcesów.

      Hanna Gruba

    • Centrum Mistrzostwa Informatycznego
     • Centrum Mistrzostwa Informatycznego

     •        Już od października 2019 roku grupa uczniów klas V i VI bierze udział w programie Centrum Mistrzostwa Informatycznego - projekcie grantowym współorganizowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji.  Jest on nastawiony na odkrywanie i rozwój talentów uczniowskich, szczególnie w zakresie informatycznym. W tym celu realizowane są zajęcia z podstaw programowania, na których nasi uczniowie poznają tajniki języków Python i C++.  Pieczę nad stroną merytoryczną projektu sprawuje pięć renomowanych uczelni technicznych. W naszym wypadku jest to Politechnika Gdańska.

          W pierwszym miesiacu działania kółka podjęliśmy wyzwanie uczestniczenia w „Tygodniu Kodowania”. Do rozwiązania mieliśmy kilka ciekawych łamigłówek opartych na popularnej grze Minecraft. Uczniowie zdobyli certyfikaty potwierdzające udział w ogólnoświatowej akcji.

          14 listopada uczestniczyliśmy w  XIV edycji Konkursu Informatycznego „Bóbr” 2019. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów. Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z rozwiązywaniem różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Niektóre zadania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego.

      Wyniki etapu szkolnego XIV edycji Konkursu Informatycznego „Bóbr” 2019:

      1 miejsce – Maciej Pacuk kl. 6F
      2 miejsce – Weronika Rybandt z kl. 5B i  Małgorzata Drewczynska z 6F
      3 miejsce – Przemysław Szlage z kl. 5D

      Wyróżnienia: Barbara Drewczynska kl. 5B, Wiktoria Tokarska 6F, Kacper Stenzel 6E, Ignacy Richert 6 E, Franciszek wierzba 6H, Lucyna Pranszk 6G.

          W ramach zajęć projektowych używaliśmy również Ozobotów. Programowaliśmy je zarówno za pomocą kodów graficznych, jak również poprzez stronę Ozoblockly.com.  Można tam programować nie tylko ruch robota, jego szybkość ,ale również efekty świetlne.  Zajęcia z Ozobotami cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, nie tylko uczestników koła.

           W drugim semestrze uczniowie nadal będą pogłębiać swoje umiejętności programistyczne. Zajęcia wzbogacą się o nowe pomoce – będą to roboty Mbot. Planujemy również wycieczkę na Politechnikę Gdańską i zwiedzanie Centrum Informatycznego TASK.

      Sławomir  Szymański

    • Powiatowy Konkurs „MOJE KASZUBY”
     • Powiatowy Konkurs „MOJE KASZUBY”

     •      12 grudnia 2019 r. w sali widowiskowej  Centrum Kultury w Kartuzach rozstrzygnięto konkurs plastyczny „MOJE KASZUBY”. W tegorocznej edycji uczestnicy przygotowali prace w pięciu kategoriach. Przedszkola rysowały Kaszubskie Stolemy, klasy I-III Kaszubskie Purtki. Tematem prac klas IV-VI były Gwiżdze,  klas VII i VIII Nowa i stara Checz Kaszubska , szkoły średnie rysowały scenki z „Życia i przygód Remusa”.

       I MIEJSCE  zdobyła MALWINA KISZKO z klasy Ic w kategorii wiekowej I-III 
       II MIEJSCE  ANTONINA KUCHTA z klasy VIg  w kategorii wiekowej IV-VI
       

          Dziękujemy Wam za godne reprezentowanie naszej szkoły. Zachęcamy do dalszego rozwijania swoich talentów.

      Przygotowała  Grażyna Glienke

    • Podsumowanie akcji "Idą święta, nie o sms-ie lecz o kartce pamiętaj"
     • Podsumowanie akcji "Idą święta, nie o sms-ie lecz o kartce pamiętaj"

     •     Nasza szkoła po raz drugi brała udział w ogólnopolskiej akcji "Idą święta, nie o sms-ie lecz o kartce pamiętaj". Celem kampanii było zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o innych osobach, jak również - a może przede wszystkim - kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. 

          Uczniowie otrzymali darmowe kartki do napisania życzeń świątecznych samodzielnie, wspólnie z rodzicami lub na godzinie wychowawczej. 

          Najmłodsi poszli na pocztę wysłać kartki do najbliższych. Natomiast starsze klasy pisały życzenia m.in. do pacjentów ze Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Dzierżążnie. 

          Dziękujemy za zaangażowanie w akcję!

      Małgorzata Zander

     • Wyniki Szkolnego Konkursu "Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa"

     •     Na konkurs wpłynęło 45 prac plastycznych. Komisja w składzie: Krystyna Szlachetka, Dorota Świerczewska i Małgorzata Zander przyznała miejsca:

          W kategorii klas 0-III:

          I miejsce Zuzanna Romska 1b
          II miejsce Sebastian Szulc 1b
          III miejsce Borys Bielawa 3a

          W kategorii klas IV-VI:

          I miejsce Daria Drewing 5f
          II miejsce Jakub Ratowt 5g
          III miejsce Maksymilian Mielewczyk 5h

          Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

      Małgorzata Zander

    • Rodzinny Wieczór Wigilijny w 1 b
     • Rodzinny Wieczór Wigilijny w 1 b

     •        W środowy  wieczór, w szkolnych progach, gościli rodzice uczniów klasy 1b. Zostali zaproszeni przez swoje pociechy na Rodzinny Wieczór Wigilijny. Dzieci wraz  z wychowawczyniami Marzeną Górską i Barbarą Wilczewską-Topka przygotowały świąteczny program wypełniony pięknymi piosenkami, tańcami i recytacją. Wszystkich serdecznie przywitał dyrektor szkoły Przemysław Czachorowski, złożył życzenia, a na zakończenie uroczystości wręczył uczniom czekoladowe Mikołaje. Stoły uginały się od różnorodnych pyszności i świątecznych smakołyków. Każdy rodzic od swojego dziecka otrzymał własnoręcznie wykonany i pięknie ozdobiony prezent. Dzieciom Gwiazdor przyniósł kolorowe klocki, którymi będą mogły bawić się podczas przerw międzylekcyjnych. W tak miłej atmosferze wszystkim szybko upłynął czas.

            Na zakończenie rodzice poddani zostali niezwykle trudnej próbie wiązania krawata, wynik był zachwycający. Wszyscy kreatorzy mody mogliby czerpać pomysły z tego pokazu. I tak oto pierwszoklasiści z klasy „b” zainaugurowali czarujący świąteczny czas.  

      Życzymy Wszystkim Magicznych Świąt. Do Siego Roku!

      Przygotowała: Marzena  Górska

    • Występy naszych szachistów w pierwszym półroczu
     • Występy naszych szachistów w pierwszym półroczu

     •      Od jesieni 2018 roku, powoli rozkręca swoją działalność Szkolne Kółko Szachowe. Uczęszczają na nie uczniowie klas III – V.  Prócz nauki na zajęciach szachowych, uczniowie trenują w internecie, gdzie rozgrywają partie i rozwiązują zadania. Jednak najwięcej przyjemności, jak i adrenaliny dostarcza udział w turniejach szachowych. Możemy się tutaj pochwalić kilkoma sukcesami. Do największych można zaliczyć:

      • I miejsce Martyny Fogler w XVIII Otwartych Mistrzostwach Powiatu Kartuskiego w Szachach (kat. juniorek młodszych)
      • I miejsce Martyny Fogler w XXII Otwartym Turnieju Szachowym „Siedmiu Gwiazd” (kat. do 12 lat)
      • Martyna Fogler, Ruben Przybylski oraz Oskar Syldatk na turniejach w Gdańsku oraz Lipuszu zdobyli V kategorie szachowe.

         Wzięliśmy też udział Gminnych Igrzyskach Dzieci w Szachach Drużynowych, na których przegraliśmy z drużyną z Pępowa. Skład naszej drużyny: Oskar Syldatk, Ruben Przybylski, Michał Socha, Martyna Fogler oraz Jakub Bednarek.

      Tekst i zdjęcia: Ryszard Wicki

    • Podziękowanie
     • Podziękowanie

     •     W grudniu w naszej szkole przeprowadzono ZBIÓRKĘ KARMY I KOCYKÓW DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT. Szkoła otrzymała dyplom z podziękowaniem za przystąpienie do akcji.

            Zwierzaki ze schroniska PROMYK dziękują Państwu za wielkie serca najwdzięczniej jak mogą, czyli merdają ogonkami i mruczą przeciągle.
       

    • NAJPIĘKNIEJSZA CHOINKA 2019
     • NAJPIĘKNIEJSZA CHOINKA 2019

     •    8 grudnia 2019 r. został rozstrzygnięty Gminny Konkurs na NAJPIĘKNIEJSZĄ CHOINKĘ, który był organizowany przez Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie.

            Dzieci z klasy I c i  I d wraz z wychowawczyniami Grażyną Glienke i Barbarą Adamczyk zdobyły II miejsce w kategorii wiekowej I-III. Natomiast uczniowie z kl. V g i  VI (którzy uczą się języka kaszubskiego) z nauczycielkami Hanną Gruba i Dorotą Goszka-Stoltmann zajęły  III miejsce w kategorii wiekowej IV-VIII.

            Otrzymaliśmy dyplomy, słodkości oraz talony w wysokości 250 zł i 150 zł na rzecz  szkoły.

      GRATULACJE. 

      Grażyna Glienke

     • Szkolny Konkurs „OZDOBA BOŻONARODZENIOWA”

     •     Dnia 3 grudnia 2019 r. komisja w składzie: p. Iwona Sreberska, p. Beata Łapa, p. Anita Bobrowska, p. Hanna Gruba wyłoniła zwycięzców VII Konkursu na “OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ”.

      Kl. 0
      I miejsce - Antoni Rosener kl. 0a
      II miejsce - Anastazja Janicka kl. 0a
      III miejsce - Magda Konopelko kl. 0b
      Wyróżnienie:
      Kamila Polejowska kl. 0a; Wiktor Sochacki kl. 0b, Bartosz Dzierżawiec 0a, Zuzanna Wydrowska kl. 0b, Lena Miłejko 0b, Franciszek Malek 0a

      Kl. I-III
      I miejsce - Cyprian Dargacz kl. 3c
      Il miejsce - Paweł Głodowski kl. 1c
      Ill miejsce - Nina Jereczek kl. 2c
      Wyróżnienie:
      Zofia Reglińska kl. 2a; Izabela Gruchała kl. 3c; Maja Nowińska kl. 2d; Wiktoria Mathea kl. 2c, Błażej Rzepka kl. 1d

      Kl. IV - VI
      I miejsce - Nikolas Klupczynski kl. 6h
      II miejsce - Tymoteusz Frankowski kl. 6c
      III miejsce - Kornelia Cieschica- Wensierska
      Wyróżnienie
      Igor Plit kl. 5d; Marta Pohnke kl. VIb; Adam Miłosz; Oliwia Romska kl. 4c; Adrian Koszałka kl. Va; Kinga Reglińska kl. IVb.

      Prace wszystkich uczestników zostały przekazane na szkolny Kiermasz Bożonarodzeniowy,
      który odbył się w piątek 6 grudnia 2019 r.

      Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do konkursu w przyszłym roku.

       

      Tekst Hanna Gruba

    • XXXIX Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich
     • XXXIX Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich

     •      W dniach 30 listopada – 1 grudnia 2019 r. w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu miał miejsce XXXIX Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego.

          W tym roku wydarzenie zgromadziło 196 uczestników (93 dzieci i 103 dorosłych) z Podlasia, Mazowsza, Warmii i Mazur, Kurpi, Wielkopolski, Lubelszczyzny, Beskidu Śląskiego, Beskidu Żywieckiego, Podhala, Kaszub oraz z zagranicy – Białorusi i Ukrainy.

          Przesłuchania odbyły się w sobotę Uczestnicy prezentowali grę na ligawkach, trombitach, bazunach, rogach pasterskich, dudach, gajdach i innych instrumentach.

         Drugi dzień imprezy rozpoczęła uroczysta Msza Święta w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu następnie w budynku głównym muzeum odbyło się podsumowanie XXXIX Konkursu Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego. Najważniejszym punktem tego dnia było ogłoszenie wyników konkursu. Laureaci I-go, II-go i III-go miejsca z każdej kategorii otrzymali dyplomy oraz zaprezentowali kunszt swojej gry podczas koncertu laureatów.

            Wśród uczestników po raz drugi, byli uczniowie naszej szkoły: Jan Gruba lat 6 kl. Ia oraz Antonina Gruba lat 8, kl. IIa, oboje otrzymali Wyróżnienia. Oboje grali na bazunie obrzędowej, kaszubskim instrumencie ludowym. Dawniej obwieszczającym np. nadejście Nowego Roku, Nocy Świętojańskiej. Instrumentu używano do komunikacji np. na jeziorach podczas mgły, aby dotrzeć do właściwego brzegu, podczas zawieruch śnieżnych.

      Opracowała Hanna Gruba

    • Lekcje z Ozobotami
     • Lekcje z Ozobotami

     •      Nasza szkoła bierze udział w  projekcie Erasmus +.  W trakcie jego realizacji łączymy naukę języka angielskiego z wiedzą na temat krajów Unii Europejskiej. Program nastawiony jest również na rozwijanie umiejętności informatycznych, obsługi różnorodnych platform edukacyjnych oraz aplikacji na telefony komórkowe.  Uczniowie tworzyć będą ciekawe materiały na zajęcia lekcyjne, jak również gry i zabawy edukacyjne.

            Aby realizować te zadania, z funduszy projektu zakupione zostały różnorodne pomoce dydaktyczne. Stąd też pojawiły się na zajęciach informatycznych dwa zestawy Ozobotów – małych, sprytnych robotów do nauki programowania. W sumie jest to:

      • 12 Ozobotów,
      • Osprzęt do ich podłączenia i ładowania,
      • 4 zestawy puzzli do budowania tras dla robotów,
      • Materiały dydaktyczne, karty pracy, kody kolorów.

           Ozobot to prostota nauki programowania. Wprowadzają dzieci i młodzież poprzez zabawę w świat nowych technologii. Ozobot jest gotowy do pracy w 2 sek. od wyjęcia z kapsuły i czeka na rozkazy. Rozumie kolorowe kody narysowane kredkami, jak i te czytane z ekranu napisane w specjalnym edytorze OzoBlockly.

           Ozobot doskonale sprawdza się we wszelkich zadaniach dydaktycznych związanych z informatyką i robotyką. Ilość zabawy i nauki jest nieograniczona, tak jak nieograniczona jest kreatywność dzieci związana z rysowaniem i planowaniem tras po których może jeździć Ozobot. Możemy zaprogramować tańczący zespół robotów, czy też prace drogowe. Nauczyć zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zaprogramować drogę ewakuacyjną w szkole.

         Dzieci młodsze mogą zgłębiać tajniki programowania z użyciem jedynie kredek lub flamastrów. Taka technologia czyni z Ozobotów rozwiązanie idealne do oswajania ich z podstawami kodowania.

         Starsi mogą zakodować sposób poruszania się i efekty świetlne Ozobota za pomocą tabletu lub ekranu monitora (bez żadnych kabli).  OzoBlockly (ozoblockly.com) to wizualny edytor oparty na puzzlach z komendami - oferuje pięć poziomów programowania, od nowicjusza do mistrza. Dzięki temu nadaje się zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych programistów.

      A tak wyglądały zajęcia z Ozobotami naszych uczniów.

    • Konkurs - „Obrońcy Wybrzeża – 1939 r.”
     • Konkurs - „Obrońcy Wybrzeża – 1939 r.”

     •      Dnia 5 grudnia odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Historyczny „Obrońcy Wybrzeża – 1939 r.”.  Motywem do zorganizowania zawodów była 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Myślą przewodnią konkursu było hasło „Nigdy więcej wojny!”. W konkursie wzięli udział przedstawiciele następujących szkół: SP Banino, SP Leźno, SP Niestępowo, SP nr 2 Żukowo, SP nr 1 Żukowo. Uczniowie rywalizowali w kategoriach klas IV – VI oraz VII – VIII. Tematyka turnieju obejmowała najważniejsze wydarzenia związane z początkiem II wojny światowej na Pomorzu: przyczyny wybuchu II wojny światowej,  obrona Westerplatte,  obrona Poczty Polskiej w Gdańsku,  obrona Kępy Oksywskiej,  obrona Helu.

           Rewelacyjnie do konkursu przygotowali się uczniowie klasy VI C z naszej szkoły. W kategorii klas IV – VI,  I zajął Łukasz Lemańczyk, natomiast III miejsce zajął Tymoteusz Frankowski. Gratulujemy!

      Wielkie podziękowania za sponsorowanie zawodów należą się:

      • Ośrodkowi Kultury i Sportu Żukowo,
      • Referatowi Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Gminy Żukowo,
      • Radzie Rodziców działającej przy naszej szkole,
      • anonimowemu sponsorowi.

      Tekst i zdjęcia: Ryszard Wicki

    • Konkurs Piosenki Świątecznej
     • Konkurs Piosenki Świątecznej

     •    11 grudnia 2019 r.  w Szkole Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie odbył się  Konkurs Piosenki Świątecznej.  Do konkursu przystąpiło łącznie 30 osób osób w dwóch kategoriach wiekowych.
      Komisja w składzie: Ireneusz Laskowski, Justyna Belgrau i Anita Bobrowska dokonała oceny prezentacji piosenek i przyznała następujące miejsca:

      I kategoria wiekowa - klas I -III:

      1. miejsce: Jan Gruba kl.Ia i Nadia Krygiel kl. IIc
      2. miejsce: Sara Kosiarz kl.Ia
      3. miejsce Marcelina Cirocka kl.Ia

      Jury przyznało nagrodę specjalną za wyjątkowe zdolności wokalne Antoninie Treder kl.IIIa

      II kategoria wiekowa - klas IV-VI:

      1. miejsce: Lidia Kutniewska kl Vhm
      2. miejsce: Julia Libon i Julia Zielińska kl IVb i Martyna Fogler i Zuzanna Hinca kl. Vd
      3. miejsce: Piotr Kosiarz kl. Vd

      wyróżnienie: Wiktoria Tokarska VI F i Marta Pohnke

          Komisja oceniała uczestników według następujących kryteriów:
      pamięciowe opanowanie utworu, dobór repertuaru, interpretacja utworu i ogólny wyraz artystyczny, wrażenie artystyczne, muzykalność i warunki głosowe wykonawców.

       

    • Koncert kolęd w Domu Seniora „Nestor” w Żukowie
     • Koncert kolęd w Domu Seniora „Nestor” w Żukowie

     •     6 grudnia 2019 r., z okazji mikołajek, z wielką radością w sercu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie wraz z nauczycielką Justyną Belgrau postanowiły odwiedzić mieszkańców Domu Seniora „Nestor” w Żukowie. Chcieliśmy wszystkich wprowadzić w nastrój zbliżających się Świąt.

        Przygotowaliśmy program, w którym umieściliśmy śpiew oraz granie na instrumentach kolęd i pastorałek bożonarodzeniowych.

         Przywitała nas pani dyrektor Pelagia Molenda. Mieszkańcy Domu Seniora nie kryli wzruszenia. Ze skupieniem wysłuchali naszego koncertu wokalno – instrumentalnego i chętnie razem z nami zaśpiewali kilka kolęd. Na dzieci czekał słodki poczętunek – pierniki. Bardzo miło spędziliśmy czas. 

      Przygotowała: Justyna Belgrau

    • Kiermasz Bożonarodzeniowy
     • Kiermasz Bożonarodzeniowy

     •        W piątkowe Mikołajkowe popołudnie w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na dofinansowanie laboratorium językowego, które zostanie utworzone w żukowskiej jedynce. Gościnne mury placówki odwiedziły rodziny uczniów, przyjaciele i sympatycy szkoły oraz mieszkańcy miasta i okolic.

             W organizację przedsięwzięcia licznie zaangażowali się nauczyciele oraz rodzice. Na najmłodszych gości w „Pokoju Mikołaja” czekał Święty Mikołaj wraz ze swoimi elfami, z którymi można było wykonać niezapomniane zdjęcia. Przed salą gimnastyczną przygotowano stoisko z niepowtarzalnymi ozdobami świątecznymi wykonanymi przez dzieci oraz z rodzinnymi stroikami. W kawiarence można było skosztować smakowite ciasta wraz z kawą. Przygotowano również loterię fantową, w której każdy los wygrywał. Na sali gimnastycznej goście podziwiali występy artystyczne uczniów przygotowane pod opieką nauczycieli. Dzieci prezentowały świąteczne przedstawienia, piosenki, tańce i wiersze. Odbyła się również licytacja przedmiotów oraz bonów upominkowych ufundowanych przez naszych sponsorów.

          Impreza ta na długo pozostanie w pamięci społeczności szkolnej jak i lokalnej. Hasło, które przyświecało kiermaszowi w SP Nr 1 w Żukowie ”Niech miłość zagości w nas” dzięki wszystkim zaangażowanym, jak i uczestniczącym pokazało, że wspólnie możemy zrobić coś dobrego w ten przedświąteczny czas.

      Sponsorami naszego kiermaszu byli:

      ABACOSUN – Instytut Urody z Gdańska

      Hotel Venus z Łapina

      Studio Figura – Żukowo

      BODY EVOLUTION - Banino

      SAONA salon kosmetyczny Banino

      WIRTUOZERIA salon fryzjersko – kosmetyczny – Żukowo

      MARBELLA salon kosmetyczny - Żukowo

      H-anka salon fryzjersko – kosmetyczny – Żukowo

      Kristina Nails salon kosmetyczny – Banino

      W SŁUŻBIE PIĘKNA  salon kosmetyczny - Banino

      PAN JUBILER Banino

      ZŁOTNIK – Żukowo

      Delikatesy Max&Xavier – Żukowo

      Fit Dieta Catering Dietetyczny – Kartuzy

      CAŁA GRUZJA restauracja – Miszewo

      FORMA SMAKÓW – Banino

      Piekarnia Konkol - Żukowo

      Kwiaciarna GRAŻKA – Żukowo

      Pracownia Florystyczna – Żukowo

      Kwiaciarnia Anna Bielińska – Banino

      TĘCZOWY BUKIET - Somonino

      PIĘKNY DOM – Banino

      DRAWEX – Małkowo

      Pracownia Mebli Stylowych Ireneusz Zwara – Chmielno

      JAWI Witold Jakubek

      Lista   sponsorów >>>  OTWÓRZ

     • 6g w KLUBIE KUMPLI

     •       W ramach kampanii społecznej „Bądź kumplem, nie dokuczaj” Cartoon Network promuje ideę życzliwości oraz koleżeńskie postawy, pokazując, że niezależnie od różnic każde dziecko zasługuje na szacunek i poczucie bezpieczeństwa w swoim otoczeniu. Akcję wsparł Robert Lewandowski, który zachęca nauczycieli i uczniów klas podstawowych do przyłączenia się do kampanii!

             Nie zawsze udaje się nam przestrzegać zasad, ale zwykle się staramy. Kodeks Kumpla, który udostępniono w ramach kampanii społecznej, przypomniał nam o ważnych regułach (np. Bądź uczciwy i godny zaufania. Miej odwagę powiedzieć „przepraszam”, jeśli popełnisz błąd. Bądź wsparciem, gdy ktoś ma zły dzień.) 6g przeanalizowała kanon norm Klubu Kumpla i postanowiła do niego wstąpić. Organizator uhonorował nas certyfikatem. Wszystkich kolegów i koleżanki zachęcamy do włączenia się do akcji, a przede wszystkim – do przestrzegania dobrych zasad.

        CERTYFIKAT

                                                                             Karolina Grześkowiak

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie
   • (+48) 58 681 87 62, 58 681 85 34,
    Tel. filia (58) 681 82 02,
    Tel. komórkowy 503 751 197
   • 83-330 Żukowo
    ul. Gdyńska 7
    Filia ul. Gdańska 66
    Poland
  • Logowanie