• "IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ"

     •          Na konkurs realizowany w ramach projektu "IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ" wpłynęło 47 prac plastycznych. Uczniowie z klas 0-III przygotowali piękne i wyjątkowe projekty kartek świątecznych. Każda z nich jest bardzo pomysłowa i niepowtarzalna.

              Komisja szkolna:  p. Krystyna Szlachetka, p. Paulina Stępień, p. Małgorzata Zander i p. Agnieszka Rzepka wyróżniła 4 kartki:

      • Kornelia Lubocka 0 A
      • Maja Nowińska 1 D
      • Iza Gruchała 2 C
      • Nikola Wrońska 3 A

           Jednak w związku ze zmianą regulaminu konkursu przez organizatora, wszystkie prace, które spełniają warunki regulaminu (prace plastyczne płaskie) zostaną wysłane na dalszy etap konkursu do Fundacji Dbam o Mój Z@sięg.    Trzymamy za wszystkich mocno kciuki!

      Dziękujemy za udział w konkursie,
      koordynator akcji Małgorzata Zander.

     • Poznajemy kulturę i historię Kaszub

     •       4 grudnia 2018 roku uczniowie klasy 1a i 1b udali się na wycieczkę do Muzeum Kaszubskiego im. Franciszka Tredera w Kartuzach, które zajmuje się gromadzeniem eksponatów związanych z Kaszubami i zamieszkującą na terenie Kaszub grupą etniczną. Ekspozycja stała prezentuje: rolnictwo, rybołówstwo, gospodarstwo domowe, garncarstwo, sztukę ludową, posag panny młodej, izbę kaszubską.

       

             Odwiedziny w muzeum rozpoczęły się  od poznawania zbiorów i eksponatów pod kierunkiem przewodnika, który jak prawdziwy gawędziarz opowiadał ich historię. Z zainteresowaniem uczniowie obejrzeli wystawę setek przedmiotów towarzyszących codziennemu życiu Kaszubów. Narzędzi wykorzystywanych przez nich  w pracy oraz ozdób i  zabawek. Po odśpiewaniu abecadła kaszubskiego udaliśmy się na warsztaty artystyczne i wykonaliśmy szopki bożonarodzeniowe.  Dzięki wizycie w Muzeum rozwijały kulturę kaszubską. Mogły dowiedzieć się, jak Kaszubi żyli dawniej, czym się zajmowali oraz w co się ubierali.

      Wioletta Wydrowska,
      Wiesława Bielawa- Belka,
      Aneta Marchewicz

     • Escape room na lekcji języka angielskiego

     •         Na lekcji języka angielskiego w klasie 6a, 6e i 4c udało się przygotować zajęcia świąteczne i zamienić je w ciekawą przygodę. A to nie jest łatwe, bo coraz trudniej jest zaskoczyć uczniów. Przebieg zajęć zrelacjonowała pani Anita Bobrowska, nauczycielka języka angielskiego i pomysłodawczyni świątecznej lekcji. – Warto było się zastanowić, co lubią nasi uczniowie? Z pewnością na tej liście znajdą się gry i rywalizacje, działanie i troszkę tajemnicy. Te wszystkie elementy połączyliśmy na zajęciach, wykorzystując krzyżówki, rebusy, słowniki i QR kody, w których zostały ukryte treści zadań, wskazówki, hasła i treści piosenek świątecznych. Zza oceanu przybyła do nas moda na zabawy integracyjne w escape roomach, czyli pokojach zagadek, które w wersji komercyjnej pojawiły się w wielu polskich miastach.

           Cała idea jest bardzo prosta: grupa uczestników zostaje zamknięta w pomieszczeniu i odnajdując wskazówki oraz rozwiązując ukryte zadania zdobywa klucz lub hasło do uwolnienia się. Uczniom bardzo się podobało. Świetnie się bawili i byli bardzo zaangażowani. Większość grup dotarło do finału gry.

      Anita Bobrowska

     • Christmas Cards Exchange 2018

     •      Uczniowie naszej szkoły biorą udział w międzynarodowej wymianie kartek świątecznych w ramach projektu eTwinning „Christmas Cards Exchange 2018”. Łącznie zostało wykonane i wysłane 85 kartek z życzeniami do Grecji, Włoch i Portugalii.

           Uczniowie pod kierunkiem p. Agnieszki Labuda, p. Edyty Kuklińskiej, p. Anity Bobrowskiej wykonali kartki różnymi technikami i własnoręcznie zredagowali i napisali życzenia  w języku angielskim  do krajów biorących udział w tym projekcie. Koordynatorem projektu była p. Anita Bobrowska. Już otrzymujemy kartki z życzeniami z wyżej wymienionych krajów a uczniowie czytając je, mają możliwość doskonalenia języka angielskiego.

           Wszystkie kartki będzie można obejrzeć przed świętami w holu szkoły.

      Anita Bobrowska

       

     • Najpiękniejsze choinki

     •       Magiczny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia rozpoczął się na dobre. Dla naszej szkoły ten czas przyniósł wspaniały sukces w postaci wygranej w konkursie na NAJPIĘKNIEJSZĄ CHOINKĘ, organizowanym przez Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie. Uczniowie z klas I a i II a wraz ze swoimi wychowawczyniami Wiolettą Wydrowską i Beatą Formella zdobyli I miejsce w kategorii kl. I-III, a dzieci ze świetlicy pod opieką Małgorzaty Zander I miejsce w kategorii kl. IV-VI.

          Należy zauważyć,  że wszystkie choinki biorące udział w konkursie rozsiewały magiczny blask, widać jednak, że nasze lśniły najpiękniej.

                                Zapraszam do galerii zdjęć- Beata Formella

           Wielki sukces naszych dzieci w Gminnym Konkursie na Najpiękniejszą Choinkę. W dwóch kategoriach wiekowych nasze choinki stanęły na podium i zajęły I miejsce.

      Gratulacje dla klasy 1a i 2a oraz dla dzieci ze świetlicy szkolnej z klas IV-VI.

      Brawo! - Malgorzata Zander 

     • Listopad w świetlicy szkolnej

     •        W listopadzie świetlica szkolna bardzo intensywnie pracowała. Dzieci oprócz wykonania najpiękniejszej choinki, zrobiły wiele, jeszcze jesiennych prac plastycznych. W związku ze zbliżającym się kiermaszem świątecznym szyliśmy ozdoby z filcu, robiliśmy bombkę cekinową oraz choinki z patyczków po lodach. Pod koniec miesiąca odbyły się andrzejki świetlicowe. Wszyscy chętnie wzięli udział w zabawie, zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. 

      Zapraszamy do galerii zdjęć.

      Małgorzata Zander
      Iwona Borzeszkowska
      Sandra Miłejko
      Katarzyna Stępień

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     •         25 listopada był Dzień Pluszowego Misia, bardzo ważna data dla wszystkich przedszkolaków.

           Z okazji tego wyjątkowego dnia  dzieci z grupy 0 „C” zabrały na zajęcia swoje ukochane pluszaki oraz ulubione książki o misiach.  Dzień rozpoczęliśmy od powitania  misiów. Następnie każdy przedszkolak przedstawił swojego pluszaka oraz opowiedział o książce, którą przyniósł. Dzieci poznały rodowód misiowego święta oraz najbardziej znane misie świata czyli Kubusia Puchatka, Misia Paddingtona, Misia Colargola, Misia Yogi oraz polskiego Misia Uszatka. Zabawy i śpiewy w towarzystwie misiów minęły bardzo szybko.

          Na zakończenie każde dziecko wykonało portret swojego pluszaka. Miło było gościć w naszej grupie  pluszowych przyjciół.

     • Zerówkowicze w Muzeum Gdańska

     •    22 listopada 2018 r. dzieci oddziałów przedszkolnych A,B, C wraz z wychowawczyniami i opiekunkami pojechały na wycieczkę do Muzeum Gdańska w Gdańsku. Każda grupa odwiedziła inny oddział muzeum, w którym brała udział w lekcji muzealnej.

          Grupa 0 „A” uczestniczyła w lekcji pt.”Legendy gdańskie” w Domu Uphagena przy ul. Długiej 12. Dzieci zwiedziły dom zamożnego gdańskiego kupcy, bibliofila i rajcy Jana Uphagena. Dowiedziały się jak wyglądało życie codzienne, zwyczaje i zabawy mieszczan gdańskich w XVIII wieku.  Poznały wspaniałe gdańskie legendy.

         Grupa 0 „B”  brała udział w lekcji pt.” Rycerze króla Artura” w Dworze Artusa przy Długim Targu 43/44. Przedszkolaki dowiedziały się kim był legendarny król Artur i jego rycerze oraz jaki miał on związek z Gdańskiem. Poznały obyczaje i stroje rycerskie, miały sposobność podziwiać niezwykłe wnętrza Dworu Artusa.

          Grupa 0 „C” wzięła udział w lekcji pt. „W królestwie” w Ratuszu Głównego Miasta przy ul. Długiej 46/47. Pierwsza część zajęć miała miejsce w Sali Wety, gdzie dzieci dowiedziały się czym było królestwo, jakie sprawowano w nim funkcje. Wcieliły się w role króla i królowej oraz budowniczych, malarzy, kartografów. Po zbudowaniu zamku, wykonaniu herbu oraz mapy królestwa, dzieci ubrane w czerwone i granatowe peleryny przeszły wraz z całym orszakiem królewskim do Wielkiej Sali Rady. Tam głosując ustanowiły nazwę oraz najważniejsze święto swojego królestwa.

       

      Poznawanie historii przez zabawę i legendy bardzo spodobało się zerówkowiczom, więc chcą powrócić do tych wyjątkowych obiektów, aby odkrywać kolejne skarby historycznego dziedzictwa grodu nad Motławą.    

     • Najpiękniejsza choinka powstała w świetlicy szkolnej

     •     Dzieci ze świetlicy szkolnej pod kieruniem pani Małgorzaty Zander wykonały choinkę, która weźmie udział w Gminnym Konursie na Najpiękniejszą Choinkę. Od połowy listopada uczniowie klas IV-VI z dużym zaangażowaniem przygotowywały ozdoby wykonane z filcu, patyczków po lodach oraz puzzli. Choinka została zrobiona z wyciętych z krepy włoskiej rączek.   

            Mamy nadzieję, że nasza praca zostanie doceniona przez komisję konkursową.

      Małgorzata Zander

     • ATDiM z Żukowa na przeglądzie Kurtyna 2018 w Gdyni

     •        Spektakl przygotowany przez Amatorski Teatr Dzieci i Młodzieży z Żukowa, który mogli zobaczyć widzowie  KURTYNY – czyli Przeglądu Teatrów Amatorskich odbywającego się w Gdyni Małym Kacku (25.11.-1.12.) – nosi tytuł: Spotkanie przy malowanej ścianie. Przedstawienie ukazuje krótką drogę, która wiedzie od poddania się uwodzącemu głosowi nowego guru, pierwszego sztachnięcia, wypicia czy wstrzyknięcia, do krainy cieni, po której snują się sylwetki żałosne i zagubione. Rolę przewodników wyprowadzających nieszczęsnych z piekła niewoli pełnią aniołowie oraz… dzieci. Ci pierwsi z powagą i namaszczeniem właściwym wysłannikom Boga, a te drugie poddając się intuicji, która każe pochylić się nad cierpiącym, pogłaskać po głowie smutnego. Widowisko bazuje na silnych wokalach młodzieży i cichej obecności parolatków, które bawią się na pierwszym planie, podczas gdy na drugim trwa – niejednokrotnie dramatyczna – „zabawa” życiem, a potem walka o życie z sensem.

            Przesłanie przedstawienia, które przygotowała grupa z Żukowa, jest uniwersalne i przydatne zarówno dla młodego odbiorcy, jak i dorosłego widza – warto uważać na ścieżce życia i nie zbaczać z trudnej drogi, nie dać się zwieść obietnicą skrótu do sukcesu. Jednocześnie silnie wybrzmiewa w spektaklu obietnica pomocy dla tych, którzy oderwą się od doraźnej przyjemności korzystania z uciech i zwrócą ku Bogu, którego miłosierdzie pozwala wrócić na właściwe tory nawet najbardziej wykolejonym.

            Ze sceny usłyszeliśmy proste komunikaty: jesteś kochany, jesteś wartościowy, jesteś ważny. I cały ten szum wokół nas – niezliczone słowa zwielokrotnione echem środków masowego przekazu, podsycone używkami, nakręcone nałogami – nagle znikł, bo co się ostanie po takim przekazie prócz miłości wyrażonej najprostszymi słowami, a przede wszystkim – najzwyklejszymi czynami?

           Środowisko dzieci i młodzieży oraz dorosłych (pracujących za kulisami, zapewniających akompaniament i oglądających swoje pociechy z widowni) animowane przez Ireneusza Laskowskiego znowu pokazało się z najlepszej strony. Krzepiący jest fakt, że są ludzie, którym się chce: poświęcić czas, zrobić coś dla wspólnego pożytku i dla radości płynącej z przebywania we wspólnocie. Szczególnie dumni jesteśmy z uczniów naszej szkoły, którzy należą do żukowskiej grupy teatralnej i serdecznie gratulujemy im wspaniałego występu!

      Karolina Grześkowiak

       

     • Uczniowie z III a i III b szyli pokrowce na telefony

     •       21 listopada odbyły się w naszej szkole pierwsze zajęcia, z cyklu warsztatów Akademii Kreatywności Eco Art, prowadzone przez Magdalenę Ułanowicz. Klasy III a i III b pod czujnym okiem pań instruktorek sprawnie i z uwagą szyły kolorowe pokrowce na telefony. Spod igieł wyłaniały się estetyczne, mięciutkie i ozdobione wielobarwnymi aplikacjami niepowtarzalne cudeńka. Radość była tym większa, że od razu mogły w nich „zamieszkać” telefony trzecioklasistów.

            Kolejne warsztaty już niebawem. Czekamy na efekty.

      Program warsztatów  Eco Art na rok szkolny 2018/2019

      Filia:
      Skarpeta dla Mikołaja: IIIC, IIC, IIB, IC, ID - 10.12.2018
      Art String: IIB, IC, ID - 18.01.2019
      Biżuteria: IC, ID, IIB - 20.05.2019
      Brelok: IIIC, IIC - 20.05.2019

      Górna szkoła:
      Pokrowiec na telefon: IIIA, IIIB - 21.11.2018
      Skarpeta: IA, IB - 12.12.2018
      Haftowanie: IIA, IIIA, IIIB - 17.01.2019
      Biżuteria: IIA, IA, IB - 17.05.2019

       

     • „Umundurowanie i uzbrojenie żołnierzy w czasie II wojny światowej”

     •        Dnia 23 listopada przybyli do naszej szkoły uczniowie żukowskiego liceum (Sebastian Słabek, Cezary Pietraszkiewicz, Jakub Turbiński), którzy przeprowadzili niezwykle interesującą prezentację dotyczącą umundurowania i uzbrojenia żołnierzy  w czasie II wojny światowej. Licealiści wcielili się w role żołnierzy radzieckich. Sebastian Słabek barwnie przedstawił i omówił kilka rodzajów umundurowania oraz kilkadziesiąt rekwizytów historycznych związanych z wojennym życiem żołnierzy. Prezentację obejrzeli  z wielkim zainteresowaniem uczniowie klas: VIA VIB, VIC, VID, VIE.

      Sebastian Słabek podarował także Szkolnej Izbie Pamięci kilka cennych rekwizytów historycznych. Planowane są kolejne prezentacje dotyczące żołnierzy innych armii. Chłopakom z liceum serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc w edukacji młodzieży oraz jednocześnie życzymy dalszych sukcesów w działaniach na rzecz edukacji historycznej.

      Tekst i zdjęcia  - Ryszard Wicki

     • Niezwykli detektywi w 6 c

     •        Baker Street 221 b - ten londyński adres większości z nas kojarzy się z mieszkaniem słynnego detektywa Sherlocka Holmesa. Jego tropem oraz powieściowego ,,szatana” z książki Kornela Makuszyńskiego poszli uczniowie klasy 6 c podczas pracy grupowej. Sześć zespołów w zakamuflowanych składach (,,Przecież to ooooczywiste!”, Lubimy MMMyśleć Twórczo”, ,,Efekt 3 D bez XY”, ,,AA kyszsz!”, ,,I jejku!”, ,,Kto? Kogo? Komu? Który” – nazwy dla wtajemniczonych ;) tworzyło prace literacko-plastyczne. Zachęcamy do obejrzenia i przeczytania ich efektów.

      Monika Czonstke

      Prace uczniów:   Prace_uczniow - detektyw.pdf

     • Wieczornica Niepodległościowa i uroczyste akademie w nasze szkole

     • Dzisiaj już my jednością silni
      Tworzymy Polskę — przodków mit

            Wieczór 7.11 poprzedzający o kilka dni rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości miał dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie szczególny charakter. W sali gimnastycznej odbyła się Wieczornica Niepodległościowa – spotkanie uczniów, rodziców, nauczycieli, sympatyków szkoły i przedstawicieli władz miasta. Program artystyczny zapewnił gościom chwile patriotycznej zadumy i wzruszenia oraz niepodległościowej radości. Uczniowie, przygotowani przez pedagogów, zadbali o różnorodność występów recytatorskich, wokalno-muzycznych i tanecznych. Na szczególnie duży aplauz zasłużyli trzecioklasiści, którzy wystąpili z układem choreograficznym zawierającym elementy tańca z flagami. Dzieci, podopieczni p. Bogumiły Bundt, brawurowo wykonały pokaz eksponujący polską flagę – jej piękno i historię ukrytą w dwóch kolorach.

           Środowiskowym obchodom Święta Niepodległości towarzyszyli harcerze – młodzi patrioci dodający swoją postawą i tradycyjnym umundurowaniem charakteru wspólnemu świętowaniu.

           Wizyta w SP im. Obrońców Wybrzeża była dla zaproszonych okazją do partycypowania w uroczystym posadzeniu nowego drzewa, dębu –  symbolicznie przywołującego siłę i odporność, które to cechy pozostają w centrum uwagi każdego patrzącego wstecz na dzieje Polski. Wielu gości zapisało na pamiątkę miłe słowa w szkolnej kronice. Organizatorzy poczęstowali przybyłych rogalami marcińskimi, które stanowiły słodką kropkę nad „i” tego listopadowego wieczoru.

           Organizatorzy Wieczornicy – p. Beata Klein, p. Ireneusz Laskowski oraz p. Martyna Podolska, a także dyrekcja szkoły z dumą prezentowali uczniowskie talenty i cieszyli się, że ten wyjątkowy dla wszystkich Polaków czas przyniósł możliwość spotkania.

           Bogaty program tego wieczoru został powtórzony dla wszystkich uczniów w piątek (9.11) i tym razem także przyniósł wiele radości, a ponadto okazję do wręczenia wyróżnień laureatom konkursów w dużej mierze związanych ze stuleciem niepodległości!

      Karolina Grześkowiak

           A to artykuł o naszej wieczornicy: zkaszub.info


     • „ Z biegiem Wisły”- koncert dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

     •       Jesteśmy dumni znając dzieje naszego narodu, obchodzimy 100 lat naszej Wolnej Ojczyzny. Z radością, chwilami nawet z zadumą wysłuchaliśmy w naszej szkole koncertu „ Z biegiem Wisły”, który zaprezentowali nam muzycy z Agencji Artystycznej Viol- Art. W programie koncertu znalazły się bliskie sercu każdego Polaka tradycyjne pieśni i piosenki z regionów i krain, przez które przepływa Wisła (od źródła aż po ujście). Największą atrakcją dla dzieci była możliwość aktywnego uczestniczenia  oraz występy na scenie. Z olbrzymim entuzjazmem i niesamowitym zaangażowaniem uczniowie  bawili się przy muzyce dobrze znanej naszym babciom i prababciom.

          Na koniec wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy  hymn naszego kraju i mam nadzieję, że poczuliśmy się jedną polską rodziną.

      Zapraszam do galerii zdjęć -  Beata Formella

     • Wycieczka do Centrum Interaktywnej Edukacji EduFun

     •      17 października 2018 r. odbyła się wycieczka do Centrum Interaktywnej Edukacji Edufun w Redzie. Wyjazd został zorganizowany na zakończenie projektu finansowanego przez UE "Dzieciaki bystrzaki", nad którym pieczę w naszej szkole miała p. Ewa Socha.

            Wzięliśmy udział w warsztatach chemicznych, z kryminalistyki, robotyki i hologramów.

            Dziękujemy za wspaniałą zabawę.  Więcej zdjęć na szkolnej stronie FB.

     • Złota jesień w świetlicy

     •      Złota jesień już na dobre zagościła w naszej świetlicy. Piękne dary jesieni stanowią inspirację do ciekawych prac plastycznych. Tymczasem z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie wykonali portrety swoich nauczycieli oraz przygotowali piękne, kolorowe laurki. Z okazji zbliżającego się Święta Odzyskania Niepodległości dzieci bardzo intensywnie pracowały nad dekoracją naszych sal świetlicowych.

      Zapraszamy do galerii zdjęć.

      Katarzyna Stępień
      Małgorzata Zander
      Sandra Miłejko
      Iwona Borzeszkowska

       

     • III Edycja Gminnego Konkursu Plastycznego „Bezpieczna droga - znam zasady ruchu drogowego” dla uczniów klas „0” – III za nami

     •          W dniu 6 listopada, odbyło się uroczyste podsumowanie III Gminnego Konkursu Plastycznego „Bezpieczna droga – znam zasady ruchu drogowego”, na którym gościli Przewodniczący Rady Miejskiej pan Witold Szmidtke, przedstawiciele Firmy Auto Miras z siedzibą w Pępowie, pan Tadeusz Jakubiak Koordynator ds. Edukacji oraz Specjalista ds. Marketingu & PR pan Robert Puzdrowski, Przewodniczący Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie pan Piotr Socha, aspirant Karol Klamrowski z Komisariatu Policji w Żukowie, nauczyciele, uczniowie klas „0” - III oraz laureaci konkursu wraz z opiekunami.

             W tegorocznym konkursie udział wzięło 9 szkół z gminy Żukowo: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Przyjaźni, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Borkowie, Szkoła Podstawowa im. Jana Trepczyka w Miszewie, Szkoła Podstawowa im. ks. dr. Stanisława Sychowskiego w Skrzeszewie, Szkoła Podstawowa im. ks. Prałata Józefa Bigusa w Baninie, Szkoła Podstawowa im. Remusa w Glinczu, Szkoła Podstawowa im. Więźniów Obozu Stutthof  w Niestępowie Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie.

           Nad przebiegiem konkursu i przygotowaniem do finału czuwały Marzena Górska, Wioletta Wydrowska,  Helena Kukielska, Dominika Pranczk oraz Dorota Goszka – Stoltmann.

            Dzięki życzliwości zaprzyjaźnionych firm oraz osób prywatnych udało się nagrodzić aż 27 uczniów. Dyplomy i cenne upominki laureaci otrzymali dzięki sponsorom: Burmistrzowi Gminy Żukowo, Firmie Auto Miras z Pępowa, Firmie Elektromajster z Żukowa, Firmie ENERGA, Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie oraz Przyjaciołom Szkoły – anonimowym darczyńcom.

       

      Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w dwóch kategoriach, wśród laureatów znaleźli się:

      klasy „0” – I

      I miejsce – Remigiusz Reclaf klasa Ia – SP nr 1 Żukowo – opiekun Wioletta Wydrowska 

      Alicja Czechowicz klasa „0”b  - SP Przyjaźń – opiekun Regina Banaszek

      II miejsce – Paulina Kuchta klasa Id – SP nr 1 Żukowo – opiekun Anna Majkowska

      Laura Malanowska klasa „0”b – SP Przyjaźń – opiekun Regina Banaszek

      III miejsce – Oliwia Kinder klasa Id – SP Przyjaźń - opiekun Agata Dzionk

       Lena Wanke klasa Ib – SP nr 2 Żukowo – opiekun Monika Rychert

       

      Wyróżnienia: Antonina Gruba klasa Ia – SP nr 1 Żukowo – opiekun Wioletta Wydrowska

       Roksana Lejk klasa I – SP Niestępowo – opiekun Barbara Olszewska

       Alicja Jetkowska klasa I – SP Borkowo – opiekun Renata Belgrau

      Patrycja Cyman klasa „0”c – SP nr 2 Żukowo – opiekun Karolina Kierznikiewicz

       Roksana Pionk klasa Ib – SP nr 1 Żukowo – opiekunki Wiesława Bielawa- Belka oraz Aneta Marchewicz

       Martyna Lewkowicz klasa Ia – SP Banino – opiekun Jolanta Piasecka

       Amelia Rogowska klasa I – SP Niestępowo – opiekun Barbara Olszewska

       Paulina Pozańska klasa I – SP Skrzeszewo – opiekun Aleksandra Ropel

      klasy II – III

      I miejsce - Julia Kamińska klasa IIa – SP Przyjaźń – opiekun Elżbieta Gostomska- Cyrzan

       Wojciech Jaszewski klasa IIa – SP Przyjaźń – opiekun Elżbieta Gostomska- Cyrzan

      II miejsce - Zsuzsanna Fabian klasa IIa – SP nr 1 Żukowo –opiekun Beata Formella

      Dorota Kosznik klasa IIIa – SP nr 1 Żukowo – opiekun Marzena Górska

      III miejsce - Julia Bobryk klasa IIIc – SP nr 1 Żukowo – opiekun Bogumiła Bundt

      Grzegorz Bielski klasa II - SP Glincz - opiekun Grażyna Kurowska

      Szymon Trepczyk klasa IIb – SP nr 2 Żukowo – opiekun Monika Dembek

       

      Wyróżnienia: Aleksandra Halasz klasa IIa – SP nr 1 Żukowo – opiekun Beata Formella

      Krystian Janiszewski klasa IIb – SP nr 2 Żukowo – opiekun Monika Dembek

      Maja Sieciechowicz klasa IIa – SP Przyjaźń – opiekun Elżbieta Gostomska- Cyrzan

      Marika Wysiecka klasa II – SP Glincz – opiekun Grażyna Kurowska

       Szymon Grabowicz klasa IIIa – SP nr 1 Żukowo – opiekun Marzena Górska

       

            Kluczowym celem tej edycji konkursu było upowszechnienie prawidłowych zasad ruchu drogowego. Na wystawie pokonkursowej można było podziwiać efekty pracy małych artystów, ich talenty plastyczne oraz wiedzę na temat poprawnych zachowań w codziennych sytuacjach drogowych.

           Całość finałową uświetniła pogadanka profilaktyczna, którą wygłosił gość specjalny, aspirant Karol Klamrowski z żukowskiego Komisariatu Policji. Przypomniał dzieciom o najważniejszych zasadach ruchu drogowego oraz odpytał najmłodszych uczniów z podstawowej wiedzy z tego zakresu. Dzieci doskonale wywiązały się ze swoich zadań i udowodniły, że świetnie znają poruszaną tematykę.

           Pan dyrektor Przemysław Czachorowski, w swoim wystąpieniu, pochwalił wyobraźnię dzieci, ich pomysłowość i trafność obserwacji oraz ciekawy dobór środków artystycznych. Podziękował organizatorkom oraz wszystkim przybyłym na uroczystość.

            Głos również zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej pan Witold Szmidtke, który wysoko ocenił pomysł organizacji konkursu o tak ważnej tematyce. Zauważył, że Szkoła Podstawowa nr 1 w Żukowie jako jedyna szkoła w gminie bezpośrednio sąsiaduje z drogą krajową. Podkreślił znaczenie kształcenia komunikacyjnego od najmłodszych lat i jego wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa na co dzień.

            Przewodniczący Rady Rodziców, pan Piotr Socha, podziękował sponsorom wspierającym szkolne inicjatywy oraz pogratulował wszystkim laureatom. Wspólnie z młodą widownią przypomniał wszystkim zebranym numery alarmowe do służb ratunkowych.

            Po zakończeniu uroczystości goście wraz z dyrektorem szkoły spotkali się z pierwszoklasistami z żukowskiej „Jedynki”. Wręczyli kamizelki oraz opaski odblaskowe, ufundowane przez Burmistrza Gminy Żukowo pana Wojciecha Kankowskiego.

      Za rok kolejna edycja konkursu. Organizatorzy zapraszają do udziału i dziękujemy za tegoroczną współpracę.

      Marzena Górska