• BEZPIECZNY DOM

     •       BEZPIECZNY DOM – to najświeższy temat warsztatów profilaktycznych w ramach Projektu „Uczę się bezpieczeństwa” , który został przygotowany dla pierwszaków ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żukowie.

            Pod okiem koordynatorów z Komisariatu Policji w Żukowie, pani kom. Aleksandry Drewa i mł.asp. Łukasza Wenta, dzieci po raz kolejny wzięły udział w bardzo interesujących działaniach praktycznych. Do tej pory uczestniczyły już w zajęciach o bezpieczeństwie na drodze, w czasie ferii zimowych oraz podczas korzystania z urządzeń cyfrowych i Internetu.

             Tym razem głównym zadaniem było przygotowanie ich do właściwego reagowania na zagrożenia, z którymi spotykają się w domu i w najbliższej okolicy. Tajniki pomocy przedmedycznej i zasady zachowania w razie zagrożenia utraty zdrowia lub życia przybliżył pan Sławomir Kustusz, ratownik medyczny, z ESKUMED w Gdyni. Wiedzę o zachowaniu w razie pożaru lub innego niebezpiecznego zjawiska przekazali strażacy z OSP w Żukowie Mateusz Pielowski, Waldemar Dampc i Wojciech Dampc. Dodatkowo pierwszoklasiści mogli obejrzeć sprzęt ratowniczy i karetkę pogotowia oraz strażacki wóz bojowy z wyposażeniem.

           Taki pełen wrażeń dzień, z całą masą cennych informacji oraz praktycznych działań, zapewne wzmocnił poczucie bezpieczeństwa dzieci  i utrwalił ich poprawne nawyki i umiejętności. Należy dodać, że radość gościła zarówno na twarzach małych uczestników warsztatów, jak i instruktorów.

    • Wizyta klas 0 a i 3 c w Domu Seniora "Nestor"
     • Wizyta klas 0 a i 3 c w Domu Seniora "Nestor"

     •           Do wzruszającego zderzenia dwóch pokoleń doszło 13.02.2023 r.   Dzieci z kl.0a i 3c udały się do Domu Seniora "Nestor" w Żukowie z przedstawieniem świątecznym. Nasi mali aktorzy po raz kolejny zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie.

               Po przedstawieniu dzieci złożyły seniorom życzenia i wręczyły laurki. Wycieczka ta była prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości do drugiego człowieka.

      B. Wilczewska-Topka

    • Dzień Bezpiecznego Internetu
     • Dzień Bezpiecznego Internetu

     •        W tym roku nasza szkoła zgłosiła swój udział w ogólnopolskiej akcji Dni Bezpiecznego Internetu i przyłączyła się do działań propagujących bezpieczne poruszanie się dzieci i‍ młodzieży w‍ Internecie. Inicjatywa DBI będzie trwała dwa miesiące, działania z tym związane odbywać się będą w lutym i marcu. Całość koordynują nauczyciele informatyki pani Renata Stubińska-Nalewajek oraz pan Sławomir Szymański, a wspierają nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej.

              7 lutego w Dniu Bezpiecznego Internetu w klasach pierwszych odbyło się spotkanie profilaktyczne z udziałem policjantów z żukowskiego komisariatu. Goście kom. Aleksandra Drewa i mł.asp. Łukasz Wenta przeprowadzili warsztaty na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu i urządzeń cyfrowych. Pierwszaki otrzymały także zadanie dodatkowe polegające na wykonaniu prac plastycznych na ten temat. Pozostałe klasy młodsze (II - III) i starsze (IV - VIII) będą uczyć się zasad przestrzegania bezpieczeństwa w sieci oraz zapobiegania cyberprzemocy podczas zajęć informatycznych. Wezmą udział w lekcjach online, obejrzą prezentacje multimedialne oraz filmy profilaktyczne.

              Projekt trwa i kolejne zadania będą realizowane.

       

     • Konkurs Jasełek w Niestępowie


     •      12 stycznia 2023r. odbył się Konkurs Jasełek Bożonarodzeniowych w Niestępowie.

          Uczniowie klasy 8 d pod kierunkiem Ireneusza Laskowskiego oraz Justyny Belgrau reprezentowali Naszą Szkołę w Niestępowie.  Aktorzy zdołali przekazać zgromadzonej publiczności swój niezwykły talent sceniczny oraz wokalny, przenosząc zgromadzonych do odległego Betlejem.

           Ciężka praca uczniów i nauczycieli włożona w przygotowanie Jasełek nagrodzona została brawami. Jesteśmy bardzo dumni z Naszych uczniów i serdecznie gratulujemy sukcesów, gdyż zdobyli I miejsce.

      Justyna Belgrau,

      Ireneusz Laskowski

    • Ferie z robotami
     • Ferie z robotami

     •        W pierwszym tygodniu ferii zimowych w naszej szkole uczniowie mieli okazję uczestniczyć między innymi w zajęciach z robotyki.  Korzystali z zakupionych niedawno mniejszych robotów Code Rocky, ale dających duże możliwości sterowania poprzez aplikację na tabletach oraz programowania. Większe zestawy, wymagające od ucznia najpierw samodzielnego złożenia to MBoty 2 oraz MBoty Ranger. Ich sterowanie ułatwiają specjalne konsole, ale można je również programować do samodzielnej jazdy. Uczestnicy zajęć wypróbowali różne sposoby wykorzystania tych robotów oraz zmiany ich budowy, np. zastąpienia kół  gąsienicami.

            Starsi uczniowie pracowali także z zestawami Lego Mindstorms, budując i programując roboty do różnych zastosowań.

         Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się możliwość sterowania dronami, ich starty oraz akrobacje powietrzne. Posiadamy obecnie trzy drony w specjalnej wersji edukacyjnej. Mają one wbudowane kamerki, są zabezpieczone przed zderzeniami specjalną klatką.  Można nimi sterować za pośrednictwem aplikacji na smartfon lub tablet. Ale będą też wspierały naukę programowania i robotyki.

            Drony oraz akcesoria do nich zostały zakupione dzięki funduszom zebranym w szkole w czasie kiermaszu zorganizowanego z okazji Dnia Św. Patryka. Dzięki sponsorowi mogliśmy również zakupiliśmy etui do dwunastu tabletów w pracowni, co zabezpiecza je podczas używania w trakcie zajęć.

           

            Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów w różnym wieku. Mogli oni rozwijać swoje umiejętności w programowaniu i  budowaniu robotów. Podchodzili do tego z dużym zaangażowaniem, bardzo cieszyli się z możliwości praktycznego zastosowania nowych technologii. A świadczyć o tym mogą również nazwy, jakie nadali oni robotom. Są tam Śmiguś, Robuś i inni… Teraz ładują swoje akumulatorki, czekając na kolejne zajęcia.

      ​​​​​​​


          Poniżej znajdują się zdjęcia z zajęć plastycznych i szachowych. 


     • Jasełka szkolne

     •  

          W dniu 22 grudnia odbyły się w naszej szkole tradycyjne jasełka oraz wigilie klasowe. 

          

        Występy uczniów.


        Życzenia klasowe.


       ---------------------------

       ---------------------------

       ---------------------------

       ---------------------------

       ---------------------------

       ---------------------------

       ---------------------------

       ---------------------------

       

       ---------------------------       ---------------------------      ---------------------------       ----------------

    • XVIII Olimpiada Matematyczna Juniorów
     • XVIII Olimpiada Matematyczna Juniorów

     • Komitet Główny Olimpiady Matematycznej Juniorów ma przyjemność poinformować, że uczniowie naszej szkoły:

      Weronika Karolina Kwolek, klasa 8B

      Anna Żebrowska, klasa 8G

      zostali zakwalifikowani do zawodów drugiego stopnia XVIII Olimpiady Matematycznej Juniorów, które odbędzie się 14 stycznia 2023 r.

       

    • Konkurs Poetycki „Pierwsza Gwiazdka”
     • Konkurs Poetycki „Pierwsza Gwiazdka”

     • ​​​​​​​        W grudniu w naszej szkole odbył się XIV Bożonarodzeniowy Konkurs Poetycki „Pierwsza Gwiazdka”.  Komisja w składzie Małgorzata Kurkowska, Marta Kalkowska-Kwidzińska, Katarzyna Karcz wyłoniła następujących laureatów konkursu.

      Kategoria kl. II-IV

      ​​​​​​​

      I miejsce: Kornelia Lubocka IVc
      II miejsce: Paulina Fierka IIa
      II miejsce: Aleksandra Majkowska IIIb
      III miejsce: Samuel Klawikowski IVd

      Wyróżnienie:

      Kornelia Kwidzińska Ia, Zuzanna Biernat Ic, Michał Wenzeł IIa, Maciej Szymanowski IIb, Miłosz Rzepka IIIb
       

       

      Kategoria kl. V-VIII

      I miejsce: Zsuzsanna Fabian VIa
      II miejsce: Paulina Góra VIIIb
      III miejsce: Roksana Giezek VIIIe
      III miejsce: Olivier Kuper VIIIe

      Wyróżnienie:

      Agata Lubocka VIIIf, Anna Kolka VIIIg


      Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział.

      Zapraszamy do lektury nagrodzonych wierszy.

      Organizatorzy

    • Międzynarodowe Święto Pluszowego Misia
     • Międzynarodowe Święto Pluszowego Misia

     •         25 listopada obchodziliśmy w oddziałach przedszkolnych Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.

            Grupy 0a, 0b i 0c wzięły udział w specjalnych zajęciach przygotowanych przez nauczyciela bibliotekarza Katarzynę Karcz. Ponadto w ciągu całego dnia dzieci świętowały urodziny ukochanych pluszaków wspólnie z Paniami Wychowawczyniami poprzez różne zabawy i aktywności. Dzień ten przyniósł wszystkim wiele radości
      i niezapomnianych wrażeń.

      Katarzyna Karcz

    • Konkurs Piosenki Świątecznej
     • Konkurs Piosenki Świątecznej

     •     Coraz bliżej Święta Bożego Narodzenia, a śpiewanie utworów o tematyce świątecznej to najpiękniejszy zwyczaj w polskich domach. 2 grudnia 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie odbył się  Konkurs Piosenki Świątecznej. Celem konkursu było rozbudzanie u młodych wykonawców zamiłowania do śpiewu i muzyki, promowanie aktywności twórczej dzieci, zainteresowanie uczniów piosenkami o tematyce świątecznej oraz wyłonienie talentów wokalnych wśród młodych muzyków naszej szkoły.

          Konkurs prowadzony był w trzech kategoriach wiekowych:

      -  I kategoria wiekowa: klasy I - III

      - II kategoria wiekowa: klasy IV - VI

      - III kategoria wiekowa: klasy VII - VIII

             Komisja w składzie: Anita Komarnicka, Agnieszka Labuda, Ireneusz Laskowski, Justyna Belgrau dokonała oceny prezentacji piosenek i przyznała następujące miejsca:

      Kategoria wiekowa I - III

      I miejsce - Amelia Tutkowska - kl. I a

      II miejsce - Alicja Grajkowska - kl. I a

      III miejsce - Zuzanna Wydrowska - kl. II c

      Wyróżnienie: Klara Dąbrowska - kl. I a, Zuzanna Biernat - kl. I c

      Kategoria wiekowa IV - VI

      I miejsce - Julia Hopa - kl. IV d

      II miejsce - Samuel Klawikowski - kl. IV d

      III miejsce - Jan Gruba - kl. IV a

      Wyróżnienie: Zuzanna Romska - kl. IV b, Ksawery Formela - kl. IV c, Malwina Hermann - kl. IV c, Laura Kostuch - kl. IV d, Emilia Szymanowska - kl. V b, Aleksandra Zielińska - kl. V b, Łucja Dzierżawiec -kl. V b, Eliza Tokarska - kl. V b, Wiktoria Szur - kl. V b

      Kategoria wiekowa VII - VIII

      I miejsce - duet: Zsófia Fabian - kl. VIII a, Zsuzsanna Fabian - kl. VIa

      II miejsce - Helena Modrzejewska - kl. VI c

      III miejsce - Zuzanna Hinca - kl. VIII d, Lidia Kutniewska - kl. VIII a

      Wyróżnienie: Martyna Fogler - kl. VIII d, Zuzanna Stencel - kl. VII cKomisja oceniała uczestników według następujących kryteriów:pamięciowe opanowanie utworu, dobór repertuaru, interpretacja utworu i ogólny wyraz artystyczny, wrażenie artystyczne, muzykalność i warunki głosowe wykonawców.        

      Justyna Belgrau

     • Erasmus + - wyjazd uczniów do Estonii

     •     W dniach 23 – 29 października 2022 roku dwoje nauczycieli wraz z piątką uczniów brało udział w wyjeździe do Estonii w ramach projektu Erasmus + - Robotic Coding With Lego EV3

        Byli to: Maja Labuda klasa 8D,  Rozalia Łapa klasa 8D,  Weronika Kwolek  klasa 8B,  Szymon Ziółkowski klasa 7B, Jan Kukulski  klasa 8D oraz nauczyciele  Edyta Kuklińska i Sławomir Szymański.

       

      Jak przebiegał wyjazd można zobaczyć w poniższej prezentacji.

       Estonia - Parna

      Projekt ramienia robota zbudowanego z wykorzystaniem zestawu Lego EV3

      Wyścigi  robotów - jazda po linii

      Prezentacja naszego projektu - ramię robota.

    • Konkurs Plastyczny „Moja ulubiona lektura szkolna”
     • Konkurs Plastyczny „Moja ulubiona lektura szkolna”

     •       W październiku z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowano dla uczniów klas I-VIII Konkurs Plastyczny „Moja ulubiona lektura szkolna”.

         Organizatorzy konkursu: Katarzyna Karcz, Aneta Marchewicz, Agnieszka Rzepka - przyznali miejsca i wyróżnienia następującym uczniom:

      w kategorii klas I - IV           

      I miejsce: Eryk Kleisa Ia

      II miejsce: Pola Karczewska IVa

      III miejsce: Piotr Kujawa Ia

      Wyróżnienie: Kornelia Kwidzińska Ia, Amelia Tutkowska Ia, Eliza Klinkosz Ic, Wojciech Karczewski IIa, Iwan Zacharczuk oddział przygotowawczy, Oleksander Klimchuk oddział przygotowawczy

      w kategorii klas V-VIII

      I miejsce:  Zuzanna Kuberna VIIb

      I miejsce: Patrycja Grobelniak VIIIa

      II miejsce: Sandra Danielek VIIIg

      III miejsce: Roksana Pionk Vb

      Wyróżnienie: Zsuzsanna Fabian 6a, Julia Pałubicka VIIIe, Agata Lubocka VIIIf, Olivier Kuper VIIIe


      Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

      Zapraszamy do obejrzenia galerii nagrodzonych i wyróżnionych prac.

      Katarzyna Karcz,
      Aneta Marchewicz,
      Agnieszka Rzepka

     • Konkurs Pieśni Patriotycznej

     •           Dnia 21.10.2022r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie odbył się wewnątrzszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej. Konkurs miał na celu pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa, poszerzenie znajomości polskiej kultury muzycznej oraz kultywowanie tradycji wspólnego wykonywania polskich pieśni patriotycznych.

               Komisja w składzie:Justyna Belgrau, Ireneusz Laskowski dokonała oceny prezentacji pieśni oraz przyznała następujące miejsca:

      I kategoria wiekowa - klas 0 - III:

      1. miejsce: Maja Lichoń kl. III c

      2. miejsce: Amelia Tutkowska kl. I a

      3. miejsce: Oliwia Rzepka kl I c

           wyróżnienie: Maksymilian Bednarczyk kl. II c, Blanka Milczanowska kl III a.

      II kategoria wiekowa - klas IV - VIII:

      1. miejsce: Martyna Fogler kl. VIII d

      2. miejsce: Zsófia Fabian kl. VIII a

      3. miejsce: Zuzanna Hinca kl. VIII d oraz Zsuzsanna Fabian kl. VI a

          wyróżnienie: Malwina Hermann kl IV c, Zofia Reglińska kl. V a, Aniela Littwitz kl.V b, Wiktoria Szur kl. V b, Aleksandra Zielińska kl. V b, Agata Udrycka kl. VI c, Kinga Reglińska kl. VIIb.

               Komisja oceniała uczestników według następujących kryteriów: pamięciowe opanowanie utworu, ogólny wyraz artystyczny, muzykalność i warunki głosowe wykonawców oraz poprawność językowa.

        Uczennice: Maja Lichoń oraz Martyna Fogler reprezentowały Naszą Szkołę w VI Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej, który odbył się 5 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej im. ks. prałata Józefa Bigusa w Baninie.

      Justyna Belgrau,
      Ireneusz Laskowski

       

    • Wyniki IV Powiatowego Konkursu Plastycznego dla klas „0” - III „Bezpieczna droga – znam zasady ruchu drogowego” 2022
     • Wyniki IV Powiatowego Konkursu Plastycznego dla klas „0” - III „Bezpieczna droga – znam zasady ruchu drogowego” 2022

     •         W konkursie wzięło udział 175 uczniów z 32 szkół powiatu kartuskiego. Większość prac wykonana została zgodnie z regulaminem konkursu. Komisja z przyjemnością dokonała wyboru najciekawszych obrazów. Jak co roku nie był to łatwy wybór.

             Oto wyniki:

      Klasy ”0”- I

      I miejsce:

      Aniela Lubińska  klasa 1a - SP w Chmielnie

      Aleksandra Rajewska klasa 1a – SP nr 1 w Żukowie

      II miejsce:

      Oliwia Musielak klasa 0d – SP w Kiełpinie

      Amelia Wojciechowska klasa 0c – SP nr 1 w Żukowie

      III miejsce:

      Alan Jasnoch klasa 1b – SP w Miechucinie

      Franciszek Wicki klasa 1a – SP nr 5 w Kartuzach

      Wyróżnienia:

      Julia Plichta klasa 0b – SP w Kiełpinie

      Maja Szynszecka klasa 1a – SP w Miechucinie

      Maria Jarosławska klasa 1a – SP w Chmielnie

      Zofia Bojanowska klasa 0 – SP w Gowidlinie

      Kornelia Zaborowska klasa 1 – SP w Jelonku

      Szymon Widrowski klasa 0 – SP w Pomieczyńskiej Hucie

      Lena Domagała klasa 1c – SP w Pępowie

      Laura Smentoch klasa 1c – SP nr 1 w Żukowie

      Ada Raczkowska klasa 1c – SP w Chwaszczynie

      Elena Kopp Ostrowska klasa 0 – SP w Koloni

      Stanisław Borowski klasa 1b – SP nr 5 w Kartuzach

       

      Klasy II – III

      I miejsce:

      Zofia Gall klasa 2 – SP nr 5 w Kartuzach

      Antonina Szmidt klasa 3b – SP w Chmielnie

      II miejsce:

      Julia Walder klasa 2b – SP nr 1 w Żukowie

      Maciej Seewald klasa 3 – SP w Miechucinie

      III miejsce:

      Sonia Dąbrowska klasa 3g – SP w Baninie

      Oliwia Góra klasa 2c – SP nr 1 w Żukowie

      Wyróżnienia:

      Joachim Damaszk klasa 2d – SP nr 2 w Sierakowicach

      Bartłomiej Rzepka klasa 2b – SP w Dzierżążnie

      Albert Gorski klasa 2 – SP w Reskowie

      Wiktoria Dolistowska klasa 3a – SP w Pępowie

      Miłosz Rzepka klasa 3b – SP nr 1 w Żukowie

      Wiktoria Lewwa klasa 2 – SP w Borzestowie

      Helena Woźniak klasa 3a – SP w Pępowie

      Natalia Krakowiak klasa 2 c – SP w Kiełpinie

      Laura Trybowska klasa 3b – ZKiW w Gołubiu

      Weronika Domaszk klasa 2 – SP w Borku Kamiennym

       

       

           Sponsorami nagród są:

      • Firma Auto Miras MAKURAT z Pępowa,
      • Firma Elektromajster z Żukowa,
      • Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej  nr 1 w Żukowie,
      • ENERGA SA z Gdańska,
      • Referat Promocji i Komunikacji Społecznej przy UG w Żukowie.

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom. Gratulujemy laureatom.

       

      UWAGA! Nagrody prosimy odbierać, w miarę możliwości, osobiście od 4 listopada.

      W przypadku trudności z osobistym odbiorem prosimy o kontakt  telefoniczny - tel. 503751197.

       

      Organizatorki konkursu:
      Marzena Górska,
      Aneta Marchewicz,
      Barbara Wilczewska – Topka,
      Wioletta Wydrowska.

    • Świetlicowe działania
     • Świetlicowe działania

     •         W świetlicy szkolnej na dobre rozgościła się  kolorowa polska złota jesień. W związku z tym  nasza świetlica nabiera jesiennych kolorów.  

         Uczniowie w kreatywny sposób wykorzystają różnorodne zajęcia świetlicowe do rozwijania swoich zainteresowań i ukrytych talentów. W czasie jesiennych dni dużo malują, rysują, lepią. Przy wykorzystaniu klocków kreatywnych powstają naprawdę wyjątkowe konstrukcje.

             Dziękujemy dyrekcji szkoły za wsparcie finansowe w zakupie gier, zabawek oraz pomocy dydaktycznych do świetlicy szkolnej.

      Wychowawcy świetlicy

    • Ślubowanie pierwszoklasistów
     • Ślubowanie pierwszoklasistów

     •    10 października 2022 r. nasi pierwszoklasiści wraz z dużą grupą gości wypłynęli na wspólny rejs. Za sterami wesołego statku stanął dyrektor Przemysław Czachorowski  wraz z pierwszym oficerem Wiolettą Wydrowską. Na pokładzie zagościli Przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie Witold Szmidtke, Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców przy SP nr 1 Magdalena Wolf, Dyrektorka OKiS w Żukowie Aleksandra Rogalewska – Kania, Dyrektorka Biblioteki Samorządowej w Żukowie Natalia Lange, Dyrektorka Przedszkola „Kogucik” Barbara Sirocka, rodzice i dziadkowie, koledzy z klas trzecich z wychowawczyniami.

            Najmłodszych członków załogi wspierały doświadczone bosmanki z Samorządu Uczniowskiego. Morska wycieczka wiodła przez Wyspy: Piosenki, Wiedzy i Gimnastyki, to tutaj marynarze musieli udowodnić, że ocean im niestraszny. Mierzyli się z wiedzą matematyczną, przyrodniczą i polonistyczną. Pokazali prawdziwą współpracę i integrację zespołów. Każde kolejne zadanie wykonywali perfekcyjnie.

       

         

             Na zakończenie rejsu młodzi marynarze zostali przyjęci do braci uczniowskiej i złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. W porcie czekało na nich mnóstwo niespodzianek. Były prezenty od zaproszonych gości i rodziców oraz niespodzianki od kolegów z klas trzecich. Kiedy już wspólna podróż dobiegła końca, wszyscy podróżni w doskonałych nastrojach opuścili statek, żukowską „Jedynkę”.

       

    • Przedszkolaki uczą się zasad udzielania pierwszej pomocy.
     • Przedszkolaki uczą się zasad udzielania pierwszej pomocy.

     •        W ramach Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" w szkołach podstawowych uczniowie Naszych zerówek poznali dzisiaj zasady i etapy udzielania pierwszej pomocy. Zaczynając od sprawdzenia stanu poszkodowanego, wezwania pomocy,  oddechu poszkodowanego, pozycji bocznej,  przechodząc do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dowiedzieli się jak ważne jest podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia oraz jak ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności.

            Dzieci w czasie zajęć oswajają się z ważnymi zagadnieniami i kształtują właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. Dzieci dowiadują  się, że najważniejsze jest ich Bezpieczeństwo. Zanim zaczną działać, sami muszą być bezpieczni.

      Przygotowała: 
      Sandra Miłejko

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie
   • (+48) 58 681 87 62, 58 681 85 34,
    Tel. filia (58) 681 82 02,
    Tel. komórkowy 503 751 197
   • 83-330 Żukowo
    ul. Gdyńska 7
    Filia ul. Gdańska 66
    Poland
  • Logowanie