ROWEROWY MAJ 2022
Nasza szkoła przystępuje do kolejnej edycji Kampanii Rowerowy Maj. Kampania realizowana jest przez gminę Żukowo w partnerstwie z miastem Gdańsk.
Głównym celem zabawy jest promowanie aktywności fizycznej i zrównoważonej mobilności, w szczególności komunikacji rowerowej. Uczestnikiem Rowerowego Maja może być każdy przedszkolak/uczeń zgłoszonej do udziału placówki. Warunkiem uczestnictwa dziecka w Kampanii jest podpisanie zgody przez rodzica/opiekuna i przekazanie jej wychowawcy do poniedziałku 28 marca 2022 roku. Za aktywne podróże uznaje się przejazdy do szkoły rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach, deskorolce, a także w przypadku dalszych odległości, podróże komunikacją miejską łączone z aktywnymi podróżami odbyte od dnia 4 maja do dnia 31 maja 2022 roku.
Najaktywniejsi uczestnicy zabawy otrzymają ciekawe nagrody.
Szczegółowe informacje oraz regulamin znajdą Państwo na stronie internetowej naszej szkoły
oraz na stronie organizatora Kampanii www.rowerowymaj.euKoordynator szkolny:
Anna MajkowskaIndywidualna-zgoda-na-udzial-w-kampanii-2022
REKRUTACJA
Wszystkie dzieci urodzone w roku 2016 i w 2017 /5 i 6 letnie/ zostały
przyjęte do klasy „0” na rok szkolny 2022/2023.Nie zostały przyjęte do klasy „ 0” dzieci urodzone w 2018
i 2019 roku / 3 i 4 -letnie/.Regulamin rekrutacji >>> OTWÓRZ
Wniosek o przyjęcie do szkoły >>> OTWÓRZ
Oświadczenie woli przyjecia do klasy 0 >>> OTWÓRZ
Oświadczenie woli przyjęcia do klasy 1 >>> OTWÓRZ
Zarządzenie Burmistrza Gminy Żukowo nr 23/2022 >>> OTWÓRZ
Zarządzenie Burmistrza Gminy Żukowo nr 30/2022 >>> OTWÓRZ
Kliknij, aby powiększyć.
AKTUALNOŚCI
1 miejsce w turnieju Żukowskiej Ligi Futsalu
Drużyna dziewczyn z GKS Żukowo rocznik 2013 i młodsze zdobyła 1 miejsce w turnieju Żukowskiej Ligi Futsalu pokonując drużyny chłopców 💪 Dziewczyny górą! Aleksandra Majkowska kl. Ib- gratulujemy.
Beata Formella
Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w Szachach
Mimo że szachiści mają bardzo utrudnione możliwości spotkań przy prawdziwej szachownicy, to jednak w naszej szkole życie szachowe tętni. Spotykamy się 2 razy w tygodniu na zajęciach online, podczas których rozgrywamy turnieje, analizujemy partie, poznajemy tajniki królewskiej gry, a przede wszystkim dobrze się bawimy. Nie zapominamy też, żeby sprawdzić swoje umiejętności w konfrontacji z szachistami z innych szkół.
Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia
Tradycyjnie już od kilkunastu lat w naszej szkole corocznie 25 listopada świętujemyz najmłodszymi uczniami z grup 0 Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.
W tym roku, z zachowaniem reżimu sanitarnego, oddziały przedszkolne grupa 0a, 0b i 0c wzięły udział w zajęciach zorganizowanych przez Katarzynę Karcz nauczyciela bibliotekarza. Dzieci poznały historię powstania pluszowego misia, obejrzały „Misiową Wystawę”, wykazały się też znajomością misiowych bohaterów książek i filmów oraz poznały ciekawostki z życia prawdziwych niedźwiedzi. Tegoroczną atrakcją okazała się możliwość sfotografowania się przez chętne dzieci w „Misiowej Fotobudce”.
Konkurs Plastyczny „Z książką mi do twarzy"
Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych został zorganizowany dla uczniów klas I-VI Konkurs Plastyczny „Z książką mi do twarzy". Komisja konkursowa w składzie: Aneta Marchewicz i Katarzyna Karcz wyłoniła, spośród zgłoszonych prac ,następujących laureatów konkursu.
W kategorii klas I-III:
Święto Niepodległości w grupie 0 „C” Delfiny
Grupa 0 „C” Delfiny z entuzjazmem przygotowywała się do Święta Niepodległości.
Poznawała legendy o Warszawie i dawnych stolicach Polski. Uczyła się co to godło, flaga i hymn państwowy. Przedszkolaki postanowiły, że nauczą się Mazurka Dąbrowskiego. Przez kilka dni trwały próby, a w przeddzień Święta Niepodległości o godzinie 11.11, tak jak dzieci z wielu polskich przedszkoli i szkół, cała grupa przystrojona we własnoręcznie wykonane biało - czerwone kotyliony z całego serca śpiewała „Jeszcze Polska nie zginęła…..”
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji w grupach 0 oraz w klasach pierwszych odbyły się specjalne zajęcia poświęcone bajkom i ich bohaterom. Szkolne sale zapełniły się księżniczkami, wróżkami, piratami, smokami i wieloma innymi postaciami z bajek, gdyż nasi najmłodsi uczniowie na ten dzień przebrali się za swoich ulubionych bohaterów. W takiej atmosferze dzieci chętnie odgadywały przygotowane dla nich bajkowe zagadki literackie i zadania matematyczne.
Powiatowy Konkurs “Just Sing”
Dnia 3 października dwójka naszych uczniów Piotr Kosiarz (klasa 6d) i Sara Kosiarz (klasa 2a) otrzymali wyrożnienie w Powiatowym konkursie “Just Sing” w Baninie.
Nagrodzonym gratulujemy.
Narodowe Święto Niepodległości
11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W 1918 roku Polska, po 123 latach, odzyskała niepodległość.
W związku z obecną sytuacją proponujemy obejrzenie krótkiego programu artystycznego w formie zdalnej. Zaangażowali się w niego następujący uczniowie : Martyna Fogler (6d), Zuzanna Hinca (6d), Witold Celiński - Jakubowicz (6c), Weronika Kwolek (6b), Weronika Rybant (6b) i Rozalia Łapa (6c).
Projekt: „Opowiadamy o obrońcach Wybrzeża z 1939 i współczesności”
Nieformalna Grupa Nauczycieli naszej szkoły pod nazwa Pasjonaci Szkoły im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie realizuje od kilku tygodni projekt z Funduszu Akumulatora Społecznego pt.: „Opowiadamy o obrońcach Wybrzeża z 1939 i współczesności”. Nasza Szkoła Podstawowa nr 1 imieniem Obrońców Wybrzeża może pochwalić się tym patronem od 45 lat, dlatego postanowiliśmy jej nazwę upamiętnić realizacją filmu.
„Bezpieczna droga – znam zasady ruchu drogowego” - Żukowo 2020
Wyniki II Powiatowego Konkursu Plastycznego dla klas „0” – III
Dzieci już od najmłodszych lat wiedzą jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze. Uczą się tego w domu oraz w szkole. W tym roku mali artyści z 14 szkół powiatu kartuskiego postanowili pokazać wszystkim, że ten temat jest im znany i bardzo bliski. Świetnie przygotowali się do zobrazowania tego ważnego zagadnienia i wykonali fantastyczne prace plastyczne. Następnie ich dzieła dotarły do Szkoły Podstawowej nr 1 w Żukowie na coroczny konkurs plastyczny „Bezpieczna droga”, gdzie zostały poddane ocenie organizatorów. Komisja wybrała najciekawsze obrazy. W jej skład weszli Przemysław Czachorowski – dyrektor szkoły, Marzena Górska, Wioletta Wydrowska oraz Grażyna Boniec – nauczycielki klas młodszych z żukowskiej „Jedynki”.
"SZKOŁA PAMIĘTA"
W ramach tegorocznej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta” uczniowie naszej szkoły przygotowali prezentację multimedialną pt „Leon Zadurski-harcerz, więzień obozu koncentracyjnego Stutthof, bohater”. Prezentacja została opublikowana na stronie internetowej szkoły.
Ponadto w Szkolnej Izbie Pamięci na ten temat przygotowali gazetkę ścienną zawierającą zdjęcia, dokumenty i pamiątki po Leonie Zadurskim. Na miejscowym cmentarzu odwiedzili jego grób i uporządkowali go.
SZÓSTKA NA SZÓSTKĘ
Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się do wspólnego układania listy książek nowych, ciekawych i takich, które chcielibyście, żeby znalazły się w naszej szkolnej bibliotece. Na poniższej liście nie ma wszystkich proponowanych tytułów bo:
- część z nich już jest na naszych półkach :)
- część tyt
PRZERWA NA CZYTANIE – BIJEMY REKORD
W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom nasza szkoła przyłączyła się do udziału I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie.
Akcja czytelnicza w naszej szkole odbyła się w środę 7 października i polegała na wspólnym czytaniu książek podczas przerw międzylekcyjnych. Tego dnia wszyscy członkowie naszej społeczności – uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, pracownicy sekretariatu i obsługi – przynieśli do szkoły książki i czytali je między lekcjami czy podczas przerw w swojej pracy.
Wyniki konkursu świetlicowego "Portret mojego pupila"
Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji konkursu plastycznego "Portret mojego pupila" komisja wybrała zwycięzców w dwóch kategoriach: I-III i IV-VI.
Oto wyniki:
W kategorii I-III
I miejsce zajęli: Blanka Milczanowska 1A oraz Miłosz Rzepka 1B
II miejsce zajęła: Kornelia Lubocka 2C
III miejsce zajęła: Klaudia Rogalewska 1C
„Kosmiczne Ślubowanie”
W dniu 23 października 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie odbyło się UROCZYSTE ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH I PASOWANIE NA UCZNIÓW. W tym roku ślubowanie składały trzy klasy.
Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju i konieczność zachowania reżimu sanitarnego, odbyły się z tej okazji trzy oddzielne apele, tak aby każdej klasie zapewnić przestrzeń i możliwie jak najwyższy poziom bezpieczeństwa. Z tego też powodu, wyjątkowo w tym roku, w uroczystości niestety nie mogli wziąć udziału rodzice uczniów ani zaproszeni goście - przedstawiciele kuratorium i lokalnych władz.
Jesienne kwietniki
Aura powoli przestaje nas rozpieszczać i wielkimi krokami zaczyna rządzić jesień. Zazwyczaj kojarzy się ona z pluchą, deszczem, silnym wiatrem, spadkiem temperatury i coraz krótszym dniem... Ale na pewno ta pora roku ma również swoje piękne strony...Rozpieszczać nas może możliwością zbierania owoców, grzybów i przede wszystkim całą gamą pięknie kwitnących kwiatów, kolorami liści zmieniających się z wiosenno-letniej zieleni na kolory w całej palecie barw ciepłych, od żółtej poprzez pomarańcz do czerwieni włącznie.
Dzień Głośnego Czytania w świetlicy szkolnej
W świetlicy naszej szkoły 29 września obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania pod hasłem „Czytamy razem w świetlicy” w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Tego dnia z samego rana dzieci poznały historię smoka Achillesa, który uwielbiał czytać książki i marzył o dalekich podróżach. Następnie dzieci malowały głównego bohatera opowiadania oraz jego przyjaciół. Przygotowały też własną bajkową zakładkę do książek.
Klasa 2b poznawała podstawy programowania z mobilną pracownią komputerową
14 października klasa 2b miała okazje po raz pierwszy przetestować szkolne laptopy z mobilnej pracowni komputerowej. Przypomnijmy, że otrzymaliśmy je za udział w ogólnopolskiej akcji #OSEWyzwania.
Po otwarciu „magicznej skrzyni” ujrzeliśmy 16 nowych przenośnych komputerów. Każdy z nas mógł osobiście pracować na nowym sprzęcie. Wzięliśmy udział w zajęciach z podstaw programowania. Skorzystaliśmy z ćwiczeń on-line na Matzoo - Programowanie Poziom 2. Pani Marzena wyjaśniła nam i pokazała jak należy wykonywać zadania.
Europejski Dzień Języków
26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków, ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku. Najważniejszym jego przesłaniem jest prawo każdego, niezależnie od wieku, do rozwijania umiejętności językowych i korzystania z możliwości, jakie ta nauka stwarza.
Pomimo wielu ograniczeń, jakie obowiązują w tym roku szkolnym nasi uczniowie przyłączyli się do obchodów Dnia Języków. Każda z klas poszerzała wiedzę o jednym, losowo wybranym, kraju naszych partnerów projektów Erasmus+ i przygotowywała na jego temat plakat, film, fotorelację czy wystawę prac plastycznych. Stworzone przez uczniów prace wyeksponowane zostały w salach lekcyjnych oraz na korytarzach i holach w budynkach szkolnych. Powstała też szkolna gazetka dzięki której uczniowie mają możliwość nauczenia się powitania w wielu językach i rozróżniania flag państw Europy.
CodeWeek - Cała Polska Programuje 2020
W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 1C wzięli udział w wyzwaniu CodeWeek - Cała Polska Programuje 2020. Zgłosiliśmy się do 10 wyzwań i codziennie wykonywaliśmy jedno zadanie. Zadania obejmowały elementy programowania, korzystaliśmy z maty, ozobotów, puzzli AR - ukazujących nam rozszerzoną rzeczywistość, ale też ze zwykłych karteczek z obrazkami. Te drobne zadania były oczywiście dopasowane do tematów lekcji i dawały nam dużo radości.