• 15 marca uczniowie oraz pracownicy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie obchodziliśmy swoje święto. Po raz pierwszy wszyscy zgromadzili się na wspólnej uroczystości w nowej hali sportowo-widowiskowej.
  • 7 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie miał miejsce Konkurs Piosenki Patriotycznej. Odbył się on dzięki ogromnemu wsparciu Fundacji Edukacji i Działań Społecznych w Kartuzach.
  • Ślubowanie klas I
  • Ślubowanie klas I
  • Ślubowanie klas I
  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie zakończyła projekt Robotic and coding with Lego EV3 w ramach programu Erasmus+.
  • 18 maja 2023r. w pięknej scenerii szkolnej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie odbył się XIV Gminny Przegląd Małych Form Scenicznych dzieci 5 i 6 letnich. Wydarzenie to było okazją do integracji grup przedszkolnych z gminy Żukowo.
  • Dnia 13 marca 2023 r. ponad 100 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w warsztatach, które przeprowadziła grupa uczniów z Technikum nr 2 w Kartuzach, w ramach projektu społecznego realizowanego z Zwolnieni z Teorii.
  • W tym roku nasza szkoła zgłosiła swój udział w ogólnopolskiej akcji Dni Bezpiecznego Internetu i przyłączyła się do działań propagujących bezpieczne poruszanie się dzieci i‍ młodzieży w‍ Internecie.
  • 26 października w naszej szkole zainaugurowano VII edycję programu „Uczę się bezpieczeństwa” dla klas I ze szkół województwa pomorskiego, którą patronatem objął Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.
  • Tegoroczne świętowanie zbiegło się z wizytą gości z wymiany międzynarodowej w ramach Programu Erasmus + Technoschool KA29. Przez tydzień w naszej szkole wspólnie tworzyliśmy coś wyjątkowego, miłego dla nas i tureckich pedagogów.
  •  

    

   Standardy Ochrony Małoletnich w SP nr 1 w Żukowie

   Standardy Ochrony Małoletnich - wersja skrócona

    

   >>> ZAŁĄCZNIKI <<<

    

    

    

   ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   SZANOWNI RODZICE

   PONIŻEJ PRZEKAZUJEMY DOKUMENTY DOTYCZĄCE REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2024/2025

   • Zarządzenie Burmistrza Gminy Żukowo – zawiera harmonogram

   Zarzadzenie_-_harmonogram.pdf

   • Uchwała Rady Miejskiej w Żukowie – dotyczy obwodów szkół

   Uchwala_-_obwody_od__01.09.pdf

   • Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego

   Wniosek_o_przyje__cie_dziecka_do_oddzialu_przedszkolnego_w_Gminie_Zukowo.pdf

   • Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej

   Wniosek_o_przyjecie_do_kl._I_i_wyzej.pdf

    

   INFORMUJEMY

   1. Podczas rekrutacji do oddziału przedszkolnego przyjmowane są tylko dzieci zamieszkałe w gminie Żukowo (spoza gminy wyłącznie po uzgodnieniu z Referatem Oświaty i Zdrowia i tylko w przypadku wolnych miejsc po zakończeniu całej rekrutacji na terenie całej gminy Żukowo).
   2. Opieka przedszkolna dotyczy 5 godz dziennie
   3. Ze świetlicy szkolnej mogą korzystać dzieci od 6 r.ż
   4. W przypadku przejścia pozytywnej rekrutacji, a braku wolnych miejsc w wybranej placówce, dzieci będą kierowane do innych, wskazanych przez organ, placówek.

    

   ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     

   DO RODZICÓW DZIECI URODZONYCH W 2018 ROKU,
   KTÓRZY W ROKU SZKOLNYM 2023/2024
   SĄ WYCHOWANKAMI ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO


           Zgodnie z art 153 ust 2 Rodzice dzieci przyjętych do danego oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej składają na kolejny rok szkolny 2024/2025 deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego tym oddziale przedszkolnym w publicznej szkole podstawowej w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego.


   W związku z powyższym prosimy o złożenie deklaracji w sekretariacie szkoły

   do dnia 01.03.2024 r.


   Deklaracja dostępna jest na stronie internetowej szkoły, sekretariacie oraz u wychowawcy klasy.

    

   Deklaracja_kontynuacji_przedszkola.pdf

    

   ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    

    • Święto Szkoły 2021 r.
     • Święto Szkoły 2021 r.

      Co roku, 16 marca, obchodzimy nasze szkolne święto. Ten rok miał być wyjątkowy. Z okazji 45. rocznicy nadania imienia i przekazania naszej szkole pierwszego sztandaru oraz 25. lecia pozyskania godła planowaliśmy uroczyste obchody. Niestety z przyczyn epidemiologicznych musieliśmy zmienić te plany.

     • 16 marca - Święto Szkoły

      Różne daty podaje się za początek funkcjonowania szkoły powszechnej w Żukowie. W książce pt. „Dzieje Żukowa” napisano, że szkoła powstała w 1827 roku. Natomiast Antoni Grzędzicki podaje rok 1836 jako początek jej istnienia.

      Pierwsza siedziba szkoły mieściła się w budynku drewnianym dwuizbowym, krytym słomą i znajdowała się w okolicach dzisiejszego Urzędu Gminy. Następnie szkołę przeniesiono do budynku przy ulicy 3 Maja. W 1900 roku wybudowano czteroizbową szkołę znajdująca się na miejscu budynku należącego obecnie do Urzędu Gminy (dawna Szkoła Specjalna, obok Poczty). W pierwszych latach po II wojnie światowej zajęcia odbywały się kilku miejscach w Żukowie (np. przy samym rondzie im. Karola Kreffty, od strony naszej szkoły), dlatego też podjęto decyzje budowy nowego (obecnego) budynku szkolnego. Na początku 1952 roku zaczęły odbywać się w nim lekcje.

    • Delfinowe Walentynki
     • Delfinowe Walentynki

      W piątek 12 lutego 2021 r. w grupie 0 „C” – „Delfiny” świętowaliśmy Walentynki. Rozpoczęliśmy od przygotowania walentynkowych kartek z życzeniami dla każdego „delfinka” z naszej grupy. Gotowe kartki wrzuciliśmy do walentynkowej skrzynki pocztowej. Przesyłki doręczała walentynkowa listonoszka. Każdy z niecierpliwością czekał na przesyłkę. W odczytywaniu życzeń pomagała nam nasza pani.

    • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU NA LOGO PROJEKTU ERASMUS+
     • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU NA LOGO PROJEKTU ERASMUS+

      Uczniowie klas V i VI naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w konkursie na LOGO PROJEKTU ERASMUS+. Pomimo, sytuacji w jakiej jesteśmy, wpłynęło jedenaście prac on-line. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za włożony wkład w wykonanie bardzo ciekawych prac i za udział w konkursie.

      Komisja w składzie: Kalina Kwidzińska, Beata Formella, Sławomir Szymański i Dorota Goszka-Stoltmann wyłoniła następujących laureatów konkursu oraz przyznała wyróżnienia.

    • NOWE TECHNOLOGIE W NAUCZANIU ONLINE
     • NOWE TECHNOLOGIE W NAUCZANIU ONLINE

      Uczniowie naszej szkoły wiedzą już, że nowoczesne technologie często wykorzystywane są przez nauczycieli podczas zajęć lekcyjnych. Tak też się dzieje w czasie nauczania zdalnego. W tym trudnym dla wszystkich okresie stały się one elementem, który zarówno uatrakcyjniał lekcje online, jak i wspomagał nauczycieli w sprawdzaniu wiedzy uczniów z poszczególnych tematów, czy partii materiału.

     • SZKOLENIA UCZESTNIKÓW PROJEKTÓW ERASMUS+

      Pomimo sytuacji, w jakiej jesteśmy do wiosny w naszej szkole otwarte są projekty Erasmus+. Koordynator - pani Anita Bobrowska, zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem spotyka się online z przedstawicielami naszych partnerskich szkół.

      Na bieżąco przygotowujemy się do czekających nas zadań i realizujemy założenia projektowe. Po wiosennym etapie nauki online nauczyciele zaangażowani w projekty Erasmus+, zarówno Technoschool, jak i Robotyki, podjęli wiele szkoleń i kursów, dzięki którym poznali nowe narzędzia TIK. Braliśmy udział w licznych szkoleniach zewnętrznych, organizowanych na różnych platformach szkoleniowych, jak też uczyliśmy się od siebie nawzajem organizując szkolenia w grupie uczestników projektów na platformie Teams.

    • Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia
     • Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

      Tradycyjnie już od kilkunastu lat w naszej szkole corocznie 25 listopada świętujemyz najmłodszymi uczniami z grup 0 Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.

      W tym roku, z zachowaniem reżimu sanitarnego, oddziały przedszkolne grupa 0a, 0b i 0c wzięły udział w zajęciach zorganizowanych przez Katarzynę Karcz nauczyciela bibliotekarza. Dzieci poznały historię powstania pluszowego misia, obejrzały „Misiową Wystawę”, wykazały się też znajomością misiowych bohaterów książek i filmów oraz poznały ciekawostki z życia prawdziwych niedźwiedzi. Tegoroczną atrakcją okazała się możliwość sfotografowania się przez chętne dzieci w „Misiowej Fotobudce”.

     • Święto Niepodległości w grupie 0 „C” Delfiny

      Grupa 0 „C” Delfiny z entuzjazmem przygotowywała się do Święta Niepodległości.

      Poznawała legendy o Warszawie i dawnych stolicach Polski. Uczyła się co to godło, flaga i hymn państwowy. Przedszkolaki postanowiły, że nauczą się Mazurka Dąbrowskiego. Przez kilka dni trwały próby, a w przeddzień Święta Niepodległości o godzinie 11.11, tak jak dzieci z wielu polskich przedszkoli i szkół, cała grupa przystrojona we własnoręcznie wykonane biało - czerwone kotyliony z całego serca śpiewała „Jeszcze Polska nie zginęła…..”

    • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

      5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji w grupach 0 oraz w klasach pierwszych odbyły się specjalne zajęcia poświęcone bajkom i ich bohaterom. Szkolne sale zapełniły się księżniczkami, wróżkami, piratami, smokami i wieloma innymi postaciami z bajek, gdyż nasi najmłodsi uczniowie na ten dzień przebrali się za swoich ulubionych bohaterów. W takiej atmosferze dzieci chętnie odgadywały przygotowane dla nich bajkowe zagadki literackie i zadania matematyczne.

     • Narodowe Święto Niepodległości

      11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W 1918 roku Polska, po 123 latach, odzyskała niepodległość.

      W związku z obecną sytuacją proponujemy obejrzenie krótkiego programu artystycznego w formie zdalnej. Zaangażowali się w niego następujący uczniowie : Martyna Fogler (6d), Zuzanna Hinca (6d), Witold Celiński - Jakubowicz (6c), Weronika Kwolek (6b), Weronika Rybant (6b) i Rozalia Łapa (6c).

    • „Bezpieczna droga – znam zasady ruchu drogowego” - Żukowo 2020
     • „Bezpieczna droga – znam zasady ruchu drogowego” - Żukowo 2020

      Wyniki II Powiatowego Konkursu Plastycznego dla klas „0” – III

      Dzieci już od najmłodszych lat wiedzą jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze. Uczą się tego w domu oraz w szkole. W tym roku mali artyści z 14 szkół powiatu kartuskiego postanowili pokazać wszystkim, że ten temat jest im znany i bardzo bliski. Świetnie przygotowali się do zobrazowania tego ważnego zagadnienia i wykonali fantastyczne prace plastyczne. Następnie ich dzieła dotarły do Szkoły Podstawowej nr 1 w Żukowie na coroczny konkurs plastyczny „Bezpieczna droga”, gdzie zostały poddane ocenie organizatorów. Komisja wybrała najciekawsze obrazy. W jej skład weszli Przemysław Czachorowski – dyrektor szkoły, Marzena Górska, Wioletta Wydrowska oraz Grażyna Boniec – nauczycielki klas młodszych z żukowskiej „Jedynki”.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Środa 24.04.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie
   • (+48) 58 681 87 62, 58 681 85 34, Tel. filia (58) 681 82 02, Tel. komórkowy 503 751 197
   • 83-330 Żukowo ul. Gdyńska 7 Filia ul. Gdańska 66 Poland
  • Logowanie