• Tegoroczne świętowanie zbiegło się z wizytą gości z wymiany międzynarodowej w ramach Programu Erasmus + Technoschool KA29. Przez tydzień w naszej szkole wspólnie tworzyliśmy coś wyjątkowego, miłego dla nas i tureckich pedagogów.
   • Dnia 21 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których uczniowie klas IV- VII wykonali techniką decoupage ozdobne słoiki. Uczestnicy warsztatów poznali technikę polegającą na ozdabianiu różnych powierzchni w tym szkła specjalną farbą, klejem oraz gotowymi wzorami z papierowych serwetek.
   • Jak co roku 25 listopada radośnie świętowaliśmy z uczniami z grup 0 Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.
    Oddziały przedszkolne grupa 0a, 0b i 0c wzięły udział w zajęciach zorganizowanych przez Katarzynę Karcz nauczyciela bibliotekarza.
   • W Szkole Podstawowej nr 1 w Żukowie 6 XI 2021r. odbył się X Powiatowy Konkurs HISTORIA ŻUKOWA im. Antoniego Grzędzickiego.
   • Po wygraniu mistrzostw gminy, powiatu i półfinałów wojewódzkich nasza szachowa drużyna udała się w podróż do Prabut, gdzie odbyły się finały 50 Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych. Na turniej przyjechało 6 najlepszych drużyn z całego województwa. Nasi szachiści wygrali 4 mecze i tylko 1 przegrali. W klasyfikacji końcowej zajęliśmy fantastyczne II miejsce!
   • 5 października 2021 r. cała społeczność naszej szkoły aktywnie uczestniczyła w obchodach Dnia Erasmusa. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie – Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Były one m.in. związane tematycznie z krajami partnerskimi, z którymi współpracuje nasza szkoła w ramach realizowanych projektów Erasmus+: Hiszpanią, Włochami, Estonią, Turcją, Wielką Brytanią, Niemcami, Cyprem, Maltą i Chorwacją.
   • Dnia 7 października w SP nr 2 w Kartuzach odbył się półfinał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych. Nasza szkolna drużyna wystąpiła w składzie: Zsófia Fábián (7A), Patrycja Grobelniak (7A), Michał Socha (5A), Wiktoria Grobelniak (5A) oraz Dmytro Haladzhy (5A). Wszyscy nasi szachiści zagrali na wysokim poziomie i zajęli I miejsce!
  •  

   ROWEROWY MAJ 2022

        Nasza szkoła przystępuje do kolejnej edycji Kampanii Rowerowy Maj. Kampania realizowana jest przez gminę Żukowo w partnerstwie z miastem Gdańsk.

        Głównym celem zabawy jest promowanie aktywności fizycznej i zrównoważonej mobilności, w szczególności komunikacji rowerowej. Uczestnikiem Rowerowego Maja może być każdy przedszkolak/uczeń  zgłoszonej do udziału placówki. Warunkiem uczestnictwa dziecka w Kampanii jest podpisanie zgody przez rodzica/opiekuna i przekazanie jej wychowawcy do poniedziałku 28 marca 2022 roku. Za aktywne podróże uznaje się przejazdy do szkoły rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach, deskorolce, a także w przypadku dalszych odległości, podróże komunikacją miejską łączone z aktywnymi podróżami odbyte od dnia 4 maja do dnia 31 maja 2022 roku.

   Najaktywniejsi uczestnicy zabawy otrzymają ciekawe nagrody.

   Szczegółowe informacje oraz regulamin znajdą Państwo na stronie internetowej naszej szkoły
   oraz na stronie organizatora Kampanii 
   www.rowerowymaj.eu

   Koordynator szkolny:
   Anna Majkowska

   Ulotka dla Rodziców

   Regulamin kampanii

   Indywidualna-zgoda-na-udzial-w-kampanii-2022

    

    
    

   REKRUTACJA

   Wszystkie dzieci urodzone w roku 2016 i w 2017 /5 i 6 letnie/ zostały
   przyjęte do klasy „0” na rok szkolny 2022/2023.

   Nie zostały przyjęte do klasy „ 0” dzieci urodzone w 2018
   i 2019 roku / 3 i 4 -letnie/.

    

   Regulamin rekrutacji >>> OTWÓRZ

   Wniosek o przyjęcie do szkoły >>> OTWÓRZ

   Oświadczenie woli przyjecia do klasy 0 >>> OTWÓRZ

   Oświadczenie woli przyjęcia do klasy 1 >>>  OTWÓRZ

   Zarządzenie Burmistrza Gminy Żukowo nr 23/2022 >>>  OTWÓRZ

   Zarządzenie Burmistrza Gminy Żukowo nr 30/2022 >>>  OTWÓRZ

    
    

                

   Kliknij, aby powiększyć.    

  • AKTUALNOŚCI

     • BAŚNIOWE SPOTKANIE Z ZERÓWKAMI

      6 czerwca odwiedziły bibliotekę szkolną dzieci z oddziałów przedszkolnych: grupa 0a, 0b i 0c wraz z Wychowawczyniami: P. Danutą Makrocką-Ropel, P. Dominiką Pranczk i P. Ewą Niemczyk-Schmidt. Dzieci wzięły udział w „Baśniowych zajęciach” i zmierzyły się w przeróżnych konkurencjach w ramach Międzygrupowego Baśniowego Konkursu Wiedzy.

     • DZIECI Z PRZEDSZKOLA „KOGUCIK” W BIBLIOTECE

      Naszą bibliotekę 30 maja odwiedziły dzieci zaprzyjaźnionego Niepublicznego Przedszkola „Kogucik” w Żukowie wraz z nauczycielką Panią Kamilą Mering Grupa sześciolatków i siedmiolatków „Topiciele” przybyła, aby zapoznać się z organizacją i pracą biblioteki szkolnej. Dzieci wysłuchały z zainteresowaniem m.in. informacji na temat funkcjonowania biblioteki oraz obejrzały wypożyczalnię, czytelnię i magazyny. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega wypożyczanie książek oraz jak należy postępować z książkami. Wszystkie te informacje były dla nich bardzo ważne, gdyż od września zostaną uczniami klasy pierwszej. W dalszej części spotkania dzieci wzięły udział w baśniowej zabawie.

     • Warsztaty przyrodnicze - Fascynujący świat pszczół

      W dniach 10-13 czerwca 2019 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty pszczelarskie, w których uczestniczyli uczniowie klas I –VI. W niemal teatralnym otoczeniu i za pomocą podstawowych narzędzi pszczelarskich pszczelarz przybliżył dzieciom świat tych niesamowitych owadów.

      Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz. Gwoździem zajęć był szklany ul, w którym dzieci zobaczyły żywe owady przy pracy. Dowiedziały się, jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Obejrzały również strój pszczelarza i poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami. Ponadto uczniowie usłyszeli, jak powstaje wosk pszczeli i do czego jest wykorzystywany oraz jakie mamy metody wytwarzania świec woskowych. Następnie wszyscy degustowali miód i pyłek kwiatowy.

     • Wycieczka uczniów klas pierwszych do Parku Edukacyjno-Rekreacyjnego Sea-Park w Sarbsku

      7 czerwca 2019 r. uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę autokarową do Sea-Parku w Sarbsku, koło Łeby.

      Zwiedziliśmy tam Oceanarium Prehistoryczne 3 D , gdzie zobaczyliśmy pradawne zwierzęta żyjące w głębinach morskich, mogliśmy stanąć "oko w oko" ze stworami zamieszkującymi wody naszej planety miliony lat temu. Dzięki temu uczniowie poznali prehistoryczne gady i ryby osobiście, tak jakby sami znajdowali się w podwodnych głębinach. To bardzo ekscytujące przechadzać się pośród tych stworzeń budzących grozę gabarytami, odgłosami i wyglądem. Niektóre dzieci kurczowo trzymały się pań widząc tak dziwne i wielkie zwierzęta. Było to ogromne przeżycie wywołujące jednocześnie strach i śmiech :)

     • Wycieczka laureatów do Wdzydz Kiszewskich

      30 maja odbyła się wycieczka laureatów konkursów o Patronie Szkoły do Wdzydz Kiszewskich. Tym razem zwiedziliśmy Park Etnograficzny, położony jest nad jeziorem Gołuń, zabudowany obiektami regionalnej architektury Pomorza i zajmujący 22 ha. Nasza wędrówka wiodła ścieżkami wśród starych chat ze strzechy, urokliwej kapliczki, wiatraka i chłopskich zagród. Poznaliśmy życie starej wsi, chłopskie zajęcia, rzemiosło, które niestety dzisiaj możemy zobaczyć już tylko w skansenach. W szkole wysłuchaliśmy opowieści o tym, jak kiedyś uczyli się nasi przodkowie. Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się, jaką dyscyplinę stosowano w dawnych czasach w szkole. Kilku naszych uczniów miało możliwość doświadczenia klęczenia na grochu.

     • Rowerowy Maj 2019 - podsumowanie

      9 czerwca Burmistrz Gminy Żukowo oficjalnie podsumował Kampanię Rowerowy Maj 2019. Na ręce dyrektora placówki, pana Przemysława Czachorowskiego, trafił bon w wysokości 1000zł na rzecz szkoły. Klasa Id z najwyższą frekwencją przejazdów w szkole otrzymała bilety do Multikina na wybrany przez siebie film. Nagrody indywidualne dla wszystkich uczestników zabawy Rowerowy Maj zostaną przekazane na najbliższym apelu w szkole. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy. Zapraszamy do zabawy w przyszłym roku.

     • Maj w świetlicy szkolnej

      Majowe zajęcia w świetlicy szkolnej dotyczyły głównie najpiękniejszej pory roku - wiosny. Podczas zajęć dzieci wykonywały: kwiaty oraz motyle z origami, ozdabiały drzewa kwiatami, plasteliną wyklejały tęczę oraz ozdabiały farbami okna świetlicowe. Uczniowie mieli możliwość zagrać w japońskie szachy dla dzieci - Shogi. Z okazji Dnia Matki przygotowały mydełka z drobnym suszem z kwiatów. W świetlicy pojawił się również nowe gazetki ścienne przypominające nam, że już niedługo wakacje.

     • Wizyta uczniów kl. II w schronisku "Promyk"

      Dnia 30 maja br. uczniowie klas II odwiedzili miejsce zamieszkania bezdomnych zwierząt. Schronisko dla wielu z nas kojarzy się z miejscem smutnym, mieliśmy natomiast okazję przekonać się, że wcale tak nie musi być. Podczas wizyty w " Promyku" uczniowie poznali zasady panujące w schronisku, codzienne rytuały zwierząt i historię kilku podopiecznych. Na wybiegu - tzw. ogródku mogliśmy zaobserwować zachowanie psów m.in. Charliego, poznać jego usposobienie, ulubione zabawy. Pan Grzegorz, opowiedział nam również o innym psie, o pracy z nim, nauce podstawowych komend, tak , aby mógł znaleźć nowy dom i zacząć nowe życie.

     • Dzień Dziecka- wizyta w Straży Pożarnej

      W piątkowy poranek 31 maja uczniowie klasy II a z zaciekawieniem przybyli do najwspanialszej na Pomorzu Ochotniczej Straży Pożarnej naszego miasta. Powitali ich strażacy Brunon Hinz i Wojciech Dampc. Z zaciekawieniem dzieci słuchały opowieści o służbie strażaka, oglądały imponujący, nowoczesny sprzęt jakim dysponuje nasza straż pożarna. Mieli okazje poznać choć po trochu jakim ofiarnym i niebezpiecznym sytuacjom są poddawani strażacy, by pomagać potrzebującym i niejednokrotnie ratować ludzkie życie.

     • Kanadyjski gość w naszej szkole

      29 maja 2019 r. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie gościła niezwykłego człowieka - podróżnika, sportowca z Kanady. George Flock jest w trakcie swojej rowerowej, czteroletniej podróży po świecie. Odwiedził 42 kraje i przejechał 125000 km.

      Zatrzymał się w Żukowie, gdzie znalazł nocleg u fanatyków rowerowego świata. Kanadyjczyk podzielił się swoimi doświadczeniami podczas zorganizowanego w szkole przez nauczycielkę języka angielskiego Edytę Kuklińską spotkania z uczniami klas 6a i 6c. Klasa 6a niedawno wróciła z 5-dniowego pobytu na obozie językowym Euroweek z wolontariuszami z różnych krajów, a klasa 6c bierze aktywny udział w akcji szkolnej „Rowerowy Maj”.

     • Po co jechać do Bydgoszczy?

      Powyższe pytanie usłyszał jeden z naszych uczniów informujący członka rodziny o celu szkolnej wycieczki. Pytanie zasadne, bo największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego nie wydaje się być szczególnie kuszącą destynacją dla młodych turystów. Korzystając z efektów wycieczki, na którą gromadnie udali się piątoklasiści (część z nich 21, a część 22 maja) odpowiadamy:

     • Brawo, Maratończycy!

      Wiele osób trzeba przekonywać o korzyściach płynących z czytania książek, ale na pewno nie uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie. Już od dziesięciu lat licznie uczestniczą w kolejnych edycjach ogólnopolskiego konkursu ,,Wielki Maraton Czytelniczy” pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska i Pomorskiego Kuratora Oświaty.

  • Biuletyn informacji publicznej
  •  

   Nasza strona na Facebook:

    

   Projekty, w których bierzemy udział:

    

    

    

    

    

  • Godziny dzwonków

   Wtorek 17.05.2022
  • Nasze media społecznościowe

  • Galeria zdjęć

    brak danych