• W Szkole Podstawowej nr 1 w Żukowie 6 XI 2021r. odbył się X Powiatowy Konkurs HISTORIA ŻUKOWA im. Antoniego Grzędzickiego.
   • Po wygraniu mistrzostw gminy, powiatu i półfinałów wojewódzkich nasza szachowa drużyna udała się w podróż do Prabut, gdzie odbyły się finały 50 Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych. Na turniej przyjechało 6 najlepszych drużyn z całego województwa. Nasi szachiści wygrali 4 mecze i tylko 1 przegrali. W klasyfikacji końcowej zajęliśmy fantastyczne II miejsce!
   • 5 października 2021 r. cała społeczność naszej szkoły aktywnie uczestniczyła w obchodach Dnia Erasmusa. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie – Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Były one m.in. związane tematycznie z krajami partnerskimi, z którymi współpracuje nasza szkoła w ramach realizowanych projektów Erasmus+: Hiszpanią, Włochami, Estonią, Turcją, Wielką Brytanią, Niemcami, Cyprem, Maltą i Chorwacją.
   • Dnia 7 października w SP nr 2 w Kartuzach odbył się półfinał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych. Nasza szkolna drużyna wystąpiła w składzie: Zsófia Fábián (7A), Patrycja Grobelniak (7A), Michał Socha (5A), Wiktoria Grobelniak (5A) oraz Dmytro Haladzhy (5A). Wszyscy nasi szachiści zagrali na wysokim poziomie i zajęli I miejsce!
   • ,,Znajomość języków jest bramą do wiedzy” (Roger Bacon)
    26 września od 2001 r. obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych, o którym pamiętamy też w naszej szkole.
   • Po obozie przygotowawczym, który trwał od połowy sierpnia, zawodnicy GKS Żukowo wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju MUKS CUP w Płocku chłopców rocznika 2008. W silnie obsadzonym turnieju, na początku sezonu, osiągnęli bardzo dobry wynik sportowy, zdobywając III miejsce.
   • Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień- Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione na wniosek Rzecznika Praw Dziecka.
   • Uczniowie klas 3a oraz 3b kontynuowali udział w MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE EDUKACYJNYM „CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki”, który skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu całego kraju oraz zagranicznych szkół polonijnych.
   • 12 czerwca 2021 uczniowie klasy 3C Lichoń Mikołaj i Sakowicz Jan wraz z opiekunem Renatą Stubińską-Nalewajek wystartowali w IX Zawodach Komputerowych dla uczniów klas I – III Szkół Podstawowych o Mistrzostwo Gdyni i zajęli na nich II miejsce.
   • Bardzo dużym sukcesem zakończyły się turnieje Finałowe Wojewódzkiej Ligi Piłki Ręcznej chłopców rocznika 2008 i 2009 .Oba turnieje odbyły się w Lipuszu. W starszym roczniku chłopcy obronili Mistrzostwo Ligi wygrywając wszystkie mecze tym samym zdobyli złote medale.
   • Co roku, 16 marca, obchodzimy nasze szkolne święto. Ten rok miał być wyjątkowy. Z okazji 45. rocznicy nadania imienia i przekazania naszej szkole pierwszego sztandaru oraz 25. lecia pozyskania godła planowaliśmy uroczyste obchody. Niestety z przyczyn epidemiologicznych musieliśmy zmienić te plany.
  •  

    

   Narodowe Święto Niepodległości

   ,,Niepodległość znaczy wolność”

    

   OTWÓRZ

    

        

                

   Kliknij, aby powiększyć.    

  • AKTUALNOŚCI

     • DZIECI Z PRZEDSZKOLA „KOGUCIK” W BIBLIOTECE

      Naszą bibliotekę 30 maja odwiedziły dzieci zaprzyjaźnionego Niepublicznego Przedszkola „Kogucik” w Żukowie wraz z nauczycielką Panią Kamilą Mering Grupa sześciolatków i siedmiolatków „Topiciele” przybyła, aby zapoznać się z organizacją i pracą biblioteki szkolnej. Dzieci wysłuchały z zainteresowaniem m.in. informacji na temat funkcjonowania biblioteki oraz obejrzały wypożyczalnię, czytelnię i magazyny. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega wypożyczanie książek oraz jak należy postępować z książkami. Wszystkie te informacje były dla nich bardzo ważne, gdyż od września zostaną uczniami klasy pierwszej. W dalszej części spotkania dzieci wzięły udział w baśniowej zabawie.

     • Warsztaty przyrodnicze - Fascynujący świat pszczół

      W dniach 10-13 czerwca 2019 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty pszczelarskie, w których uczestniczyli uczniowie klas I –VI. W niemal teatralnym otoczeniu i za pomocą podstawowych narzędzi pszczelarskich pszczelarz przybliżył dzieciom świat tych niesamowitych owadów.

      Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz. Gwoździem zajęć był szklany ul, w którym dzieci zobaczyły żywe owady przy pracy. Dowiedziały się, jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Obejrzały również strój pszczelarza i poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami. Ponadto uczniowie usłyszeli, jak powstaje wosk pszczeli i do czego jest wykorzystywany oraz jakie mamy metody wytwarzania świec woskowych. Następnie wszyscy degustowali miód i pyłek kwiatowy.

     • Wycieczka uczniów klas pierwszych do Parku Edukacyjno-Rekreacyjnego Sea-Park w Sarbsku

      7 czerwca 2019 r. uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę autokarową do Sea-Parku w Sarbsku, koło Łeby.

      Zwiedziliśmy tam Oceanarium Prehistoryczne 3 D , gdzie zobaczyliśmy pradawne zwierzęta żyjące w głębinach morskich, mogliśmy stanąć "oko w oko" ze stworami zamieszkującymi wody naszej planety miliony lat temu. Dzięki temu uczniowie poznali prehistoryczne gady i ryby osobiście, tak jakby sami znajdowali się w podwodnych głębinach. To bardzo ekscytujące przechadzać się pośród tych stworzeń budzących grozę gabarytami, odgłosami i wyglądem. Niektóre dzieci kurczowo trzymały się pań widząc tak dziwne i wielkie zwierzęta. Było to ogromne przeżycie wywołujące jednocześnie strach i śmiech :)

     • Wycieczka laureatów do Wdzydz Kiszewskich

      30 maja odbyła się wycieczka laureatów konkursów o Patronie Szkoły do Wdzydz Kiszewskich. Tym razem zwiedziliśmy Park Etnograficzny, położony jest nad jeziorem Gołuń, zabudowany obiektami regionalnej architektury Pomorza i zajmujący 22 ha. Nasza wędrówka wiodła ścieżkami wśród starych chat ze strzechy, urokliwej kapliczki, wiatraka i chłopskich zagród. Poznaliśmy życie starej wsi, chłopskie zajęcia, rzemiosło, które niestety dzisiaj możemy zobaczyć już tylko w skansenach. W szkole wysłuchaliśmy opowieści o tym, jak kiedyś uczyli się nasi przodkowie. Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się, jaką dyscyplinę stosowano w dawnych czasach w szkole. Kilku naszych uczniów miało możliwość doświadczenia klęczenia na grochu.

  • Biuletyn informacji publicznej
  •  

   Nasza strona na Facebook:

    

   Projekty, w których bierzemy udział:

    

    

    

    

    

    

  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 06.12.2021
  • Nasze media społecznościowe

  • Galeria zdjęć

    brak danych