ROWEROWY MAJ 2022
Nasza szkoła przystępuje do kolejnej edycji Kampanii Rowerowy Maj. Kampania realizowana jest przez gminę Żukowo w partnerstwie z miastem Gdańsk.
Głównym celem zabawy jest promowanie aktywności fizycznej i zrównoważonej mobilności, w szczególności komunikacji rowerowej. Uczestnikiem Rowerowego Maja może być każdy przedszkolak/uczeń zgłoszonej do udziału placówki. Warunkiem uczestnictwa dziecka w Kampanii jest podpisanie zgody przez rodzica/opiekuna i przekazanie jej wychowawcy do poniedziałku 28 marca 2022 roku. Za aktywne podróże uznaje się przejazdy do szkoły rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach, deskorolce, a także w przypadku dalszych odległości, podróże komunikacją miejską łączone z aktywnymi podróżami odbyte od dnia 4 maja do dnia 31 maja 2022 roku.
Najaktywniejsi uczestnicy zabawy otrzymają ciekawe nagrody.
Szczegółowe informacje oraz regulamin znajdą Państwo na stronie internetowej naszej szkoły
oraz na stronie organizatora Kampanii www.rowerowymaj.euKoordynator szkolny:
Anna MajkowskaIndywidualna-zgoda-na-udzial-w-kampanii-2022
REKRUTACJA
Wszystkie dzieci urodzone w roku 2016 i w 2017 /5 i 6 letnie/ zostały
przyjęte do klasy „0” na rok szkolny 2022/2023.Nie zostały przyjęte do klasy „ 0” dzieci urodzone w 2018
i 2019 roku / 3 i 4 -letnie/.Regulamin rekrutacji >>> OTWÓRZ
Wniosek o przyjęcie do szkoły >>> OTWÓRZ
Oświadczenie woli przyjecia do klasy 0 >>> OTWÓRZ
Oświadczenie woli przyjęcia do klasy 1 >>> OTWÓRZ
Zarządzenie Burmistrza Gminy Żukowo nr 23/2022 >>> OTWÓRZ
Zarządzenie Burmistrza Gminy Żukowo nr 30/2022 >>> OTWÓRZ
Kliknij, aby powiększyć.
AKTUALNOŚCI
Szóstoklasiści na spektaklu pt. ”Kasieńka”
Co czuje dziewczyna, wyrwana ze swojego środowiska i wrzucona w żywioł obcej kultury, języka, warunków życia, towarzystwa? Jak czuje się osoba, która ma wiele do powiedzenia, ale brak jej znajomości języka, w którym mogłaby wyartykułować swoje uczucia i myśli? Jakie emocje towarzyszą dziecku, które czuje się porzucone i niekochane przez rodzica? Takie pytania stawia przed widzami wyjątkowe przedstawienie, które szóstoklasiści z naszej szkoły obejrzeli 22.10 w Teatrze Miniatura w Gdańsku.
IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Dnia 4 października w naszej szkole obchodziliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.
W szkole powołane zostały Komisje i Patrole Egzaminacyjne utworzone przez uczniów, którzy sprawdzali wiedzę z tabliczki mnożenia.
6g na tropach Greków i Rzymian w przestrzeni kosmicznej oraz innych miejscach, w których nikt się ich nie spodziewa
Projekt edukacyjny „Skarbiec Wiedzy, czyli nietypowy kurs języka łacińskiego i kultury antycznej dla nastolatków […]” jest realizowany przez Katedrę Filologii Klasycznej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego.
Grupa 19 uczniów z klasy 6g pod opieką pań Moniki Czonstke i Karoliny Grześkowiak wybrała się 18.10. do Oliwy, aby na kampusie uniwersyteckim uczestniczyć w odbywających się w ramach projektu konferencji i warsztatach, którym przyświecało hasło: Antyk, kosmos i przyroda. Na tropach Greków i Rzymian w przestrzeni kosmicznej i innych miejscach, w których nikt się ich nie spodziewa.
Wrzesień w świetlicy szkolnej
We wrześniu uczymy się wszystkiego od nowa. Przypomnieliśmy sobie zasady panujące w świetlicy szkolnej. Podczas zajęć mówiliśmy na temat koleżeństwa i kultury osobistej oraz wzajemnie się poznawaliśmy. Świetlica szkolna przystąpiła również do projektu "Gang Słodziaków", który będzie realizowany do listopada.
Ślubuję uroczyście!
9 października 2019 r. grupa 72 pierwszaków ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żukowie została uroczyście przyjęta w szeregi braci uczniowskiej. Uczniowie czterech klas I, przy wsparciu wychowawczyń Bogumiły Bundt, Marzeny Górskiej i nauczycielki wspomagającej Barbary Wilczewskiej – Topka, Grażyny Glienke oraz Barbary Adamczyk, przystąpili do swojej pierwszej szkolnej próby. Na początku wszyscy przenieśli się do Królestwa Króla Kredkosa, gdzie pierwszoklasiści musieli zmierzyć się z wieloma zadaniami. Królewska Świta za rozwiązanie każdego z nich przydzielała kolorową kredkę. Dzieci musiały kolejno wykazać się znajomością symboli narodowych, grzecznością i kulturą , wiedzą z zasad ruchu drogowego, a także umiejętnościami wokalnymi. Król z Królową oceniali wiedzę najmłodszych uczniów, natomiast wszyscy zgromadzeni nagradzali ich gromkimi oklaskami.
Klasy trzecie w Zielonej Szkole
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Klasy trzecie w Zielonej Szkole.
123
Zielone lekcje
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zielone lekcje.
58
Europejski Dzień Języków Obcych
27 września 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Wszystkie klasy miały do wykonania plakat o krajach Europy: Wielka Brytania, Irlandia, Cypr, Malta, Niemcy (kraje, z którymi szkoła współpracuje w ramach programu Erasmus plus). Kolorowe plakaty ozdobiły szkołę a komisja przyznająca punkty miała trudne zadanie. Następnie przedstawiciele klas wzięli udział w Quizie wiedzy o tych krajach. Uczniowie wykazali się dużą znajomością wiadomości kulturowych, geograficznych i ciekawostek. Aby wyróżnić najlepsze klasy często potrzebna była dogrywka.
Wygraliśmy mobilną pracownię komputerową!
Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie #OSEWyzwanie. W piątek zostały opublikowane wyniki:
"Informujemy, że Komisja Konkursowa Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie dokonała rozstrzygnięcia i przyznała nagrody. Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski.
Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie są mobilne pracownie multimedialne, dzięki którym szkoły będą mogły prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.
Erasmus
W wyniku rozstrzygnięcia ogólnopolskiego konkursu wniosków złożonych w ramach Programu Unijnego Edukacji Szkolnej Erasmus Plus- Akcja 2.Współpraca na rzecz innowacji i wymiana dobrych praktyk , w naszej szkole będzie realizowany projekt, którego koordynatorem została pani Anita Bobrowska.
W programie uczestniczą nauczyciele z 4 krajów. Naszą szkołę reprezentują: Beata Formella, Dorota Goszka-Stoltmann, Marzena Górska, Hanna Gruba, Helena Kukielska, Beata Klein, Edyta Kuklińska, Kalina Kwidzińska, Anna Majkowska, Anetta Rosener, Iwona Sreberska, Sławomir Szymański, Wioletta Wydrowska.
XI edycja międzynarodowego konkursu czytelniczego
WIELKI MARATON CZYTELNICZY
DLA UCZNIÓW KLAS II-III
pod hasłem
„Spotkacie nowych przyjaciół”
Jeśli jesteś miłośnikiem książek i uczniem klasy II lub III, czytaj dalej:
1. Na początku każdego miesiąca dowiadujesz się, jaką książkę spoza listy lektur obowiązkowych należy przeczytać.
2. Piszesz test konkursowy składający się z 10 zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru i 10 zadań otwartych sprawdzający znajomość i zrozumienie lektury.
WMC
WIELKI MARATON CZYTELNICZY
DLA UCZNIÓW KLAS IV-VI
pod hasłem
,,Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”
Jeśli jesteś miłośnikiem książek i uczniem klasy IV, V lub VI, czytaj dalej:
1. Na początku każdego miesiąca (od września do marca) dowiadujesz się, jaką książkę spoza listy lektur obowiązkowych należy przeczytać.
19 czerwca - uroczyste zakończenie roku szkolnego
19.06 przyniósł nam wiele radości – podsumowanie roku szkolnego 2018-2019 obfitowało w nagrody, wyróżnienia, dobre statystyki i uśmiechy. Akademie przebiegające w towarzystwie dumnych członków rodzin uczniów, szczęśliwych dzieci i zadowolonych nauczycieli były okazją do rekapitulacji dziesięciu miesięcy pracy.
Na wydmach żegnamy trzecią klasę!
Wycieczka III a i III b do Słowińskiego Parku Narodowego
Tak pięknie było razem.
Po raz ostatni w tym roku szkolnym trzecioklasiści z klasy „a” i „b” wyjechali wspólnie na wycieczkę. Wybrali kierunek ruchome wydmy. To tutaj wspaniale zakończyli kolejny etap nauki szkolnej. Mogli cieszyć się pięknymi widokami, słoneczną pogodą, smakiem słonej wody oraz miłą i koleżeńską atmosferą.
Święto Książki - Konkurs Fotograficzny „Czytam, bo lubię”
Już dziesiąty raz w naszej bibliotece odbyły się w maju obchody Święta Książki. W tym roku z tej okazji został zorganizowany Konkurs Fotograficzny „Czytam, bo lubię”, na który wpłynęło łącznie 50 zdjęć. W konkursie wzięli udział uczniowie z dwóch etapów edukacyjnych: klas I-III i klas IV-VI.
X Szkolny Konkurs Poetycki na „Wiersz o bezpieczeństwie w ruchu drogowym”
W naszej szkole już po raz dziesiąty w miesiącu maju uczniowie klas IV-VI wzięli udział w Szkolnym Konkursie Poetyckim na „Wiersz o bezpieczeństwie w ruchu drogowym”. Celem konkursu, od jego powstania, jest propagowanie wśród uczniów zasad bezpiecznego zachowania jako uczestników ruchu drogowego poprzez tworzenie własnych utworów poetyckich. W tym roku niewątpliwą inspiracją dla naszych młodych poetów była akcja „Rowerowy Maj”, która znalazła swoje odzwierciedlenie w licznych wierszach. Konkurs od samego początku organizują: Beata Klein i Katarzyna Karcz.