• Podsumowanie konkursów i zawodów

     •  

            W czwartek, 23 czerwca odbył się apel podsumowujący wyniki konkursów w mijajacym roku szkolnym. Dyrektor szkoły wraz z nauczycielami wręczali dyplomy i nagrody dla wyróżnionych uczniów.

               Zapraszamy do galerii zdjęć.

       

     • Sukces szkolnego koła CMI na II Zawodach Projektowych.

     •  

           Drużyna składająca się z 5 uczennic klas siódmych w składzie: Weronika Kwolek, Weronka Rybandt (klasa 7 b) oraz Zsófia Fabian, Patrycja Grobelniak, Karolina Seroka (klasa 7 a) świetnie poradziły sobie w pierwszej rundzie zawodów.

          W kwietniu br. wygrały one etap regionalny (kategoria klas VII-VIII) organizowany przez Politechnikę Gdańską. W sobotę, 11 czerwca br. pojechaliśmy na dwudniowy finał ogólnopolski w Łodzi. Tam, przy bardzo silnej konkurencji 11 zespołów i to w większości uczniów klas ósmych zajęliśmy VI miejsce. Zadanie finałowe było bardzo trudne, wymagało połączenia działania kilku czujników robota i dobrego organizacji pracy całego zespołu.

           Dziewczyny do samego końca pracowały ambitnie i tym samym zrealizowały oceniany przez komisję przejazd robota na konkursowej trasie.Dodatkowo wzbudzały zainteresowanie wszystkich jako jedyna, wyłącznie żeńska drużyna.

             Jeszcze raz gratuluję im tego sukcesu.

      Sławomir Szymański

       

      Zdjęcia  z  II Zawodów Projektowych CMI

     • 1 czerwca - Międzynarodowy Dzień Dziecka

     •         Międzynarodowy Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej Nr 1 w Żukowie w tym roku miał troszeczkę inny wymiar. Otóż oprócz tradycyjnych spotkań na planowanych piknikach i wyjściach klas z wychowawcami , przedstawieniach teatralnych, szkołę odwiedził Komendant Wojewódzkiej Straży Pożarnej – nadbrygadier Piotr Socha wraz z strażakami – edukatorami z Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Straży Pożarnej w Słupsku. Celem wizyty był wstęp i zapoznanie uczniów z projektem, który będzie realizowany w naszej szkole od nowego roku szkolnego 2022/2023  „Uczę się bezpieczeństwa”.

             Uczniowie biorąc udział w wspomnianym projekcie będą mieli okazje zapoznać się  z treściami szeroko rozumianego bezpieczeństwa, w tym postępowania podczas wystąpienia pożaru lub innego zagrożenia podczas nauki z mobilnym symulatorem zagrożeń pożarowych.

           

       

             Dzień zakończył się poczęstunkiem sponsorowanym przez Wytwórnię Lodów Algida, która co roku w ten sposób osładza naszym milusińskim ich święto.

       

     • Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci w Szachach Drużynowych

     •       Po raz trzeci w ciągu ostatnich siedmiu lat szachiści z naszej szkoły zagrali  w Ogólnopolskich Igrzyskach Dzieci w Szachach Drużynowych. Tym razem impreza odbyła się w turystycznej miejscowości Pokrzywna tuż przy granicy z Czechami. Na turniej wyruszyliśmy w 7 osób: 5 zawodników i 2 opiekunów (Hanna Gruba i Ryszard Wicki). Skład naszej drużyny przedstawiał się następująco: Zsofia Fabian (VII A), Patrycja Grobelniak (VII A), Dmytro Haladzhy (V A), Wiktoria Grobelniak (V A) oraz Michał Socha (V A). 

             W zawodach zagrało 21 najlepszych drużyn z całej Polski. Rozegraliśmy 10 meczów, z których 4 wygraliśmy i 6 przegraliśmy. Do ostatniej rundy mieliśmy szansę na zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce. Wtedy jednak awansowaliśmy na I stół i los skojarzył nas ze zdecydowanie najlepszą w ostatnich latach w Polsce, drużyną ze Skierniewic. Mecz przegraliśmy i ostatecznie zajęliśmy XVI miejsce. W klasyfikacjach indywidualnych na uwagę zasługuje wynik Zsofi Fabian, która na I szachownicy zajęła X miejsce.

       

       

              Gratulacje należą się wszystkim naszym zawodnikom, gdyż od pierwszej do ostatniej minuty turnieju walczyli jak lwy. Wolne chwile spędzaliśmy na świeżym powietrzu, gdzie m.in. korzystaliśmy z atrakcji dostępnych w parku rozrywki „Rosenau – Zaginione Miasto”. Podsumowując – warto było zagrać w takiej imprezie, ponieważ zdobyliśmy nowe doświadczenie, zawarliśmy znajomości z szachistami z całej Polski oraz będziemy mieć super wspomnienia.

                    Podziękowania należą się Ośrodkowi Kultury i Sportu w Żukowie, który wsparł finansowo wyjazd na ten turniej.

      Tekst: Ryszard Wicki

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie
    • (+48) 58 681 87 62, 58 681 85 34, Tel. filia (58) 681 82 02, Tel. komórkowy 503 751 197
    • 83-330 Żukowo ul. Gdyńska 7 Filia ul. Gdańska 66 Poland
   • Logowanie