• 1 miejsce w turnieju Żukowskiej Ligi Futsalu
     • 1 miejsce w turnieju Żukowskiej Ligi Futsalu

     •       Drużyna dziewczyn z GKS Żukowo rocznik 2013 i młodsze zdobyła 1 miejsce w turnieju Żukowskiej Ligi Futsalu pokonując drużyny chłopców 💪  Dziewczyny górą!   Aleksandra Majkowska kl. Ib- gratulujemy.

      Beata Formella

    • Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w Szachach
     • Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w Szachach

     •  

             Mimo że szachiści mają bardzo utrudnione możliwości spotkań przy prawdziwej szachownicy, to jednak w naszej szkole życie szachowe tętni. Spotykamy się 2 razy w tygodniu na zajęciach online, podczas których rozgrywamy turnieje, analizujemy partie, poznajemy tajniki królewskiej gry, a przede wszystkim dobrze się bawimy. Nie zapominamy też, żeby sprawdzić swoje umiejętności w konfrontacji z szachistami z innych szkół. 

           W ostatnim czasie wzięliśmy udział w wielu różnych turniejach (wybrane wyniki poniżej). Najważniejszą imprezą były Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w Szachach, w których zagrało aż 1700 zawodników. Nasi szachiści walczyli bojowo w każdej partii i takie podejście przyniosło efekty!

             Na szczególną uwagę zasługują wyniki Wiktorii Grobelniak, która w kategorii dziewcząt klas IV zajęła wysokie XII miejsce oraz dziewczyn z klas VI:  Zsófii Fábián, Patrycji Grobelniak oraz Weroniki Kwolek; które zajęły odpowiednio XXIII, XXIV oraz XXVI miejsce. Należy przy tym zaznaczyć, że większość przeciwniczek naszych szóstoklasistek (rocznik 2009) była od nich o rok starsza.

       

      Wybrane wyniki w pozostałych turniejach

      Internetowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów w szachach szybkich

      •      VIII miejsce zajęła Wiktoria Grobelniak (kat. dziewcząt do lat 10)

       

      Internetowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów w szachach błyskawicznych

      • VI miejsce zajęła Patrycja Grobelniak (kat. dziewcząt do lat 12)
      • VII miejsce zajęła Wiktoria Grobelniak (kat. dziewcząt do lat 10)
      • XII miejsce zajął Dmytro Haladzy (kat. chłopców do lat 10)

      Pomorski Otwarty Turniej Szachowy

            -    I miejsce zajęła Weronika Kwolek (kat. dziewcząt 2009 – 2010)

       

      XXIII Turniej Siedmiu Gwiazd (kategoria dziewcząt do lat 16)

      • II miejsce zajęła Zsófia Fábián
      • IV miejsce zajęła Patrycja Grobelniak
      • V miejsce zajęła Weronika Kwolek

      Tekst – Ryszard Wicki
      Zdjęcia – rodzice uczniów

    • Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia
     • Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

     •       Tradycyjnie już od kilkunastu lat w naszej szkole corocznie 25 listopada świętujemyz najmłodszymi uczniami z grup 0 Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

           W tym roku, z zachowaniem reżimu sanitarnego, oddziały przedszkolne grupa 0a, 0b i 0c wzięły udział w zajęciach zorganizowanych przez Katarzynę Karcz nauczyciela bibliotekarza. Dzieci poznały historię powstania pluszowego misia, obejrzały „Misiową Wystawę”, wykazały się też znajomością misiowych bohaterów książek i filmów oraz poznały ciekawostki z życia prawdziwych niedźwiedzi. Tegoroczną atrakcją okazała się możliwość sfotografowania się przez chętne dzieci w „Misiowej Fotobudce”.

            W ciągu całego dnia wszystkie grupy radośnie świętowały urodziny ukochanych pluszaków w swoich klasach razem z Paniami Wychowawczyniami, które z zaangażowaniem włączyły się w uroczyste obchody. Dzień ten dostarczył wszystkim dużo uśmiechu i niezapomnianych wrażeń.

      Katarzyna Karcz

          W środę 25.11.2020 r. do grupy 0 „C” - Delfiny przybyły, pod opieką pani Katarzyny Karcz - nauczycielki bibliotekarki z naszej szkoły, pluszowe misie znane i nieznane.
           Pani Kasia wyjaśniła dzieciom, że pluszowi goście odwiedzają je z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. Opowiedziała o historii ustanowienia misiowego dnia. Następnie przedstawiła misie, które zabrała na spotkanie  z przedszkolakami. Delfiny z zapartym tchem słuchały opowieści pani Kasi, bo każda z nich była bardzo zajmująca.

           Na zakończenie spotkania pani Kasia przedstawiła nam swojego ukochanego misia z dzieciństwa. Przedszkolakom trudno było się rozstać z panią Kasią i jej misiową gromadką. Na szczęście misie po spotkani z Delfinami nie wyjechały daleko, bo jak zdradziła nam pani Kasia powróciły do swego domku, którym jest szkolna biblioteka.


                Na pewno je tam odwiedzimy. Do zobaczenia! Dziękujemy za spotkanie!

      Ewa Niemczyk-Schmidt

    • Konkurs Plastyczny „Z książką mi do twarzy"
     • Konkurs Plastyczny „Z książką mi do twarzy"

     •      Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych został zorganizowany dla uczniów klas I-VI Konkurs Plastyczny „Z książką mi do twarzy". Komisja konkursowa w składzie: Aneta Marchewicz i Katarzyna Karcz wyłoniła, spośród zgłoszonych prac ,następujących laureatów konkursu.

      W kategorii klas I-III:

      I miejsce - Maja Nowińska 3d
      II miejsce - Maja Lichoń 1c
      III miejsce - Zofia Reglińska 3a

      Wyróżnienie: Nikola Szymańska 2c, Julia Ranachowska 2d.

      W kategorii klas IV-VI:

      I miejsce - Kinga Reglińska 5b
      II miejsce - Sebastian Wunsz 5a
      III miejsce - Agata Lubocka 6f

      Wyróżnienie: Filip Trepczyk 5b, Dorota Kosznik 5a, Julia Libon 5b,
      Wojciech Polejowski 6h.


      Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a laureatom serdecznie gratulujemy!

      Organizatorzy:
      Katarzyna Karcz,
      Helena Kukielska,
      Aneta Marchewicz

     • Święto Niepodległości w grupie 0 „C” Delfiny

     •        Grupa 0 „C” Delfiny z entuzjazmem przygotowywała się do Święta Niepodległości.

             Poznawała legendy o Warszawie i dawnych stolicach Polski. Uczyła się co to godło, flaga i hymn państwowy. Przedszkolaki postanowiły, że nauczą się  Mazurka Dąbrowskiego. Przez kilka dni trwały próby, a w przeddzień Święta Niepodległości o godzinie 11.11, tak jak dzieci z wielu polskich przedszkoli i szkół, cała grupa przystrojona we własnoręcznie wykonane biało - czerwone  kotyliony z całego serca śpiewała „Jeszcze Polska nie zginęła…..”

               Dobrze jest razem śwętować.Wszystkiego dobrego z okazji Święta Niepodległości!

      Ewa Niemczyk - Schmidt

       

       

    • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

     •      5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji w grupach 0 oraz w klasach pierwszych odbyły się specjalne zajęcia poświęcone bajkom i ich bohaterom. Szkolne sale zapełniły się księżniczkami, wróżkami, piratami, smokami i wieloma innymi postaciami z bajek, gdyż nasi najmłodsi uczniowie na ten dzień przebrali się za swoich ulubionych bohaterów. W takiej atmosferze dzieci chętnie odgadywały przygotowane dla nich bajkowe zagadki literackie i zadania matematyczne.

            Uczniowie każdej grupy zmierzyli się tez z multimedialnym wyzwaniem, podczas którego musieli wykazać się nie tylko znajomością bajek, ale również spostrzegawczością, znajomością liter czy umiejętnością liczenia. Wszyscy uczniowie rozwiązywali prezentowane zadania celująco, dlatego po zakończonych zajęciach każda grupa otrzymała dyplom i upominki.

          Spotkania w klasach pierwszych były też okazją do wręczenia uczniom książek z projektu „Mała książka – wielki człowiek”, które dotarły do naszej szkoły w ramach akcji Instytutu Książki. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli uczących w grupach 0 i klasach pierwszych to był naprawdę bajkowy dzień!

      Dziękuję wszystkim za współpracę.

       Iwona Sreberska

        W piątek w grupie O „C” – „Delfiny” odbyły się zajęcia  z okazji Międzynarodowgo Dnia Postaci z Bajek. Tego dnia dzieci były przebrane za ulubionego bajkowego bohatera.

             O godzinie 8.00 pojawił się w sali „Delfinów” gość – pani Iwona Sreberska, nauczycielka – bibliotekarka z naszej szkoły, która przygotowała sporo atrakcji na ten wyjątkowy dzień. Najpierw opowiedziała o bajkowych książkach ze szkolnej biblioteki i zachęcała do ich wypożyczania. Następnie odczytywała przedszkolakom zagdaki o bajkowych bohaterach.

          Kolejną część spotkania stanowiła multimedialna „Bajkowa zgdauj-zgadula”. „Delfiny” rozwiązywały prezentowane zadania celująco, dlatego po zakończonych zajęciach otrzymały dyplom. Dzieciom bardzo podobało się spokanie i umówiły się z panią Iwoną na kolejne.

           Po pożegnaniu gościa, zerókowicze wykonali prace plastyczne przedstawiające ich ulubionych bajkowych bohaterów. To był naprawdę bajkowy dzień. Szkoda, że kolejny będzie dopiero za rok.

      Ewa Niemczyk - Schmidt

     • Powiatowy Konkurs “Just Sing”

     •    Dnia października dwójka naszych uczniów Piotr Kosiarz (klasa 6d) i Sara Kosiarz (klasa 2a)   otrzymali wyrożnienie w Powiatowym konkursie Just Sing w Baninie.

       Nagrodzonym gratulujemy. 

     • Narodowe Święto Niepodległości

     •    

          11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W 1918 roku Polska, po 123 latach, odzyskała niepodległość.

          W związku z obecną sytuacją proponujemy obejrzenie krótkiego programu artystycznego w formie zdalnej. Zaangażowali się w niego następujący uczniowie : Martyna Fogler (6d), Zuzanna Hinca (6d), Witold Celiński - Jakubowicz (6c), Weronika Kwolek (6b), Weronika Rybant (6b) i Rozalia Łapa (6c).

       

      1.  Zuzanna Hinc klasa 6d,  "Rota"

       

      2. Witold Celiński klasa 6c

       

       

      3. Weronikas Kwolek klasa 6b

       

      4. Weronika Rybandt klasa 6b

       

      5. Martyna Fogler klasa 6d, piosenka "Maszerują strzelcy"

       

      6.  Rozalia Łapa klasa 6c 

       

      7. Zuzanna Hinc klasa 6d, piosenka "Raduje się serce"

       

      Przygotowały: Bernadeta Ciach i Justyna Belgrau

    • Projekt: „Opowiadamy o obrońcach Wybrzeża z 1939 i współczesności”
     • Projekt: „Opowiadamy o obrońcach Wybrzeża z 1939 i współczesności”

     •     Nieformalna Grupa Nauczycieli naszej szkoły pod nazwa Pasjonaci Szkoły im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie realizuje od kilku tygodni projekt z Funduszu Akumulatora Społecznego pt.: „Opowiadamy o obrońcach Wybrzeża z 1939 i współczesności”. Nasza Szkoła Podstawowa nr 1 imieniem Obrońców Wybrzeża może pochwalić się tym patronem od 45 lat, dlatego postanowiliśmy jej nazwę upamiętnić realizacją filmu.

         Do realizacji Projektu zaprosiliśmy także, poprzez nauczycieli, uczniów naszej szkoły. Uczniowie w różny sposób uczestniczyli w realizacji Projektu. Niektórzy zamienili się w aktorów , inni poprzez prace plastyczne pomogli zrealizować film w filmie.

         Projekt realizowaliśmy dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Urzędu Gminy Żukowo za pośrednictwem Akumulatora Społecznego.

          Realizacja Projektu nie była łatwa bowiem jesteśmy cały czas pod reżimem sanitarnym dotyczącym szkół i miasta, dlatego scenki filmowe musieliśmy nagrywać w maseczkach i dbać o zasady higieny, aby nie doszło do infekcji uczestników . Dziś możemy powiedzieć, że się udało. Dlatego pragniemy wszystkich zaprosić do obejrzenia naszego filmu. Zamierzamy zamieścić go 13 listopada 2020 na stronie Szkoły i UG w Żukowie oraz OKIS.

            A teraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej wspólnej pracy.

       

      Pasjonaci Szkoły im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie

      ---------------

      Filmy

      1.   Ognisko

       

      2.   Czas  wojny

       

      3.   Solidarność

       

      4.   Obrońcy Wybrzeża 

       

    • „Bezpieczna droga – znam zasady ruchu drogowego” - Żukowo 2020
     • „Bezpieczna droga – znam zasady ruchu drogowego” - Żukowo 2020

     • Wyniki II Powiatowego Konkursu Plastycznego dla klas „0” – III

           Dzieci już od najmłodszych lat wiedzą jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze. Uczą się tego w domu oraz w szkole. W tym roku mali artyści z 14 szkół powiatu kartuskiego postanowili pokazać wszystkim, że ten temat  jest im znany i bardzo bliski. Świetnie przygotowali się do zobrazowania tego ważnego zagadnienia i wykonali fantastyczne prace plastyczne. Następnie ich dzieła dotarły do Szkoły Podstawowej nr 1 w Żukowie na coroczny konkurs plastyczny „Bezpieczna droga”, gdzie zostały poddane ocenie organizatorów. Komisja wybrała najciekawsze obrazy. W jej skład weszli Przemysław Czachorowski – dyrektor szkoły, Marzena Górska, Wioletta Wydrowska oraz Grażyna Boniec – nauczycielki klas  młodszych z żukowskiej „Jedynki”.

             Wśród nagrodzonych i wyróżnianych znaleźli się:

      W kategorii klas „0” – I

      I miejsce ex aequoMilena Węsiora  klasa 1c, SP nr 2 w Kartuzach, Agata Leman klasa 1b, SP w Chmielnie, Natalia Karczewska klasa 1 , SP w Miechucinie

      II miejsce ex aequoAntonina Szmidt klasa 1b, SP w  Chmielnie, Marcel Trepczyk klasa „0”b, SP nr 1 w Żukowie

      III miejsce ex aequo Aleksandra Lysy klasa „0”, SP w Miszewie, Nikola Skrzypkowska klasa 1b, SP nr 2 w Sierakowicach

      Wyróżnienia: Aleksander Langa klasa 1, SP w Miechucinie, Michał Chmielewski klasa „0”, SP w Miszewie, Hanna Malek klasa 1, SP w Borzestowie, Patruk Seewald klasa 1, SP w Miechucinie, Joanna Zubko klasa 1, SP w Miszewie, Ala Kulita klasa 1c, SP w Pępowie, Dawid Winczewski klasa 1, SP w Reskowie, Aleksandra Rajewska klasa „0”c, SP nr 1 w Żukowie, Wiktor Sochacki klasa „0”a, SP nr 1 w Żukowie, Pola Żywicka klasa 1a, SP w Chmielnie, Aleksandra Majkowska klasa 1b, SP nr 1 w Żukowie

      W kategorii klas II – III

      I miejsce ex aequoRemigiusz Reclaf klasa 3a, SP nr 1 w Żukowie, Maja Kurkowska klasa 2, SP nr 2 w Kartuzach

      II miejsce ex aequo – Karolina Machalewska klasa 3, SP w Miszewie, Mateusz Lejkowski klasa 2, SOSW w Żukowie

      III miejsce ex aequoLaura Kostuch klasa 2d, SP nr 1 w Żukowie, Anita Baranowska klasa 2, SP w Borzestowie, Patryk Adamczuk klasa 3, SOSW w Żukowie,

      Wyróżnienia: Julia Bejrowska klasa 2, SP w Pępowie, Jakub Górski klasa 2f, SP w Baninie, Józef Damaszk klasa 3, SP w Borzestowie, Kinga Maszke klasa 2a, SP nr 2 w Sierakowicach, Patryk Kluk klasa 2b, SP nr 1 w Żukowie, Michalina Marcińska klasa 3a, SP w Chmielnie, Julia Szałkowska klasa 2a, SP w Miechucinie, Nadia Leman klasa 3b, SP w Miechucinie, Julia Kierznikiewicz klasa 2, SP w Reskowie, Dominika Kielińska klasa 3c, SP w Kiełpinie, Zuzanna Gosz klasa 3a, SP nr 1 w Sierakowicach

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Wielkie słowa uznania należą się także opiekunom artystycznym.

       

           Konkurs wpisał się na stałe do kalendarza charytatywnych działań zaprzyjaźnionych firm, które od lat wspierają naszą inicjatywę edukacyjną. Fundatorami nagród w tegorocznej edycji konkursu po raz kolejny zostali Grupa Energa Gdańsk, Auto Miras Autoryzowany Serwis Samochodowy w Pępowie, Z.U.H. Elektromajster w Żukowie, Urząd Gminy Referat Promocji i Komunikacji Społecznej w Żukowie, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Żukowie.

            Ogromne podziękowania dla niezawodnych sponsorów składa dyrekcja szkoły oraz organizatorki konkursu Marzena Górska, Wioletta Wydrowska, Aneta Marchewicz.

              Ze względu na wyjątkową sytuację w naszym kraju, nie możemy gościć władz miasta, przedstawicieli policji,  naszych sponsorów, ani  głównych bohaterów konkursu. W tym roku nagrody i wyróżnienia dla laureatów przekazane zostaną do szkół. Mamy jednak nadzieje, że już za rok będziemy razem świętować i spotkamy się wspólnie w murach SP nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie.

       

    • "SZKOŁA PAMIĘTA"
     • "SZKOŁA PAMIĘTA"

     •       W ramach tegorocznej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta” uczniowie naszej szkoły przygotowali prezentację multimedialną pt „Leon Zadurski-harcerz, więzień obozu koncentracyjnego Stutthof, bohater”. Prezentacja została opublikowana na stronie internetowej szkoły.

           Ponadto w Szkolnej Izbie Pamięci na ten temat przygotowali gazetkę ścienną zawierającą zdjęcia, dokumenty i pamiątki po Leonie Zadurskim. Na miejscowym cmentarzu odwiedzili jego grób i uporządkowali go.

              W dniu 1 listopada harcerze z 2 Drużyny Harcerskiej będą pełnili tam wartę.

      Joanna Lewandowska

       

      Prezentację multimedialna pt.:
      „Leon Zadurski-harcerz, 
      więzień obozu koncentracyjnego Stutthof, bohater”       

      >>>   LEON_ZADURSKI

     • SZÓSTKA NA SZÓSTKĘ

     •      Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się do wspólnego układania listy książek nowych, ciekawych i takich, które chcielibyście, żeby znalazły się w naszej szkolnej bibliotece. Na poniższej liście nie ma wszystkich proponowanych tytułów bo:

      • część z nich już jest na naszych półkach :)
      • część tytułów to filmy czy gry komputerowe ;)
      • inne trochę za bardzo tematyką i treściami wybiegają poza poziom naszej biblioteki szkolnej :(
      • niektóre propozycje zapisaliście hasłowo, np. książki o maszynach :)

          Stworzona lista będzie dla nas cenną podpowiedzią przy kolejnych zakupach  i w miarę możliwości finansowych będziemy się starali kupić wskazane przez Was książki.

              

              Wasze propozycje   >>>   OTWÓRZ

      Iwona Sreberska

    • PRZERWA NA CZYTANIE – BIJEMY REKORD
     • PRZERWA NA CZYTANIE – BIJEMY REKORD

     •         W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom nasza szkoła przyłączyła się do udziału I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie.

            Akcja czytelnicza w naszej szkole odbyła się w środę 7 października i polegała na wspólnym czytaniu książek podczas przerw międzylekcyjnych. Tego dnia wszyscy członkowie naszej społeczności – uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, pracownicy sekretariatu i obsługi – przynieśli do szkoły książki  i czytali je między lekcjami czy podczas przerw w swojej pracy.

            Uczniowie każdej klasy mieli możliwość zaproponowania tytułów nowości wydawniczych, jakie chcieliby aby zakupić do szkolnej biblioteki, proponując swoją „Szóstkę na szóstkę”. Relacja z naszych działań przesłano do organizatora przedsięwzięcia – Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

           Wyniki akcji ogłoszone będą 9 grudnia 2020 roku.

             GALERIA   ZDJĘC  >>>   OTWÓRZ

      Iwona Sreberska

    • Wyniki konkursu świetlicowego "Portret mojego pupila"
     • Wyniki konkursu świetlicowego "Portret mojego pupila"

     •     Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji konkursu plastycznego "Portret mojego pupila" komisja wybrała zwycięzców w dwóch kategoriach: I-III i IV-VI.

      Oto wyniki:

      W kategorii I-III

      I miejsce zajęli: Blanka Milczanowska 1A oraz Miłosz Rzepka 1B

      II miejsce zajęła: Kornelia Lubocka 2C

      III miejsce zajęła: Klaudia Rogalewska 1C

      Wyróżnienia zdobyli: Nikola Szymańska 2C, Zosia Reglińska 3A, Lena Miłejko 1C, Oliwia Krenke 2B, Sara Kosiarz 2A.

      W kategorii IV-VI

      I miejce zajęła: Agata Lubocka 6F

      II miejsce zajęła: Patrycja Grobelniak 6A

      III miejsce zajęła: Dorota Kosznik 5A

      Wyróżnienie zdobył: Piotr Kosiarz 6D.

             Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Dyplomy i nagrody zostaną wręczone w najbliższym czasie.

               Organizatorki konkursu: Małgorzata Zander, Katarzyna Stępień, Małgorzata Doba, Aneta Marchewicz

    • „Kosmiczne Ślubowanie”
     • „Kosmiczne Ślubowanie”

     •           W dniu 23 października 2020 r.  w Szkole Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie odbyło się UROCZYSTE ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH I PASOWANIE NA UCZNIÓW. W tym roku ślubowanie składały trzy klasy.

              Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju i konieczność zachowania reżimu sanitarnego, odbyły się z tej okazji  trzy oddzielne apele, tak aby każdej klasie zapewnić przestrzeń i możliwie jak najwyższy poziom bezpieczeństwa. Z tego też powodu, wyjątkowo w tym roku,  w uroczystości niestety nie mogli wziąć udziału rodzice uczniów ani zaproszeni goście - przedstawiciele kuratorium i lokalnych  władz.  

             Pomimo utrudnień dyrektor szkoły pan Przemysław Czachorowski i  zastępca dyrektora pani Dorota Goszka-Stoltmann oraz wychowawczynie klas pierwszych  Kalina Kwidzińska, Beata Formella, Grażyna Boniec, Helena Kukielska  zrobili wszystko, aby impreza zachowała swój wyjątkowy, podniosły charakter. Podobnie jak w ubiegłych latach, uroczystość odbyła się w magicznej scenerii. Tym razem nasze dzieci odwiedzili Kosmici. Pierwszaki z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w przedstawieniu, wykazywały się nabytymi dotąd zdolnościami i sprawnością fizyczną.

            Po części artystycznej nastąpiło uroczyste wprowadzenie Sztandaru Szkoły i akt ślubowania.

            Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy od wychowawców oraz upominki zakupione przez rodziców. Dyrekcja szkoły przekazała każdej klasie „powitalne niespodzianki” od uczniów klas trzecich. 

            Po każdym apelu był czas na pamiątkowe zdjęcia, a potem przerwa na wietrzenie i dezynfekcję sali.

    • Jesienne kwietniki
     • Jesienne kwietniki

     •         Aura powoli przestaje nas rozpieszczać i wielkimi krokami zaczyna rządzić jesień. Zazwyczaj kojarzy się ona z pluchą, deszczem, silnym wiatrem, spadkiem temperatury i coraz krótszym dniem... Ale na pewno ta pora roku ma również swoje piękne strony...Rozpieszczać nas może możliwością zbierania owoców, grzybów i przede wszystkim całą gamą pięknie kwitnących kwiatów, kolorami liści zmieniających się z wiosenno-letniej zieleni  na kolory w całej palecie barw ciepłych, od żółtej poprzez pomarańcz do czerwieni włącznie.

          Wystrój naszych szkolnych kwietników też uległ zmianie. Dzięki współpracy i zaangażowaniu członka Prezydium Rady Rodziców - Pani Magdaleny Wolf, kwietniki znajdujące się przed frontem szkoły oraz przy naszym Dębie Niepodległości zyskały nowy wygląd. Rosnące tam wcześniej begonie zostały zastąpione pięknymi wrzosami.
       

            Złota polska jesień malowana różnymi odcieniami fioletu wita w progach naszej szkoły i dodaje pozytywnej energii do podejmowania codziennych obowiązków.

       DZIĘKUJEMY !!!

     • Dzień Głośnego Czytania w świetlicy szkolnej

     •        W świetlicy naszej szkoły 29 września obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania  pod hasłem „Czytamy razem w świetlicy” w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Tego dnia z samego rana dzieci poznały historię smoka Achillesa, który uwielbiał czytać książki i marzył o dalekich podróżach. Następnie dzieci malowały głównego bohatera opowiadania oraz jego przyjaciół. Przygotowały też własną bajkową zakładkę do książek.

            W ciągu całego dnia w świetlicy towarzyszyło nam głośne czytanie różnych ciekawych książek i stało się to naszą świetlicową codziennością – z czego bardzo się cieszymy!

            Dzień Głośnego Czytania został zainicjowany w 2001 roku przez Polską Izbę Książki. Patronką wydarzenia wybrano wybitną pisarkę książek dla dzieci - Joannę Porazińską.

             Data 29 września to dzień urodzin autorki znanej baśni o dzielnym Szewczyku Dratewce. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, gdyż książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, dodatkowo rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki. Jednak przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie, które jest motywem przewodnim święta, jest dobrą okazją do budowania wzajemnych więzi  i relacji oraz dobrego sposobu na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem.

      Katarzyna Karcz, Sandra Miłejko

    • Klasa 2b poznawała podstawy programowania z mobilną pracownią komputerową
     • Klasa 2b poznawała podstawy programowania z mobilną pracownią komputerową

     •      

            14 października klasa 2b miała okazje po raz pierwszy przetestować szkolne laptopy z mobilnej pracowni komputerowej. Przypomnijmy, że otrzymaliśmy je za udział w ogólnopolskiej akcji #OSEWyzwania.

           Po otwarciu „magicznej skrzyni” ujrzeliśmy 16 nowych przenośnych komputerów. Każdy z nas mógł osobiście pracować na nowym sprzęcie. Wzięliśmy udział w zajęciach z podstaw programowania. Skorzystaliśmy z ćwiczeń on-line na Matzoo - Programowanie Poziom 2. Pani Marzena wyjaśniła nam i pokazała  jak należy wykonywać zadania.

           Uczyliśmy się jak stosować w praktyce obroty i strzałki, które służą do programowania i poruszania wybranych postaci. Tym razem musieliśmy zaprowadzić hipcia do wody. Przesuwaliśmy odpowiednie polecenia na obszar roboczy i uruchamialiśmy swój kod. Nie było to wcale takie  proste. Jeszcze musimy poćwiczyć programowanie i kodowanie. Następnym razem będzie już łatwiej.  Kodowanie to super zabawa i świetna nauka,  a z mobilną pracownią ogromna wygoda.

      Uczniowie klasy 2b

       

             

      Następnym razem będzie już łatwiej.  Kodowanie to super zabawa i świetna nauka,  a z mobilną pracownią ogromna wygoda.

      Uczniowie klasy 2b

    • Europejski Dzień Języków
     • Europejski Dzień Języków

     •       26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków, ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku. Najważniejszym jego przesłaniem jest prawo każdego, niezależnie od wieku, do rozwijania umiejętności językowych i korzystania z możliwości, jakie ta nauka stwarza.

             Pomimo wielu ograniczeń, jakie obowiązują w tym roku szkolnym nasi uczniowie przyłączyli się do obchodów Dnia Języków. Każda z klas poszerzała wiedzę o jednym, losowo wybranym, kraju naszych partnerów projektów Erasmus+ i przygotowywała na jego temat plakat, film, fotorelację czy wystawę prac plastycznych. Stworzone przez uczniów prace wyeksponowane zostały w salach lekcyjnych oraz na korytarzach i holach w budynkach szkolnych. Powstała też szkolna gazetka dzięki której uczniowie mają możliwość nauczenia się powitania w wielu językach i rozróżniania flag państw Europy.

           Za organizację przedsięwzięcia odpowiedzialne były panie: Anita Bobrowska, Hanna Gruba, Kalina Kwidzińska i Iwona Sreberska.

       

    • CodeWeek - Cała Polska Programuje 2020
     • CodeWeek - Cała Polska Programuje 2020

     •      W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 1C wzięli udział w wyzwaniu CodeWeek - Cała Polska Programuje 2020. Zgłosiliśmy się do 10 wyzwań i codziennie wykonywaliśmy jedno zadanie. Zadania obejmowały elementy programowania, korzystaliśmy z maty, ozobotów, puzzli AR - ukazujących nam rozszerzoną rzeczywistość, ale też ze zwykłych karteczek z obrazkami. Te drobne zadania były oczywiście dopasowane do tematów lekcji i dawały nam dużo radości.

             Działając w naszej klasie, przyczyniliśmy się do zdobycia przez Polskę pierwszego miejsca w ilości podjętych wyzwań. Zdjęcia naszych poczynań można obejrzeć w galerii.
       

       Kalina Kwidzińska