• Erasmus

     • W wyniku rozstrzygnięcia ogólnopolskiego konkursu wniosków złożonych w ramach Programu Unijnego Edukacji Szkolnej Erasmus Plus- Akcja 2.Współpraca na rzecz innowacji i wymiana dobrych  praktyk , w naszej szkole będzie realizowany projekt, którego koordynatorem została pani Anita Bobrowska.

            W programie uczestniczą nauczyciele z 4 krajów. Naszą szkołę reprezentują: Beata Formella, Dorota Goszka-Stoltmann, Marzena Górska, Hanna Gruba, Helena Kukielska, Beata Klein, Edyta Kuklińska, Kalina Kwidzińska, Anna Majkowska, Anetta Rosener, Iwona Sreberska, Sławomir Szymański, Wioletta Wydrowska.

            Nauczyciele będą pogłębiać znajomość nowych technologii oraz stosować je w praktyce szkolnej, uczestniczyć w międzynarodowych szkoleniach z partnerami z Turcji, Hiszpanii,Włoch- w ramach wymiany dobrych praktyk.

            Projekt w naszej placówce rusza 1.11.2019r. i będzie realizowany do 31.10.2021 r.

            Aktualnie członkowie zespołu pracują nad praktycznym poznawaniem aplikacji: Kahoota, Padleta, Class Dojo i Quizleta. Narzędzia te pozwolą na jeszcze większe angażowanie uczniów w prowadzone  zajęcia.

     • XI  edycja międzynarodowego konkursu czytelniczego

     •  

      WIELKI MARATON CZYTELNICZY

      DLA UCZNIÓW KLAS II-III

      pod hasłem

      „Spotkacie nowych przyjaciół”

       

      Jeśli jesteś miłośnikiem książek i uczniem klasy  II lub III, czytaj dalej:

      1. Na początku każdego miesiąca dowiadujesz się, jaką książkę spoza listy lektur obowiązkowych należy przeczytać.

      2. Piszesz test konkursowy składający się z 10 zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru i 10 zadań otwartych sprawdzający znajomość i zrozumienie lektury.

      3. Za test możesz uzyskać maksymalnie 21 pkt.

      Suma punktów do uzyskania w Maratonie – 147.

      4. Czekasz cierpliwie na wyniki, które zostaną ogłoszone w maju 2020r.

      5. W każdej chwili możesz przystąpić do maratonu lub zrezygnować z udziału

      w konkursie.

      6. Zgłoszenia u wychowawcy klasy.

       

      Szczegółowy regulamin międzynarodowego konkursu czytelniczego znajdziecie na stronie internetowej naszej szkoły. Organizatorzy konkursu nie zapewniają uczestnikom lektur.

       

      Alfabetyczny wykaz lektur:

      1.  Justyna Bednarek, Nowe przygody skarpetek ( jeszcze bardziej niesamowite)

      2.  Paweł Beręsewicz, Ciumkowe historie, w tym jedna smutna

      3.  Barbara Gawryluk, Czart. Pies lawinowy

      4.  Marta H. Milewska, Czy wróżka Zębuszka istnieje?

      5.  Marcin Pałasz, Wszystko zaczyna się od marzeń

      6.  Wioletta Piasecka, Faustynka

      7.  Elżbieta Zubrzycka, O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów

       

      Lektura na wrzesień:

      Justyna Bednarek, Nowe przygody skarpetek ( jeszcze bardziej niesamowite)

       

      Koordynator konkursu: Wioletta Wydrowska

     • WMC

     • WIELKI MARATON CZYTELNICZY

      DLA UCZNIÓW KLAS IV-VI

        pod hasłem

      ,,Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”

       

      Jeśli jesteś miłośnikiem książek i uczniem klasy IV, V lub VI, czytaj dalej:

      1. Na początku każdego miesiąca (od września do marca) dowiadujesz się, jaką książkę spoza listy lektur obowiązkowych należy przeczytać.

      2. W terminie wskazanym przez organizatora piszesz test konkursowy składający się z 20 zadań różnego typu sprawdzających znajomość i zrozumienie lektury.

      3. Za test możesz uzyskać maksymalnie 21 pkt.  

      Suma punktów do uzyskania w Maratonie – 147.

      4. Czekasz cierpliwie na wyniki, które zostaną ogłoszone na przełomie maja i czerwca 2020 r.

      5. W każdej chwili możesz przystąpić do maratonu lub zrezygnować z udziału w konkursie.

       

      Koordynator konkursu: Monika Czonstke

      Załączniki:

      Informacje     --  maraton_2019.pdf

      Spis książek  --  maraton_spis_2019.pdf

      Regulamin     -- maraton_reg_2019.pdf

     • 19 czerwca - uroczyste zakończenie roku szkolnego

     •  19.06 przyniósł nam wiele radości – podsumowanie roku szkolnego 2018-2019 obfitowało w nagrody, wyróżnienia, dobre statystyki i uśmiechy. Akademie przebiegające w towarzystwie dumnych członków rodzin uczniów, szczęśliwych dzieci i zadowolonych nauczycieli były okazją do rekapitulacji dziesięciu miesięcy pracy.

                  Szczególnie ceremonialne było zakończenie roku szóstoklasistów, którzy opuszczali mury naszej szkoły, aby kontynuować naukę w SP nr 2.  W spotkaniu wzięła udział kierownik żukowskiego Referatu Oświaty – pani Ewa Pieczora oraz przewodniczący Rady Rodziców (fundatora nagród książkowych dla uczniów) działającej przy naszej szkole – pan Piotr Socha.

                  Uroczystościom patronował Seneka Młodszy, a ściśle – jego słynna myśl: „Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia”, a zatem – gdy wicedyrektor Mirosław Kamiński oficjalnie ogłosił zakończenie roku szkolnego, uczniowie pobiegli wcielać nauki pobrane w naszej placówce w życie!

      Karolina Grześkowiak

      Pożegnanie klas 6 - zdjęcia

     • Na wydmach żegnamy trzecią klasę!

     • Wycieczka III a i III b do Słowińskiego Parku Narodowego

      Tak pięknie było razem.

            Po raz ostatni w tym roku szkolnym trzecioklasiści z klasy „a” i „b” wyjechali wspólnie na wycieczkę. Wybrali kierunek ruchome wydmy. To tutaj wspaniale zakończyli kolejny etap nauki szkolnej. Mogli cieszyć się pięknymi widokami, słoneczną pogodą, smakiem słonej wody oraz miłą i koleżeńską atmosferą. 

             Wszyscy razem bawili się na Łąckiej Górze (najwyższej ruchomej wydmie), szukali muszelek i bajecznych kamieni, moczyli nogi i dzielnie wędrowali po pięknej plaży. Wraz z paniami Marzeną Górska, Grażyną Glienke, Karoliną Wunsz oraz Marią Daleki świetnie spędzili kilka wspólnych godzin. Takie chwile niech pozostaną w naszej pamięci.

      Marzena Górska

     • Święto Książki - Konkurs Fotograficzny „Czytam, bo lubię”

     •       Już dziesiąty raz w naszej bibliotece odbyły się w maju obchody Święta Książki. W tym roku z tej okazji został zorganizowany Konkurs Fotograficzny „Czytam, bo lubię”, na który wpłynęło łącznie 50 zdjęć. W konkursie wzięli udział uczniowie z dwóch etapów edukacyjnych: klas I-III i klas IV-VI.

      ZAPRASZMY DO GALERI NAGRODZONYCH ZDJĘĆ

      Komisja w składzie: Marzena Górska, Wioletta Wydrowska, Beata Klein i Katarzyna Karcz przyznała miejsca oraz wyróżnienia następującym osobom:

      W kategorii klas I-III

      Miejsce I : Antonina Gruba 1d, Maja Nowińska 1d, Kinga Olech 3a, Jacek Olech 3a

      W kategorii klas IV-VI

      Miejsce I : Anna Kolka 4g; Maksymilian Mielewczyk 4h
      Miejsce II : Aleksandra Kutniewska 6d; Rafał Setzke 6a
      Miejsce III : Katarzyna Droździk 4g; Martyna Gniba 6a; Klaudia Marschk 4c

      Wyróżnienie: Szymon Głodowski 6e; Zofia Bigus 6a, Nikodem Pawlak 6a; Wojciech Bigus 5a; Julia Głodowska 5a; Anna Żebrowska 4g; Filip Szulc 4h

            Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwłaszcza za ciekawe, często wręcz artystyczne ujęcie tematu oraz pokazanie, że czytacie i to lubicie.

      Dziękujemy także rodzicom za zaangażowanie i pomoc w wykonaniu zdjęć.

                                                                                                                    Przygotowała: Katarzyna Karcz

     • X Szkolny Konkurs Poetycki na „Wiersz o bezpieczeństwie w ruchu drogowym”

     •          W naszej szkole już po raz dziesiąty w miesiącu maju uczniowie klas IV-VI wzięli udział w Szkolnym Konkursie Poetyckim na „Wiersz o bezpieczeństwie w ruchu drogowym”. Celem konkursu, od jego powstania, jest propagowanie wśród uczniów zasad bezpiecznego zachowania jako uczestników ruchu drogowego poprzez tworzenie własnych utworów poetyckich. W tym roku niewątpliwą inspiracją dla naszych młodych poetów była akcja „Rowerowy Maj”, która znalazła swoje odzwierciedlenie w licznych wierszach. Konkurs od samego początku organizują: Beata Klein i Katarzyna Karcz.

           Na tegoroczną, jubileuszową  edycję wpłynęło 39 wierszy spośród, których komisja w składzie: Helena Kukielska, Anna Majkowska Beata Klein i Katarzyna Karcz, nagrodziła i wyróżniła niżej wymienionych autorów.

      Miejsce I Sandra Danielek 4g
      Miejsce II Martyna Gniba 6a
      Miejsce III Zofia Kędzia 4f
      Miejsce III Aleksander Banach 4h

      Wyróżnienie: Zofia Bigus 6a, Natalia Pionk 4e, Emilie Klupczyński 4h, Antonina Kuchta 5g, Maksymilian Mielewczyk 4h, Agata Lubocka 4f, Blanka Mądra 4g, Daria Dzitkowska 5d, Roksana Giezek 4e, Maksymilian Lemańczyk 6a, Filip Karpus 4h, Dominik Went 4h, Wiktoria Hirsz 4f.

             Wszystkim uczestnikom dziękujemy za twórczy wysiłek, a laureatom serdecznie gratulujemy. Życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji! Niech mottem dla nas wszystkich na zbliżający się wypoczynek będą słowa z wiersza Sandry Danielek:  „ Bezpieczeństwo to podstawa, to nie żarty, nie zabawa …”.

            Dziękujemy serdecznie Pani Annie Majkowskiej, szkolnemu koordynatorowi akcji „Rowerowy Maj”, za zaangażowanie w tegoroczną edycję konkursu poetyckiego oraz Koordynatorom Kampanii w Urzędzie Gminy w Żukowie Pani Marlenie Dunajskiej i Panu Radosławowi Cebala za przekazanie nagród dla laureatów konkursu.

                                                               Przygotowały: Beata Klein,
      Katarzyna Karcz

     • BAŚNIOWE SPOTKANIE Z ZERÓWKAMI

     •     6 czerwca odwiedziły bibliotekę szkolną dzieci z oddziałów przedszkolnych: grupa 0a, 0b i 0c wraz z Wychowawczyniami: P. Danutą Makrocką-Ropel, P. Dominiką Pranczk i P. Ewą Niemczyk-Schmidt. Dzieci wzięły udział w „Baśniowych zajęciach” i zmierzyły się w przeróżnych konkurencjach w ramach Międzygrupowego Baśniowego Konkursu Wiedzy.

              W każdej grupie znaleźli się prawdziwi „baśniowi eksperci”, którzy wykazali się wszechstronną wiedzą o bohaterach i wydarzeniach z kanonu literatury dziecięcej. Wszystkie grupy otrzymały w nagrodę dyplom i książkę. Spotkanie to było też okazją do zapoznania się z organizacją i funkcjonowaniem biblioteki oraz jej zbiorami przez najmłodszych uczniów naszej szkoły.

      Przygotowała: Katarzyna Karcz

     • DZIECI Z PRZEDSZKOLA „KOGUCIK” W BIBLIOTECE

     •      Naszą bibliotekę 30 maja odwiedziły dzieci zaprzyjaźnionego Niepublicznego Przedszkola „Kogucik” w Żukowie wraz z nauczycielką Panią Kamilą Mering Grupa sześciolatków i siedmiolatków „Topiciele” przybyła, aby zapoznać się z organizacją i pracą biblioteki szkolnej. Dzieci wysłuchały z zainteresowaniem m.in. informacji na temat funkcjonowania biblioteki oraz obejrzały wypożyczalnię, czytelnię i magazyny. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega wypożyczanie książek oraz jak należy postępować z książkami. Wszystkie te informacje były dla nich bardzo ważne, gdyż od września zostaną uczniami klasy pierwszej. W dalszej części spotkania dzieci wzięły udział w baśniowej zabawie.

               Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Dzieciom tak spodobało się w naszej bibliotece, że nie chciały wracać do swojego przedszkola.

               Przygotowała: Katarzyna Karcz

     • Powiatowy Konkurs „My London Lapbook”

     •       Po raz pierwszy w Szkole Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie przeprowadzono  Powiatowy Konkurs My London Lapbook. Uczestnicy musieli się wykazać zdolnościami plastycznymi oraz swoją wiedzą na temat Londynu. Do szkoły wpłynęło aż 80 konkursowych prac. Jury miało nie lada wyzwanie by wyłonić zwycięzców. 

              Oprócz rozdania nagród odbył się również koncert naszych zdolnych uczennic. Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć :Anne Treder ,Julie Wenzeł, Igę Toporek, Liliannę Komarnicka,  Julię Magulską, Martynę Gnibę, Ola i Lidia Kutniewskie, oraz Katarzynę Droździk. Koncert poprowadziła Zosia Bigus.

      Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

      I miejsce: Zuzanna Getz SP w Leźnie

      I miejsce: Liliana Komarnicka SP nr 1 w Żukowie Opiekun Agnieszka Labuda

      II miejsce: Oliwia Wydrowska SP nr 1 w  Żukowie Opiekuna Anita Komarnicka

      II miejsce: Anna Treder SP nr 1 w Żukowie Opiekun Anita Bobrowska

      III miejsce: Amelia Hinca SP w Miechucinie Opiekun Anna Król

      III miejsce: Jakub Kalkowski SP nr 1 w Żukowie Opiekun Anita Bobrowska

       

      Wyróżnienia:

      Agata Felskowska SP  w Miechucinie Opiekun Anna Król,

      Paweł Wroński SP w Dzierżążnie Opiekun Anna Wesołowska

      Hubert Renka  SP  w Dzierżążnie Opiekun Anna Stachowiak

      Ignacy Hirsz SP  w Chmielnie Opiekun Anna Makurat – Karszny

      Natalia Pionk  SP nr 1 w Żukowie Opiekun Agnieszka Labuda

      Barbara Kasprzak SP nr 1 w Żukowie Opiekun Anita Bobrowska

      Cyprian Płaczkowski SP nr 1 w Żukowie Opiekun Agnieszka Labuda

      Magdalena Byczkowska SP  w Chmielnie Opiekun Anna Makurat – Karszny

      Zwycięzcom gratulujemy. Zapraszamy za rok.

      Anita Bobrowska

     • Warsztaty przyrodnicze - Fascynujący świat pszczół

     •     W dniach 10-13 czerwca 2019 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty pszczelarskie, w których uczestniczyli uczniowie klas I –VI. W niemal teatralnym otoczeniu i za pomocą podstawowych narzędzi pszczelarskich pszczelarz przybliżył dzieciom świat tych niesamowitych owadów.

            Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz. Gwoździem zajęć  był szklany ul, w którym dzieci zobaczyły żywe owady przy pracy. Dowiedziały się, jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Obejrzały również strój pszczelarza i poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami. Ponadto uczniowie usłyszeli, jak powstaje wosk pszczeli i do czego jest wykorzystywany oraz jakie mamy metody wytwarzania świec woskowych. Następnie wszyscy degustowali miód i pyłek kwiatowy.  

         Na pamiątkę warsztatów wszyscy otrzymali drewniany nożyk do miodu, książeczkę ,,Fascynujący Świat Pszczół” Aleksandra Rębacza wraz z Certyfikatem Przyjaciela Pszczół.

          Zajęcia były niezwykle interesujące. Nie tylko przybliżyły uczniom  świat pszczół i pokazały, jak ogromną rolę pełnią w środowisku naturalnym, ale nauczyły nas wrażliwości i poszanowania dla tych pożytecznych owadów.

          Takie spotkanie z naturą "na żywo"  bardzo nam się podobało. Na pewno te warsztaty na długo pozostaną w naszej pamięci !!!

      Organizatorzy spotkania:
      Wioletta Wydrowska
      Joanna Lewandowska

     • Wycieczka uczniów klas pierwszych do Parku Edukacyjno-Rekreacyjnego Sea-Park w Sarbsku

     •       7 czerwca 2019 r. uczniowie  klas pierwszych wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę autokarową do Sea-Parku w Sarbsku, koło Łeby.

          Zwiedziliśmy tam Oceanarium Prehistoryczne 3 D , gdzie zobaczyliśmy pradawne zwierzęta żyjące w głębinach morskich, mogliśmy stanąć "oko w oko" ze stworami zamieszkującymi wody naszej planety miliony lat temu. Dzięki temu uczniowie poznali prehistoryczne gady i ryby osobiście, tak jakby sami znajdowali się w podwodnych głębinach.  To bardzo ekscytujące przechadzać się pośród tych stworzeń budzących grozę gabarytami, odgłosami i wyglądem. Niektóre dzieci kurczowo trzymały się pań widząc tak dziwne i wielkie zwierzęta. Było to ogromne przeżycie wywołujące jednocześnie strach i śmiech :)

            Odwiedziliśmy również park makiet zwierząt morskich, w którym znajdowały się naturalnych rozmiarów ssaki, ryby i ptaki zamieszkujące morze i jego wybrzeże. Dzieciom najbardziej podobały się pokazy połączone z treningiem oraz karmieniem z udziałem uchatek kalifornijskich, fok szarych oraz foki pospolitej.

           Kolejnym punktem był udział w interaktywnym widowisku multimedialnym z udziałem zabawnego wieloryba Błękitka, który śpiewał, tańczył i zadawał dzieciom zagadki.

          Na koniec uczniowie skorzystali z parku zręcznościowo-linowego Małego Pirata, Gaju Małego Pirata na Galeonie Wodnik oraz placu zabaw. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu wrażeń i emocji, a przede wszystkim wiadomości na temat fauny i flory mórz i oceanów, a także kultury i historii Pomorza.                                                          

      Przygotowała:
      Wioletta Wydrowska

     • Wycieczka laureatów do Wdzydz Kiszewskich

     •         30 maja odbyła się wycieczka laureatów konkursów o Patronie Szkoły do Wdzydz Kiszewskich.  Tym razem zwiedziliśmy Park Etnograficzny,  położony jest nad jeziorem Gołuń, zabudowany obiektami regionalnej architektury Pomorza i zajmujący 22 ha. Nasza wędrówka wiodła ścieżkami wśród starych chat ze strzechy, urokliwej kapliczki, wiatraka i chłopskich zagród. Poznaliśmy życie starej wsi, chłopskie zajęcia, rzemiosło, które niestety dzisiaj możemy zobaczyć już tylko w skansenach. W szkole wysłuchaliśmy opowieści o tym, jak kiedyś uczyli się nasi przodkowie. Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się, jaką dyscyplinę stosowano w dawnych czasach w szkole. Kilku naszych uczniów miało możliwość doświadczenia klęczenia na grochu. 

             Skansen we Wdzydzach Kiszewskich pozostawił w nas wiele wspomnień, uczniowie mogli przenieść się w czasie i zobaczyć, jak kiedyś żyli ludzie nie mając prądu, urządzeń elektrycznych i przede wszystkim InternetuJ

              Sponsorem wycieczki była Rada Rodziców naszej szkoły.

      Organizatorzy:
      Wioletta Wydrowska oraz Joanna Lewandowska

     • Rowerowy Maj 2019 - podsumowanie

     •        9 czerwca Burmistrz Gminy Żukowo oficjalnie podsumował Kampanię Rowerowy Maj 2019. Na ręce dyrektora placówki, pana Przemysława Czachorowskiego, trafił bon w wysokości 1000zł na rzecz szkoły.  Klasa Id z najwyższą frekwencją przejazdów w szkole otrzymała bilety do Multikina na wybrany przez siebie film. Nagrody indywidualne dla wszystkich uczestników zabawy Rowerowy Maj zostaną przekazane na najbliższym apelu w szkole. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy. Zapraszamy do zabawy w przyszłym roku.

      Anna Majkowska

     • SPRAWOZDANIE REALIZACJI PROJEKTU „PEN FRIENDS”

     •        eTwinning jest akcją patronującą projektom opartym na współpracy internetowej, realizowanym przez co najmniej dwie szkoły z przynajmniej dwóch różnych krajów europejskich. Szkoły tworzą projekt, a następnie korzystają z technologii informacyjno-komunikacyjnej (ICT), by ten projekt przeprowadzić.

             Pod patronatem akcji eTwinning (http://www.etwinning.net) po raz kolejny nawiązaliśmy internetową współpracę z innymi europejskimi szkołami. Tym razem naszymi partnerami zostały szkoły z  Włoch, Grecji, oraz Rumunii. W ramach tych kontaktów podjęliśmy się uczestnictwa w projekciePEN FRIENDS.  Uczniowie mieli możliwość obcować z językiem angielskim nie tylko na lekcjach, ale również zobaczyć, jak języka używa się w praktyce. Uczniowie chętnie brali udział w Projekcie. Uczestnicy projektu musieli stworzyć filmik o szkole, napisać kilka zdań o sobie, oraz o swoim przyjacielu. Uczniowie również stworzyli prezentacje o Żukowie, oraz wykonywali kartki z okazji świąt Bożego Narodzenia.

           Współpraca ta dała uczniom możliwość rozwijania wielu różnych kompetencji: językowych, interkulturowych oraz technicznych. Uczą się oni komunikacji pisemnej i ustnej w wielu językach, wzrasta motywacja do nauki języków obcych oraz poznawania innych kultur.

             Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z realizacji projektu.

      Koordynator projektu:
      Anita Bobrowska

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie
   • (+48) 58 681 87 62, 58 681 85 34,
    Tel. filia (58) 681 82 02,
    Tel. komórkowy 503 751 197
   • 83-330 Żukowo
    ul. Gdyńska 7
    Filia ul. Gdańska 66
    Poland
  • Logowanie