• Maj w świetlicy szkolnej

     •      Majowe zajęcia w świetlicy szkolnej dotyczyły głównie najpiękniejszej pory roku - wiosny. Podczas zajęć dzieci wykonywały: kwiaty oraz motyle z origami, ozdabiały drzewa kwiatami, plasteliną wyklejały tęczę oraz ozdabiały farbami okna świetlicowe. Uczniowie mieli możliwość zagrać w japońskie szachy dla dzieci - Shogi. Z okazji Dnia Matki przygotowały mydełka z drobnym suszem z kwiatów. W świetlicy pojawił się również nowe gazetki ścienne przypominające nam, że już niedługo wakacje.

            Dnia 28.05.19r  Świetlica Szkolna oraz dzieci z kl. 0 "A" i 0 "C" wraz z wychowawczyniami odwiedzili seniorów w DPS "NESTOR" w Żukowie. Zaprezentowaliśmy  przedstawienie teatralne pt. "Błękitna Planeta" oraz piosenki i wiersze okolicznościowe. Podopiecznych domu Seniora obdarowaliśmy Laurkami wykonanymi przez uczniów świetlicy z kl. 0 - 6. Podopieczni nie ukrywali wzruszenia, a młodzi artyści otrzymali gromkie brawa. Na zakończenie wysłuchaliśmy gry na organkach w wykonaniu pensjonariuszki. Dzieci otrzymały słodki poczęstunek. Dziękujemy za serdeczne i życzliwe  przyjecie.

      Małgorzata Zander
      Iwona Borzeszkowska 
      Sandra Miłejko
      Katyarzyna Stępień  

     • Wizyta uczniów kl. II w schronisku "Promyk"

     •      Dnia 30 maja br. uczniowie klas II odwiedzili miejsce zamieszkania bezdomnych zwierząt. Schronisko dla wielu z nas kojarzy się z miejscem smutnym, mieliśmy natomiast okazję przekonać się, że wcale tak nie musi być. Podczas wizyty w " Promyku" uczniowie poznali zasady panujące w schronisku, codzienne rytuały zwierząt i historię kilku podopiecznych. Na wybiegu - tzw. ogródku mogliśmy zaobserwować zachowanie psów m.in. Charliego, poznać jego usposobienie, ulubione zabawy. Pan Grzegorz,  opowiedział nam również o innym psie, o pracy z nim, nauce podstawowych komend, tak , aby mógł znaleźć nowy dom i zacząć nowe życie.

      Paulina Piekarska

     • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „W KOLOROWYM ŚWIECIE OWOCÓW I WARZYW”

     •      W maju 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Żukowie odbył się konkurs plastyczny podsumowujący całoroczną akcję „ Owoce i warzywa w szkole”.

          W konkursie brały udział dzieci z klas I – III, które korzystały z darmowych dostaw witamin i minerałów. Uczniowie przygotowali wiele ciekawych i pięknie wykonanych prac plastycznych. Ocenie podlegała estetyka, kolorystyka obrazów oraz samodzielność wykonania. Najciekawsze zostały nagrodzone dyplomami i upominkami.

      Organizator:

      Barbara Adamczyk

     • Dzień Dziecka- wizyta w Straży Pożarnej

     •      W piątkowy poranek 31 maja  uczniowie klasy II a z zaciekawieniem przybyli do najwspanialszej  na Pomorzu Ochotniczej Straży Pożarnej naszego miasta.  Powitali ich strażacy Brunon Hinz i Wojciech Dampc. Z zaciekawieniem dzieci słuchały opowieści o służbie strażaka, oglądały imponujący, nowoczesny sprzęt jakim dysponuje nasza straż pożarna. Mieli okazje poznać choć po trochu jakim ofiarnym i niebezpiecznym sytuacjom są poddawani strażacy, by pomagać potrzebującym i niejednokrotnie ratować ludzkie życie.

      Cieszymy się i czujemy bezpiecznie mając tak dzielnych strażaków w naszym mieście.

      Dziękujemy.  Zapraszam do galerii zdjęć.

      Beata Formella

     • Kanadyjski gość w naszej szkole

     •      29 maja 2019 r.  Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie gościła niezwykłego człowieka - podróżnika, sportowca z Kanady. George Flock jest w trakcie swojej rowerowej, czteroletniej podróży po świecie. Odwiedził 42 kraje i przejechał 125000 km.

           Zatrzymał się w Żukowie, gdzie znalazł nocleg u fanatyków rowerowego świata. Kanadyjczyk podzielił się swoimi doświadczeniami podczas zorganizowanego w szkole przez nauczycielkę języka angielskiego Edytę Kuklińską spotkania z uczniami klas 6a i 6c. Klasa 6a niedawno wróciła z 5-dniowego pobytu na obozie językowym Euroweek  z wolontariuszami z różnych krajów, a klasa 6c bierze aktywny udział w akcji szkolnej „Rowerowy Maj”.

           Uczniowie byli bardzo zainteresowani opowieściami podróżnika, który zafascynował ich swoimi przeżyciami, wyborem ścieżki  życiowej , tolerancją wobec różnych kultur oraz chęcią przekraczania barier. Uczestnicy spotkania mieli wyjątkową okazję rozwijania swoich umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim i zadawali gościowi wiele pytań.

            Na koniec spotkania wszyscy zrobili pamiątkowe zdjęcia, na których wyeksponowano wyjątkowy pojazd podróżnika. Uczniowie podziękowali gościowi symbolicznym kaszubskim poczęstunkiem.

             SP nr 1 chętnie korzysta z różnych ciekawych  form nauczania. Od nowego roku szkolnego 2019/20 będzie realizowała unijny program Erasmus +  „Otwieramy się na nowe możliwości”.

      Edyta Kuklińska

     • Po co jechać do Bydgoszczy?

     • Powyższe pytanie usłyszał jeden z naszych uczniów informujący członka rodziny o celu szkolnej wycieczki. Pytanie zasadne, bo największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego nie wydaje się być szczególnie kuszącą destynacją dla młodych turystów. Korzystając z efektów wycieczki, na którą gromadnie udali się piątoklasiści (część z nich 21, a część 22 maja) odpowiadamy:

      • aby przepłynąć tramwajem wodnym Brdą i obejrzeć oba jej brzegi,
      • żeby zajrzeć na Wyspę Młyńską, a tam odwiedzić budynek szesnastowiecznej mennicy i podziwiać skarb bydgoski, w skład którego wchodzą bezcenne monety i wyroby złotnicze,
      • by zwiedzić kameralne Muzeum Mydła i Historii Brudu, a tam posłuchać barwnych gawęd przewodniczki oraz wziąć udział w warsztatach wyrobu mydła,
      • ażeby zobaczyć jeszcze wiele ciekawych atrakcji Bydgoszczy: perełki architektoniczne, ciekawie zagospodarowaną przestrzeń rekreacyjną, wyjątkowe pomniki.

      Oprócz tego, jak na każdą szkolną wycieczkę, do Bydgoszczy pojechaliśmy także po to, aby porozmawiać, pośmiać się, kupić pamiątki, spędzić miło czas! Udało się. Znowu!

      Karolina Grześkowiak

     • Dzieci z Bocianowa z wizytą w naszej szkole.

     •       W piątek naszą szkołę odwiedziła zerówka z przedszkola Bocianowo w Żukowie. Dzieci wraz z wychowawczynią panią Elżbietą Markowską oraz panią dyrektor Magdaleną Roszkowską zwiedzały sale lekcyjne, świetlicę szkolną, salę komputerową oraz salę gimnastyczną. Mali animatorzy z klasy Id przygotowali stanowiska sportowe, na których dzieci doskonaliły różne umiejętności.

               W przerwie od rozgrywek odbył się piknik, a na zakończenie wszyscy zajadali się pysznymi lodami. Część dzieci z Bocianowa już dziś chciała zapisać się w progi naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy!

      Anna Majkowska

     • Shogi - japońskie szachy dla najmłodszych w świetlicy szkolnej

     •        W ostatnim tygodniu, w świetlicy szkolnej dzieci poznawały Shogi - japońską odmianę szachów. Gra rozwija logiczne i strategiczne myślenie. Natychmiastowo i z ogromnym entuzjazmem przystępowały do rozgrywki, nie znając sobie sprawy, jak wiele się uczą.  Dzieci są tą grą oczarowane!

            Zrobiliśmy świetlicowe rozgrywki, w których dzieci zdobywały naklejki. Chętni uczniowie rozwiązywali testy i zdobywali certyfikaty (kurczaka, żyrafy, słonia i lwa).

      Zapraszamy do świetlicy na Shogi!

      Małgorzata Zander

     • KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA DLA KLAS III

     • „Kto czyta, ten żyje ciekawie”

           14 maja 2019 r. odbył się V Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas III. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas III wyłonieni w eliminacjach klasowych. Komisja w składzie: Dorota Świerczewska Wioletta Wydrowska, Małgorzata Kurkowska, i Katarzyna Karcz przyznała miejsca oraz wyróżnienia następującym uczniom:

      I miejsce Sebastian Wunsz III a

      II miejsce Maciej Bednarczyk III c

      III miejsce Oliwia Długoszewska III a

      III miejsce Julia Zielińska III b


      Wyróżnienie: Kinga Olech III a; Michalina Kierznikiewicz III b

      Laureaci I i II miejsca wzięli udział w XI Wojewódzkim Konkursie Pięknego Czytania Dla Klas III,
      który odbył się 20 maja 2019r. w Gdańsku.

         Nasi uczniowie wspaniale reprezentowali szkołę w konkursie wojewódzkim, mierząc się z interpretacją wylosowanego fragmentu książki Grzegorza Kasdepke „Detektyw Pozytywka”. 

      Komisja konkursu wojewódzkiego doceniła umiejętności pięknego czytania
      Sebastiana Wunsz z klasy III a przyznając mu wyróżnienie.

           Gratulacje dla Sebastiana, rodziców oraz wychowawczyni kl. IIIa P. Marzeny Górskiej. Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom etapu szkolnego, serdecznie gratulujemy jego laureatom i życzymy kolejnych sukcesów. Dziękujemy również za współpracę wychowawczyniom klas III.

                                           Organizatorzy: Katarzyna Karcz i Wioletta Wydrowska

     • Brawo, Maratończycy!

     •      Wiele osób trzeba przekonywać o korzyściach płynących z czytania książek, ale na pewno nie uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie. Już od dziesięciu lat licznie uczestniczą w kolejnych edycjach ogólnopolskiego konkursu ,,Wielki Maraton Czytelniczy” pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska i Pomorskiego Kuratora Oświaty.

         Idei czytelniczych zmagań przyświeca promowanie wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży. Nasi uczniowie stali się niejako ambasadorami czytania wśród swoich kolegów – w klasie, szkole, grupach rówieśniczych, a nawet lokalnym środowisku.

           Liczby przemawiają do wyobraźni: od 2009 r. do konkursu w naszej szkole przystąpiło ok. 230 osób z klas IV – VI, (niektórzy przez 3 kolejne lata etapu edukacyjnego), a w 2015 r. dołączyli uczniowie z klas II-III. Co miesiąc czytali lektury spoza kanonu, między innymi takich klasyków jak: H. Ożogowska, A. Szklarski, Z. Nienacki, A. Bahdaj i piszących współcześnie: J. Olech, A. Czerwińskiej – Rydel czy Andrzeja Maleszki. To siedem, osiem tytułów rocznie, czyli ok. 80 w dekadzie! Później znajomość treści książek weryfikowali pisząc test składający się z różnego rodzaju zadań, czasami bardzo precyzyjnych i podchwytliwych.

            Przez te lata mogliśmy się cieszyć z wysokich wyników naszych uczniów: 4 tytułów laureata, 10 finalistów i 6 wyróżnionych w klasach starszych oraz 9 laureatów, 7 finalistów i 5 wyróżnionych w klasach młodszych. Niektórzy sięgali po nie kilkukrotnie.

          Każdy konkurs ma w sobie element rywalizacji, ale ,,maratończyków”, oprócz zainteresowania literaturą, połączyła też życzliwość i pomoc, chociażby we wzajemnym udostępnianiu sobie trudnych do zdobycia lektur.

            Może wyniki badań dotyczące czytelnictwa w Polsce nie są zadawalające, ale nasi uczniowie temu przeczą i oby jeszcze długo udowadniali, że czytanie to wartość sama w sobie: rozwija i wzbogaca – jak głosi hasło Wielkiego Maratonu Czytelniczego.  

      Monika Czonstke
      Wioletta Wydrowska

     • XIII Gminny Przegląd Małych Form Scenicznych w Szkole Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie

     •    Dnia 17 maja 2019 r. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Wybrzeża zorganizowała już XIII Gminny Przegląd Małych Form Scenicznych dzieci 4-, 5- i 6-letnich z gminy Żukowo. Przegląd stał się już naszą tradycją, w tym roku udział w nim wzięło sześć grup dzieci w wieku przedszkolnym:

      • Niepubliczne Przedszkole „Kogucik” z Żukowa
      • Szkoła Podstawowa im. ppor. Klemensa Wickiego w Pępowie
      • Przedszkole i Żłobek "Bocianowo" z Żukowa
      • Szkoła Podstawowa w Tuchomiu
      • Niepubliczne Przedszkole "Promyczek" z Żukowa
      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie

             Naszych małych aktorów serdecznie przywitał Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża - p. Przemysław Czachorowski. Słowa otuchy i wsparcia przekazała pani Paulina Milczanowska - Specjalista do Spraw Kultury Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie.

           Mali aktorzy wykazali się przede wszystkim ogromną odwagą wystąpienia na scenie przed publicznością. Mimo wieku dzieci, można było zauważyć luz i swobodę, z jakimi wypowiadali swoje kwestie, tańczyli, śpiewali. Brawo! Mieliśmy okazję zobaczyć pięknie przygotowane przedstawienie, które dzieci odtwarzały z uśmiechem na twarzy i energią.
            Nad każdą z grup czuwały panie wychowawczynie, które zadbały o najmniejszy element - od strojów poprzez muzykę z dziecięcego repertuaru aż do profesjonalnego przygotowania gry aktorskiej.

        Po zakończeniu występów na naszych gości czekały nagrody oraz słodki poczęstunek, który był podsumowaniem uroczystości. Dziękujemy dzieciom i ich opiekunom oraz życzymy dalszych wspaniałych sukcesów na scenie. Mamy ogromną nadzieję, że zobaczymy się za rok na kolejnym już XIV Gminnym Przeglądzie Małych Form Scenicznych.

          Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie składa serdeczne podziękowania za ufundowanie nagród rzeczowych i wsparcie finansowe podczas organizacji XIII Gminnego Przeglądu Małych Form Scenicznych dzieci 4, 5 i 6 letnich. Dzięki Państwa uprzejmości możliwy był zakup nagród dla dzieci biorących udział w przeglądzie. Dziękujemy:

      Dominika Pranczk, Ewa Niemczyk - Schmidt

     • EUROWEEK 2019

     •      W dniach 13 -17 maja 2019 uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mogli brać udział w pięciodniowych warsztatach językowych Euroweek, tym razem w miejscowości Różanka. Dziewiętnastu uczniów przez pięć dni od rana do wieczora uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy z całego świata. Tym razem byli to młodzi ludzie z Turcji, Kosowa, Włoch, Meksyku, Kolumbii, Filipin, Birmy, Wietnamu, Indonezji i Armenii. Czas spędzony z nimi to niezapomniane chwile świetnej zabawy, integracji grupy, szlifowania języka angielskiego. Na Euroweeku nikt nie boi się odezwać w języku obcym, każdy może popełnić błędy, ważne jest przełamanie się i zdobycie bezcennego doświadczenia. Podczas różnego rodzaju zajęć każdy mógł mieć wpływ na końcowy efekt wypracowanego zadania, scenki, filmu czy plakatu.

           Euroweek to zajęcia w grupach wraz  z rówieśnikami z innych miast Polski, teraz była to młodzież z Zaklików, Strzyboga i Strzelina. Praca w grupach, projekty, pokazy talentów, Mission Impossible, to tylko niektóre z zajęć w jakich mogli uczestniczyć uczniowie. Do tego poznawanie kultur innych krajów podczas prezentacji. Euroweek to zajęcia, na które wszyscy uczniowie chodzą z ogromną chęcią i z wielkim zaangażowaniem stawiają czoło kolejnemu wyzwaniu. Każdy kto raz pojedzie na Euroweek już w drodze powrotnej pyta kiedy będzie następny wyjazd.

      Anita Bobrowska

     • Rowerowy Maj

     •       6 maja nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Kampanii Rowerowy Maj. Organizatorem akcji jest Urząd Gminy w Żukowie, a uczestniczyć w niej mogą tylko te dzieci, których rodzice zapoznali się z regulaminem i wyrazili pisemną zgodę na uczestnictwo w zabawie. Zapraszamy do zapoznanie się z galerią zdjęć, na których widać jak nasi uczniowie zaangażowali się w zabawę i jeżdżą nie tylko po naklejki do swoich rowerowych książeczek, ale przede wszystkim dobrze się bawią.

      Koordynator szkolny,
      Anna Majkowska

     • Wyjazd do Gdańska

     •      30 marca, w ramach kółka turystyczno-krajobrazowego, wyruszyliśmy do Gdańska. Pierwszym celem było Muzeum Archeologiczne, w którym przewodniczka oprowadziła nas po wielu salach tematycznych, opowiedziała ciekawe historie na temat eksponatów.

           Później zeszliśmy do Piwnicy Romańskiej na Placu Dominikańskim, która jest zabytkową pozostałością po XIII – wiecznym klasztorze. Następnie poszliśmy do Bazyliki Mariackiej, w której szukaliśmy cech budowli gotyckiej, o której uczyliśmy się na lekcji. Mogliśmy podziwiać wnętrze największej świątyni w Europie zbudowanej z cegły.

          Podczas spaceru po ul. Długiej, odwiedziliśmy Neptuna, który czuwa tam od XVII wieku. Pogoda nam dopisała i pełni wrażeń wróciliśmy do Żukowa.

            Stwierdziliśmy, że Gdańsk nadal jest pełen niespodzianek.

      Barbara Adamczyk

     • Świąteczne kartki dla Hospicjum

     •     W marcu i kwietniu uczniowie klas 0-VI przygotowywali kartki wielkanocne, z myślą o osobach, które przebywają w gdyńskim hospicjum im. Świętego Wawrzyńca w Gdyni. Łącznie powstało 88 pięknych, kolorowych kartek, które zostały przekazane dla hospicjum. Dziękujemy wszystkim uczniom i osobom zaangażowanym w akcję! Jesteście wielcy!

          Małgorzata Zander

     • Kolejne zwycięstwo naszych uczennic

     •     Powiatowy konkurs piosenki angielskiej JUST SING odbył się 6 kwietnia 2019r. Do przesłuchań konkursowych zgłosiło się 14 szkół podstawowych i 40 uczestników. Konkurs przeznaczony był dla solistów w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3, klasy 4-6 i klasy 7-8.

          Jury z przyjemnością wysłuchało wszystkich występów, uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani i pokazali ciekawe interpretacje wybranych piosenek.

              Nasze uczennice Anna Treder i Katarzyna Droździk zajęły wyróżnienie.

              Opiekunami były Anita Bobrowska i Agnieszka Labuda.

     • Przyszła wiosna do świetlicy szkolnej

     •      Zaraz po feriach zimowych był Tłusty Czwartek i razem z Panią piekliśmy przepyszne gofry.

          W marcu nasze zajęcia w świetlicy szkolnej dotyczyły głównie wiosny. Malowaliśmy roztopionymi kredkami świecowymi, przygotowaliśmy dekorację na okna i gazetki ścienne oraz wykonaliśmy żonkile z wytłaczanek na jajka. Dzieci przygotowały z okazji Dnia Kobiet kolorowe kwiatuszki, które później wręczyły Paniom Nauczycielkom, Mamom i Babciom. Świetlica aktywnie uczestniczyła również w Dniu Św. Patryka, a kolor zielony stał się kolorem przewodnim tego dnia.

      Zapraszamy do galerii zdjęć.

      Małgorzata Zander
      Iwona Borzeszkowska
      Katarzyna Stępień
      Sandra Miłejki

     • „ Główkołamacze matematyczni”

     • SZKOLNY TYDZIEŃ Z MATEMATYKĄ

      W dniach 21-28 marca 2019r w naszej szkole odbył  się Pierwszy Szkolny Tydzień z Matematyką. To przedsięwzięcie kierowane było do wszystkich uczniów klasy IV-VI i miało charakter rozgrywek międzyklasowych. Zorganizowaliśmy go po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazać ciekawą
      i ekscytującą stronę królowej nauki.

       Odbyły się następujące konkursy:

      • 21.03 (czwartek) - Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur.
      • 22.03 (piątek) - łamigłówki i zadania matematyczne – krzyżówka „GIGANT” dla klas szóstych,

       a matematyczne skojarzenia dla klas czwartych i piątych.

      • 23-28 – konkurs plastyczny „MATEMATYCZNY LAPBOOK”
      • 25.03 (poniedziałek) SUDOKU / TANGRAMYU
      • 26.03 (wtorek) - III etap wewnątrzszkolnego konkursu na Najlepszego Matematyka.
      • 27.03 (środa) - Quiz „ JEDEN Z DZIESIĘCIU  dla klas piątych.

      28.03 (czwartek) Recytacja  rozwinięcia dziesiętnego liczby „PI”.

            Wyniki konkursów:

      Matematyczny Lapbook

      W kl. IV – AGATA LUBOCKA kl. IVF

      W kl. V – OLIWIA GRABOWICZ VC

      W KL.IV –ZOFIA KOZŁOWSKA VI C

      Quiz matematyczny „ Jeden z 10”

      I miejsce – IZABELA PISARSKA VC

      II miejsce – FRANCISZEK WIERZBA VH

      III miejsce – LUCYNA PRANSZK VG

      Recytacja liczby PI

      I miejsce – ERNEST ŁADOGÓRSKI VH

      II miejsce – ŁUKASZ LEMAŃCZYK VC

      III miejsce – JAKUB BASTIAN VI B

      Rozgrywki międzyklasowe

      W poziomie   klas IV –  I miejsce  klasa IV G

      W poziomie  klas V – I miejsce klasa  VH

      W poziomie klas IV – I  miejsce klasa VIA

      GRATULUJEMY!!

     • KONKURS CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM

     •  

      Wyniki III SZKOLNEGO KONKURSU CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM dla uczniów klas III.

      Komisja wyłoniła następujące miejsca:

      I miejsce Sebastian Wunsz III A i Maciej Bednarczyk III C

      II miejsce Jacek Olech III A

      III miejsce Ksawery Rzepka III C

      Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom! 

       

     • SZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ "LET'S GET LOUD"

     •      Dnia 27.03.2019 r. odbył się IV SZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ "LET'S GET LOUD".

           Komisja  w składzie: Anita Komarnicka, Paulina Piekarska i Anita Bobrowska wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach: soliści i duety.
       

      Soliści:
      I miejsce Kasia Droździk i Ania Treder,
      II miejsce - Alicja Kreft,
      III miejsce - Lidia Kutniewska.
      Wyróżnienie: Angelika Formela

      Duety:
      I miejsce - Julia Magulska i Martyna Gniba,
      II miejsce - Iga Toporek i Liliana Komarnicka,
      III miejsce - Antonina Kuchta i Oliwia Wydrowska,
      Wyróżnienia : Julia Zielińska i Julia Libon

      Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom.

         Nasza uczennica Sara Elgert z klasy IVC otrzymała I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Językowo-Plastycznego „Draw a Word” w Baninie, w kategorii klas 4-8. Opiekunem była Pani Anita Bobrowska.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie
   • (+48) 58 681 87 62, 58 681 85 34,
    Tel. filia (58) 681 82 02,
    Tel. komórkowy 503 751 197
   • 83-330 Żukowo
    ul. Gdyńska 7
    Filia ul. Gdańska 66
    Poland
  • Logowanie