• Wycieczka do Torunia i Grębocina

     •      11 października 2018 roku uczniowie z klasy IV a i IV c wraz z  wychowawczyniami Panią Agnieszka Labuda i Renatą Stubińską-Nalewajek oraz opiekunem Panią Anitą Komarnicką wybrali się na całodniową wycieczkę do Torunia. Plan był ambitny, ale nikt się nie poddał.

           Pierwszym punktem programu było Muzeum Piśmiennictwa i  Drukarstwa w  Grębocinie. Tam poznaliśmy historię piśmiennictwa i początków drukarstwa, pisaliśmy gęsim piórem, a  następnie robiliśmy papier czerpany- bardzo cenny, bo z dodatkiem banknotów.

           W Toruniu czekał na nas przewodnik. Po opowieściach złożonych z samych ciekawostek przeszliśmy na Rynek Staromiejski z Ratuszem i pomnikiem Mikołaja Kopernika, również staliśmy pod domem, gdzie urodził się słynny astronom. Pod Krzywą Wieżą próbowaliśmy utrzymać się w pionie, co nie było łatwe.

           W Planetarium mogliśmy wybrać się w kosmos za sprawą seansu „Wędrująca Ziemia”.

            Po takiej podróży nieco zgłodnieliśmy, więc udaliśmy się na dwudaniowy  obiad  (jak się okazało, było to bardzo ważne ;) w Ristorante Pizzeria da Giuseppe.

          Gdy już nabraliśmy sił po sytym obiedzie, nasze kroki skierowaliśmy do Toruńskiej Piernikarni Mistrza Bogumiła. Podczas warsztatów piernikarskich mogliśmy się poczuć jak prawdziwi, może jeszcze nie mistrzowie, ale  czeladnicy piernikarstwa. Oczywiście każdy z nas miał możliwość spróbowania smaku prawdziwych toruńskich pierników.

           Z pamiątkami oraz piernikami cali i zdrowi wróciliśmy do  naszego Żukowa.

      Opracowała
      Renata Stubińska-Nalewajek

     • Wycieczka do Leśnego Ogrodu Botanicznego „Marszewo” w Gdyni

     •       Dnia 10 października klasy : I c, Id i II c, miały okazję podziwiać piękną złotą jesień w  Leśnym Ogrodzie Botanicznym „Marszewo” w Gdyni.  Pod opieką swoich wychowawców spacerowały pięknym „szlakiem wiewiórki”. Podczas tego spaceru  uczniowie mogli  wykonywać różnego rodzaju zadania –między innymi szukać jelenia ukrytego w labiryncie. Następnie odbyło się spotkanie z leśnikiem panem Witoldem Ciechanowiczem, który poprowadził wspaniałe warsztaty „ Rysujemy, malujemy, drzewa poznajemy”, po których dzieci ze swoimi pracami wyszły w teren aby rozpoznawać w naturze poznane drzewa liściaste. Na koniec odbyło się ognisko i pałaszowanie samodzielnie pieczonych kiełbasek. Resztę energii dzieci mogły spożytkować bawiąc się z rówieśnikami na placu zabaw .

             To był bardzo mile i pożytecznie spędzony czas.

      Wychowawcy: Małgorzata Kurkowska,
      Anna Majkowska, Helena Kukielska

     • Gołębie, Jaś i Małgosia z wizytą w naszej szkole!

     • 5 października 2018 r. w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie z Paniami z Gospodarstwa Agroturystycznego "Zagroda Powroty". Tym razem mogliśmy bliżej przyjrzeć się niezwykłym ptakom, jakimi są gołębie. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały ciekawostek o gołębiach pocztowych i ozdobnych. Ponadto zapoznały się z rodzajami ziarna oraz ze sposobem mielenia na żarnach. Na koniec zajęć z pomocą Pań Gospodyń upiekły przepyszne i zdrowe ciasteczka. Z niecierpliwością czekamy już na kolejną wizytę gospodarzy, która odbędzie się w kwietniu. 

      Przygotowała: Wioletta Wydrowska

     • VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     •        28 września w naszej szkole obchodziliśmy VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

          Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mieli okazję nadrobić te zaległości.

            W szkole powołane zostały Komisje Egzaminacyjne i Patrole Egzaminacyjne utworzone przez uczniów, którzy sprawdzali wiedzę z tabliczki mnożenia. Jeżeli uczeń podał wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

            W trakcie lekcji Patrole chodziły po klasach i  przeprowadzały egzaminy. Ekspert tabliczki mnożenia mógł wziąć udział w dodatkowych łamigłówkach.

             W klasach IV egzamin zdało 34 uczniów, V  - 37 uczniów, a w VI – 65 uczniów.

      Organizator lokalny: Marzena Zielińska

     • III a na warsztatach w Castoramie

     • Uczniowie klasy III a wzięli udział w warsztatach „Majsterkowo” w markecie budowlanym Castorama. Dzieci pod okiem instruktorki wykonali samodzielnie własną zabawkę – drewniany samolot.

      Ideą tych zajęć jest konstruowanie użytecznych przedmiotów. Tutaj najmłodsi uczą się jak prawidłowo i bezpiecznie używać narzędzi i budować coś od podstaw. Dzięki wspólnemu majsterkowaniu dzieci dowiadują się jak na co dzień dbać o środowisko i troszczyć się o swoje najbliższe otoczenie także poprzez segregowanie odpadów, oszczędzanie energii i kreatywne wykorzystanie niepotrzebnych a nawet popsutych przedmiotów.

      Modele samolotów następnego dnia zostały pomalowane i tak pięknie ozdobione trafiły do domach trzecioklasistów.

      Marzena Górska

     • Dzień Języków Obcych

     • Dnia 26 września 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Nauczyciele języka angielskiego przygotowali liczne atrakcje dla uczniów. Każda klasa przygotowała plakat odnośnie jednego z wybranych kraji. Wszystkie plakaty były wykonane estetycznie, oraz zawierały wiele ciekawostek. Jury w składzie : Dorota Goszka – Stoltmann, Hanna Gruba, Marzena Górka, Agnieszka Labuda, Katarzyna Czajkowska, Edyta Kuklińska i Anita Bobrowska przyznały następujące miejsca:

      I miejsce kl. VIC, oraz IIC

      II miejsce kl. VD, oraz IIIC

      III miejsce: kl. IVC i IV H , oraz IA i IIA

      Oprócz konkursu na najciekawszy plakat uczniowie klas IV-VI mogli sprawdzić się w internetowym konkursie z języka angielskiego „ Mistrz słownictwa”.

      Wśród klas IV najlepsi okazali się :

      I miejsce Rozalia Łapa IV C

      II miejsce :Maksymilian Mielewczyk IVH

      III miejsce : Magdalena Konkol kl. IVB

      W klasach V zwyciężyli:

      I miejsce :  Apolonia Cirocka kl. VA

      II miejsce: Łukasz Lemańczyk kl. VC

      III miejsce: Nikolas Kupczyński kl. V H

      W klasach VI najlepsi okazali się :

      I miejsce: Jakub Guler kl. VIB

      II miejsce: Maciej Stencel kl. VIC

      III miejsce : Oliwia Kamińska kl. VIC

      Organizatorem konkursu była Pani Anita Bobrowska

      Oprócz tego uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy wykonując na przerwach zadania z związane z Dniem Języków Obcych. Tego dnia uczniowie mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat różnych krajów europejskich. Podsumowanie Dnia Języków Obcych nastąpi 12 października podczas apelu z okazji Dnia Papieskiego.

     • Lekcja w lesie

     •   W środę 25 września  dzieci z klas Ia, Ib, i II a wraz z wychowawcami oraz opiekunami wybrały się do Szkółki Leśnej w Leźnie.  Jesienna aura tego dnia pozwoliła odwiedzić las i poznać z bliska jego życie.

          Przywitała nas pani leśnik Joanna Miłosz – Wiśniewska, która pokazała dzieciom zebrane nasiona wielu drzew z których dzięki pomocy ludzi wyrosną piękne, dorodne okazy. Bardzo ciekawie mówiła o pracy leśniczego oraz o zwierzętach żyjących w lesie. Przedstawiła wiele interesujących ciekawostek, które znają zazwyczaj ludzie blisko obcujący z naturą. Dzieci nauczyły się rozróżniać poszczególne gatunki drzew, poznały etapy ich wzrostu. Dowiedzieliśmy się też, jak należy zachowywać się w lesie, by go nie niszczyć, lecz chronić.

         Nasz pobyt w leśniczówce zakończył się ogniskiem przygotowanym przez panią leśnik. Z apetytem zjedliśmy pyszne kiełbaski. Za miłe przyjęcie dzieci złożyły podziękowania.

          Mamy nadzieję, że takie spotkania z naturą spowodują większą świadomość i wrażliwość na potrzebę ochrony naszej Matki Natury.

       

         Zapraszam do galerii zdjęć   Beata Formella

     • Najmłodsza drużyna szachistów w gminie

     • W dniu 25 września 2018 r. w Szkole  Podstawowej w Pępowie odbyły się Gminne Drużynowe Igrzyska Dzieci w Szachach. 

         Najmłodsi uczestnicy z naszej szkoły uczniowie klasy II a, Maja Prochowska, Ruben Przybylski, Michał Socha, Borys Bielawa i rezerwowy zawodnik Dominik Kreft zajęli III miejsce. 

         Gratulujemy waleczności.

              Zapraszam do galerii zdjęć Beata Formella

     • Integracja klas III w Zielonej Szkole

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zielona Szkoła klas III.

           Nasi trzecioklasiści w pierwszych dniach nowego roku szkolnego wyjechali do Zielonej Szkoły w Nowej Wsi Przywidzkiej. Opiekę nad uczestnikami sprawowały panie Marzena Górska, Grażyne Glienke, Bogumiła Bundt oraz Helena Kukielska. Wszyscy uczestnicy spędzili dwa dni na zajęciach integracyjnych. We wtorek 18 września, zaraz po przyjeździe i zakwaterowaniu, rozpoczęli grupowe warsztaty i mierzyli się z ciekawymi wyzwaniami sportowo – zręcznościowymi, w tym z  mini-golfem, torem komandos i łucznictwem. Później odbył się rajd bryczką, zorbing oraz eliminacje rzutu podkową.  Wszystko zwieńczone zostało ogniskiem z kiełbaskami. Wieczorem uczniowie naszej „Jedynki” wspólnie śpiewali karaoke a także bawili się na dyskotece. Potem nocleg i kolejny dzień zabaw.

           Środa zapowiadała się nie mniej atrakcyjnie. Słoneczna pogoda dodawała wszystkim ochoty do działań. Odbył się finał rzutu podkową a następnie dojenie krowy i double-shot do wyboru. Dzieci wzięły również udział w festynie zabaw kaszubskich. Nie zabrakło także atrakcji dla miłośników piłki nożnej. Trzecioklasiści zagrali w Turnieju Piłkarskim i zwiedzili Małe Muzeum Piłki Nożnej – założone przez gospodarza ośrodka pana Grzegorza Stanisławskiego. Na zakończenie wszyscy laureaci konkursów otrzymali upominki, dyplomy lub medale. Po tylu najróżniejszych atrakcjach nadszedł czas powrotu do Żukowa.

           Wszystkie cele wyjazdu do zielonej szkoły zostały w pełni zrealizowane. Udało się bliżej poznać koleżanki i kolegów z innych klas, zmierzyć się z różnymi wyzwaniami, poznać swoje mocne strony i spróbować własnych sił w całkiem nowych zabawach i konkurencjach.

           Dziękujemy instruktorom  i właścicielom Agro Sport w Nowej Wsi Przywidzkiej za serce i oddanie a także za smaczne jedzenie i miłą atmosferę.

      Przygotowały: M. Górska, G. Glienke,
      B. Bundt, H. Kukielska

     • Nowy rok szkolny rozpoczęty!

     • Wakacje, jak co roku, skończyły się za wcześnie. Temperatury mamy sierpniowe, woda w jeziorze ciepła i chciałoby się jeszcze pokorzystać z uroków wolnego czasu. Tęskne westchnienia do minionych chwil udaje się jednak zagłuszyć radosnymi powitaniami z kolegami oraz wysokimi tonami  dzwonków wzywających na lekcje. Zaczęliśmy nowy rok szkolny. Weszliśmy w niego z nadzieją i zapasem ambicji oraz odnowionej energii. Na apelach 3 wrzesnia przywitało nas nowe kierownictwo: pan Przemysław Czachorowski – dyrektor szkoły oraz pan Mirosław Kamiński – wicedyrektor.

      Życzymy sobie wielu osiągnięć naukowych i sportowych, a także miłych doświadczeń na polu towarzyskim. Nowej dyrekcji zaś (panom Czachorowskiemu i Kamińskiemu oraz pani Dorocie Goszka-Stoltmann pełniącej rolę wicedyrektor) wiele sił do pracy i zadowolenia z jej efektów.

      Karolina Grześkowiak

       

     • Podsumowanie roku szkolnego 2017/2018

     • Tegoroczne zakończenie roku szkolnego było wyjątkowe. Niepowszednie było zebranie wszystkich w budynku filii szkoły (związane z pracami budowlanymi prowadzonymi w głównym budynku naszej placówki). Nieprzeciętne były osoby, które pozostawały tego dnia w centrum uwagi: kończący naukę w naszej szkole szóstoklasiści, wszyscy inni finalizujący rok szkolny uczniowie, podsumowujące kadencję panie dyrektor, wieńczące pracę zawodową świeżo upieczone panie emerytki (Jagoda Manista, Dorota Żuromska-Górczak).

      Finałowi tego roku towarzyszyło mnóstwo dobrych emocji. Słowem dnia był wyraz „dziękuję”. Dziękowaliśmy za wspaniałą współpracę, za cierpliwość, za okazane serce, za troskę, za dbałość o szczegóły, za to, że w naszej szkole czujemy się jak w domu. Uczniowie dziękowali sobie nawzajem, dyrekcji i pedagogom. Nauczyciele dziękowali uczniom i rodzicom oraz przełożonym, dyrekcja – podopiecznym i wszystkim pedagogicznym i niepedagogicznym współpracownikom oraz zawsze wspierającym naszą szkołę rodzicom. Rodzice wychowawcom i wszystkim nauczycielom oraz dyrekcji.

      Obecność tego szlachetnego słowa „dziękuję”, które jest dowodem uważności, uznania cudzych zasług i wdzięczności, wszystkim dodała skrzydeł. Po uroczystości uczniowie  jak na skrzydłach pobiegli powitać wakacje.

      Karolina Grześkowiak

     • Spotkanie z laureatami konkursów w żukowskiej Jedynce

     • 11 czerwca, jak co roku u progu lata, przed zakończeniem roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie odbyło się uroczyste spotkanie z laureatami konkursów  oraz ich rodzicami. Zebraniu, jako motto, towarzyszyła myśl Alberta Einsteina: „Najpierw stań się wartościowym człowiekiem, sukces nadejdzie sam”.

      Stu pięćdziesięciu uczniów zostało wyróżnionych proporczykami (złotymi, srebrnymi lub brązowymi – w zależności od etapu konkursu, w którym tryumfowali). Dla rodziców uczniów rozsławiających dobre imię szkoły przygotowano listy gratulacyjne. Nauczycielom, którzy wspierali wychowanków na drodze do sukcesów, rozdano dyplomy uznania.

      Wręczaniu wyróżnień towarzyszyły występy artystyczne: wokalistów, recytatorów i tancerzy. Mali artyści wspaniale zaprezentowali swoje talenty. Reprezentatywna próbka dziecięcych możliwości doskonale ożywiła spotkanie.

      Jak podkreślała dyrektor szkoły, Renata Stubińska-Nalewajek, cała społeczność SP nr 1 cieszy się sukcesami uczniów i ma świadomość wielkiej roli rodziców, którzy zachęcają, motywują, dowożą na treningi, dostosowują swoje plany i ponoszą różnego rodzaju koszty związane z sukcesami dzieci. Organizowane w szkole spotkania są okazją do podkreślenia ich zasług i wspólnej radości.

      Karolina Grześkowiak

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie
   • (+48) 58 681 87 62, 58 681 85 34,
    Tel. filia (58) 681 82 02,
    Tel. komórkowy 503 751 197
   • 83-330 Żukowo
    ul. Gdyńska 7
    Filia ul. Gdańska 66
    Poland
  • Logowanie