• Dnia 13 marca 2023 r. ponad 100 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w warsztatach, które przeprowadziła grupa uczniów z Technikum nr 2 w Kartuzach, w ramach projektu społecznego realizowanego z Zwolnieni z Teorii.
   • W oddziałach przedszkolnych rozpoczęliśmy cykl spotkań z ludźmi, wykonującymi ciekawe zawody. W Dniu Kobiet zaprosiliśmy wybitną pianistkę p. Justynę Belgrau oraz śpiewaczkę klasyczną p. Paulinę Milczanowską, które zaprezentowały wspaniałą lekcję muzyki.
   • Dzieci z kl. 0a i 3c udały się do Domu Seniora "Nestor" w Żukowie z przedstawieniem świątecznym. Nasi mali aktorzy po raz kolejny zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie.
   • W tym roku nasza szkoła zgłosiła swój udział w ogólnopolskiej akcji Dni Bezpiecznego Internetu i przyłączyła się do działań propagujących bezpieczne poruszanie się dzieci i‍ młodzieży w‍ Internecie.
   • W pierwszym tygodniu ferii zimowych w naszej szkole uczniowie mieli okazję uczestniczyć między innymi w zajęciach z robotyki.
   • W dniu 22 grudnia odbyły się w naszej szkole tradycyjne jasełka oraz wigilie klasowe.
   • 25 listopada obchodziliśmy w oddziałach przedszkolnych Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Grupy 0a, 0b i 0c wzięły udział w specjalnych zajęciach przygotowanych przez nauczyciela bibliotekarza Katarzynę Karcz.
   • 26 października w naszej szkole zainaugurowano VII edycję programu „Uczę się bezpieczeństwa” dla klas I ze szkół województwa pomorskiego, którą patronatem objął Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.
   • W świetlicy szkolnej na dobre rozgościła się kolorowa polska złota jesień. W związku z tym nasza świetlica nabiera jesiennych kolorów.
   • 10 października 2022 r. nasi pierwszoklasiści wraz z dużą grupą gości wypłynęli na wspólny rejs. Za sterami wesołego statku stanął dyrektor Przemysław Czachorowski wraz z pierwszym oficerem Wiolettą Wydrowską.
   • W ramach Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" w szkołach podstawowych uczniowie Naszych zerówek poznali dzisiaj zasady i etapy udzielania pierwszej pomocy. Zaczynając od sprawdzenia stanu poszkodowanego, wezwania pomocy, oddechu poszkodowanego, pozycji bocznej, przechodząc do resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
   • 20 września 2022 r. OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
    Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.
   • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022
   • Drużyna składająca się z 5 uczennic klas siódmych w składzie: Weronika Kwolek, Weronka Rybandt oraz Zsófia Fabian, Patrycja Grobelniak, Karolina Seroka zajęły VI miejsce w finale ogólnopolskim II Zawodów Projektowych CMI.
   • Po raz trzeci w ciągu ostatnich siedmiu lat szachiści z naszej szkoły zagrali w Ogólnopolskich Igrzyskach Dzieci w Szachach Drużynowych. Tym razem impreza odbyła się w turystycznej miejscowości Pokrzywna tuż przy granicy z Czechami. Na turniej wyruszyliśmy w 7 osób: 5 zawodników i 2 opiekunów (Hanna Gruba i Ryszard Wicki).
   • Tegoroczne świętowanie zbiegło się z wizytą gości z wymiany międzynarodowej w ramach Programu Erasmus + Technoschool KA29. Przez tydzień w naszej szkole wspólnie tworzyliśmy coś wyjątkowego, miłego dla nas i tureckich pedagogów.
  •  

   Od początku marca trwa nabór do oddziałów przedszkolnych
   oraz klas pierwszych 
   na nowy rok szkolny 2023/2024. 

   Rekrutacja 2023  >>>   OTWÓRZ

   Film >>> OTWÓRZ

    

    

    

    


   UWAGA!!!!!

   Od dnia 10 października 2022 roku parking gminny przy ul. Gdyńskiej 7 zostanie wyłączony z użytkowania ze względu na budowę hali sportowo-widowiskowej. Prosimy o niepozostawianie pojazdów ze względu na manewrowanie ciężkiego sprzętu budowlanego.

   Osoby korzystające z PKM prosi się o korzystanie z parkingu przy ul. Tuwima w sąsiedztwie stacji Żukowo Wschodnie.

   Jednocześnie zwracam się z uprzejmą prośbą o ograniczenie ruchu pojazdów samochodowych do niezbędnego minimum na terenie szkoły ze względu na ograniczenia związane z budową hali przy budynku szkoły.

    


    

   Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie
   poszukuje nauczycieli do pracy w roku szkolnym 2022/2023:

   - język polski - pełny etat

   - matematyka - pełny etat

        

  • AKTUALNOŚCI

    • Konkurs plastyczny pt. LAURKA.
     • Konkurs plastyczny pt. LAURKA.

      ​​​​​​​ Z okazji Światowego Dnia Chorego świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczny pt. LAURKA. Na konkurs wpłynęły 92 laurki. Dziękujemy wszystkim za przepiękne prace.

      Dnia 13 lutego 2023r. uczniowie naszej szkoły osobiście wręczyli wszystkie LAURKI podopiecznym Domu Opieki Nestor który znajduje się w Żukowie.

    • Projekt - Zwolnienie z teorii
     • Projekt - Zwolnienie z teorii

      Dnia 13 marca 2023 r. ponad 100 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w warsztatach, które przeprowadziła grupa uczniów z Technikum nr 2 w Kartuzach, w ramach projektu społecznego realizowanego z Zwolnieni z Teorii.

      Jest to projekt mający na celu poprawę umiejętności programistycznych u młodych osób oraz zarażenie ich pasją programowania. Przedsięwzięcie nosi ze sobą wiele korzyści, pomaga kształcić umiejętności matematyczne, rozwija kreatywności i logiczne myślenie.

    • Konkurs Muzyczny o Patronie Szkoły
     • Konkurs Muzyczny o Patronie Szkoły

      3 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie odbył się Konkurs Muzyczny o Patronie Szkoły.

      Konkurs prowadzony był w trzech kategoriach wiekowych:
      - I kategoria: kl 0-III
      - II kategoria: kl IV - V
      - III kategoria: kl VI - VIII

      Komisja w składzie: Ireneusz Laskowski, Justyna Belgrau dokonała oceny prezentacji piosenek i przyznała następujące miejsca:

      Kategoria wiekowa 0 - III
      I miejsce -Amelia Tutkowska - kl. I a
      II miejsce - Aleksandra Rajewska - kl. I a
      III miejsce - Klara Dąbrowska - kl. I a

      Kategoria wiekowa IV - V
      I miejsce - Antonina Gruba - kl. V a
      II miejsce - Emilia Szymanowska - kl. V b
      II miejsce - Malwina Hermann - kl. IV c

      Wyróżnienie: Laura Kostuch - kl. IV d, Maria Richert - kl. V a, Aniela Littwitz - kl. V b, Wiktoria Szur - kl. V b, Aleksandra Zielińska - kl. V b, Eliza Tokarska - kl. V b, Łucja Dzierżawiec - kl. V b.

      Kategoria w

    • Koncert muzyczny w zerówkach🎹
     • Koncert muzyczny w zerówkach🎹

      W oddziałach przedszkolnych rozpoczęliśmy cykl spotkań z ludźmi, wykonującymi ciekawe zawody. W Dniu Kobiet zaprosiliśmy wybitną pianistkę p. Justynę Belgrau oraz śpiewaczkę klasyczną p. Paulinę Milczanowską, które zaprezentowały wspaniałą lekcję muzyki.

      Dzieci miały okazję poznać brzmienie muzyki poważnej począwszy od Chopina, Akademię Pana Kleksa po nowoczesne aranżacje oraz posłuchać cudownego śpiewu.

     • BEZPIECZNY DOM

      BEZPIECZNY DOM – to najświeższy temat warsztatów profilaktycznych w ramach Projektu „Uczę się bezpieczeństwa” , który został przygotowany dla pierwszaków ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żukowie.

      Pod okiem koordynatorów z Komisariatu Policji w Żukowie, pani kom. Aleksandry Drewa i mł.asp. Łukasza Wenta, dzieci po raz kolejny wzięły udział w bardzo interesujących działaniach praktycznych. Do tej pory uczestniczyły już w zajęciach o bezpieczeństwie na drodze, w czasie ferii zimowych oraz podczas korzystania z urządzeń cyfrowych i Internetu.

    • Wizyta klas 0 a i 3 c w Domu Seniora "Nestor"
     • Wizyta klas 0 a i 3 c w Domu Seniora "Nestor"

      Do wzruszającego zderzenia dwóch pokoleń doszło 13.02.2023 r. Dzieci z kl.0a i 3c udały się do Domu Seniora "Nestor" w Żukowie z przedstawieniem świątecznym. Nasi mali aktorzy po raz kolejny zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie.

      Po przedstawieniu dzieci złożyły seniorom życzenia i wręczyły laurki. Wycieczka ta była prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości do drugiego człowieka.

    • Dzień Bezpiecznego Internetu
     • Dzień Bezpiecznego Internetu

      W tym roku nasza szkoła zgłosiła swój udział w ogólnopolskiej akcji Dni Bezpiecznego Internetu i przyłączyła się do działań propagujących bezpieczne poruszanie się dzieci i‍ młodzieży w‍ Internecie. Inicjatywa DBI będzie trwała dwa miesiące, działania z tym związane odbywać się będą w lutym i marcu. Całość koordynują nauczyciele informatyki pani Renata Stubińska-Nalewajek oraz pan Sławomir Szymański, a wspierają nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej.

     • Konkurs Jasełek w Niestępowie


      12 stycznia 2023r. odbył się Konkurs Jasełek Bożonarodzeniowych w Niestępowie.

      Uczniowie klasy 8 d pod kierunkiem Ireneusza Laskowskiego oraz Justyny Belgrau reprezentowali Naszą Szkołę w Niestępowie. Aktorzy zdołali przekazać zgromadzonej publiczności swój niezwykły talent sceniczny oraz wokalny, przenosząc zgromadzonych do odległego Betlejem.

    • Ferie z robotami
     • Ferie z robotami

      W pierwszym tygodniu ferii zimowych w naszej szkole uczniowie mieli okazję uczestniczyć między innymi w zajęciach z robotyki. Korzystali z zakupionych niedawno mniejszych robotów Code Rocky, ale dających duże możliwości sterowania poprzez aplikację na tabletach oraz programowania. Większe zestawy, wymagające od ucznia najpierw samodzielnego złożenia to MBoty 2 oraz MBoty Ranger. Ich sterowanie ułatwiają specjalne konsole, ale można je również programować do samodzielnej jazdy. Uczestnicy zajęć wypróbowali różne sposoby wykorzystania tych robotów oraz zmiany ich budowy, np. zastąpienia kół gąsienicami.

    • Konkurs Poetycki „Pierwsza Gwiazdka”
     • Konkurs Poetycki „Pierwsza Gwiazdka”

      ​​​​​​​ W grudniu w naszej szkole odbył się XIV Bożonarodzeniowy Konkurs Poetycki „Pierwsza Gwiazdka”. Komisja w składzie Małgorzata Kurkowska, Marta Kalkowska-Kwidzińska, Katarzyna Karcz wyłoniła następujących laureatów konkursu.

      Kategoria kl. II-IV

      ​​​​​​​

      I miejsce: Kornelia Lubocka IVc
      II miejsce: Paulina Fierka IIa
      II miejsce: Aleksandra Majkowska IIIb
      III miejsce: Samuel Klawikowski IVd

      Wyróżnienie:

    • Międzynarodowe Święto Pluszowego Misia
     • Międzynarodowe Święto Pluszowego Misia

      25 listopada obchodziliśmy w oddziałach przedszkolnych Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.

      Grupy 0a, 0b i 0c wzięły udział w specjalnych zajęciach przygotowanych przez nauczyciela bibliotekarza Katarzynę Karcz. Ponadto w ciągu całego dnia dzieci świętowały urodziny ukochanych pluszaków wspólnie z Paniami Wychowawczyniami poprzez różne zabawy i aktywności. Dzień ten przyniósł wszystkim wiele radości
      i niezapomnianych wrażeń.

    • Konkurs Piosenki Świątecznej
     • Konkurs Piosenki Świątecznej

      Coraz bliżej Święta Bożego Narodzenia, a śpiewanie utworów o tematyce świątecznej to najpiękniejszy zwyczaj w polskich domach. 2 grudnia 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie odbył się Konkurs Piosenki Świątecznej. Celem konkursu było rozbudzanie u młodych wykonawców zamiłowania do śpiewu i muzyki, promowanie aktywności twórczej dzieci, zainteresowanie uczniów piosenkami o tematyce świątecznej oraz wyłonienie talentów wokalnych wśród młodych muzyków naszej szkoły.

     • Erasmus + - wyjazd uczniów do Estonii

      W dniach 23 – 29 października 2022 roku dwoje nauczycieli wraz z piątką uczniów brało udział w wyjeździe do Estonii w ramach projektu Erasmus + - Robotic Coding With Lego EV3.

      Byli to: Maja Labuda klasa 8D, Rozalia Łapa klasa 8D, Weronika Kwolek klasa 8B, Szymon Ziółkowski klasa 7B, Jan Kukulski klasa 8D oraz nauczyciele Edyta Kuklińska i Sławomir Szymański.

     • Konkurs Pieśni Patriotycznej

      Dnia 21.10.2022r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie odbył się wewnątrzszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej. Konkurs miał na celu pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa, poszerzenie znajomości polskiej kultury muzycznej oraz kultywowanie tradycji wspólnego wykonywania polskich pieśni patriotycznych.

     • VII edycja programu „Uczę się bezpieczeństwa”

      26 października w naszej szkole zainaugurowano VII edycję programu „Uczę się bezpieczeństwa” dla klas I ze szkół województwa pomorskiego, którą patronatem objął Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich. Cały projekt w założeniu będzie zawierał szereg spotkań i szkoleń z zakresu bezpieczeństwa dzieci w domu, na drodze oraz w sieci. Nowością w tej edycji będą zajęcia obejmujące zagrożenia w świecie finansów i tematykę o właściwych zachowaniach w lasach. W akcję włączyły się różne służby: policja, straż pożarna oraz banki i nadleśnictwa.

  • Biuletyn informacji publicznej
  •  

   Nasza strona na Facebook:

    

    

    

   Projekty, w których bierzemy udział:

    

    

    

    

    

  • Godziny dzwonków

   Środa 22.03.2023
  • Nasze media społecznościowe

  • Galeria zdjęć

    brak danych